Wpis z mikrobloga

W weekend dzięki pomocy planistycznej kolegów @AbaddonLincoln @parowczankreatyny udało mi się zrobić bardzo fajną jak na moje możliwości trasę: Katowice, góra Żar, Rajcza, Ustroń, Bielsko. W sumie wyszło mi ~270 km+. Pierwszego dnia zdechł zegarek i trasa się nie zapisała (więc mapa.cz też jest w przybliżeniu), ale drugiego już wszystko było dobrze.

Dla niedzielnych śmigaczy polecam odcinki:
1. Oświęcim-Żar - cudownie się tam jedzie między stawami rybnymi i bez żadnego wysiłku, a można się naprzeć na ładne widoki i wyłaniające się z przodu #beskidy.
2. Wieprz-Jablunkov - mile poprowadzona trasa, dużo wydzielonej drogi rowerowej, jazda przy rzece, w "kanionie" w otoczeniu gór, miły podjazd "na grań" do Wyrch-Czadeczki i dalsze widoki stamtąd. Chyba największa przyjemna niespodzianka to była.
3. Paskudny kawałek - Horni Listna do Goleszowa i jeszcze trochę dalej - marna droga, irytujący podjazd, po ponad 100 km już wtedy po górach dało mi to nieźle w dupę i irytowało. Więc jak ktoś równie mało objeżdżony jak ja będzie odtrwarzał trase, to radzę uważać.

Piękna pogoda mi siadła. Zero chmur, powyżej 600 m jeszcze dało się śnieg złapać i wywalić na oblodzonej drodze oczywiście. :)

Sam wjazd na górę Żar jest zaskakująco bezproblemowy i nie dał mi w kość tak jak wjazd na Równicę ostatnio. O 18 się zamyka ostatnia knajpa na szczycie, więc na piwko na zachód słońca trzeba dojechać na szczyt przed 18!

Kilka fragmentów między Sol-Kiczora a Babią Górką eliminują #szosa, ale poza tym można jechać spokojnie. IMHO trasa dla każdego, kto nie boi się jeździć i nie ma żadnych hardkorowych podjazdów typu 19% przez 5 km. :)

Jestem dumny z siebie, że zrobiłem po górach 2x100+ km i żyję. Plan był na sumę = 300, ale jakoś nie wyszło, niemniej tak czy siak dobiłem już do 1000 km w tym roku.

Trasa na mapy.cz tutaj

#rower #gory #gravel #podrozujzwykopem
mtos - W weekend dzięki pomocy planistycznej kolegów @AbaddonLincoln @parowczankreaty...

źródło: comment_1647948208NqwK37nO2VT6KNsSH3fPLS.jpg

Pobierz
  • 17
@mtos: Z Oświęcimia nad Jeziorko jechałeś 100% asfalt? Mam w planach taką traskę na szosie i szukam fajnego gpxa ;)


@Poemat: w miejscowości grojec jest z 200m kamienia bo rozkopali droge, ale mysle ze na szosie tez przejedziesz