Wpis z mikrobloga

Postępy! Dziś udało mi się wyjść rano z łóżka a przebudzony maluch pomachał mi tylko na pożegnanie. Żadnego płaczu, histerii i leku przed porannym brakiem mamy. Tata śpiący obok robi robotę, rodzinne spanko jest super ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#dzieci #rodzice #rodzina #tatacontent #cosleeping #ciemnamama
Pobierz ciemnienie - Postępy! Dziś udało mi się wyjść rano z łóżka a przebudzony maluch pomac...
źródło: comment_1647847171S6T8OHf3kB34lW5eOTIrDI.jpg
  • 127
niech wstawi większe łóżko do pokoju


@ciemnienie: X D ty powaznie tak? Mają małe mieszkanie, większe łóżko nie wejdzie, a w 4 osoby (2 dorosłe + 2 bomble) jest delikatnie mówiąc ciasno. Zresztą dzieci mają swoje łóżka...( ͡° ͜ʖ ͡°)
a co robi oprócz narzekania żeby zmienić swoją obecną sytuację?


@UlanaGraszka: były rozmowy z żoną, teściową i panią psycholog. Niestety, bez rezultatów. Chyba, że rozwód to wyjście dla Ciebie.

Niech z salonu zrobi sypialnię na parę lat i poukłada sobie priorytety. No chyba, że mieszka z rodziną w kawalerce.


@UlanaGraszka: mieszka w M3 55m które kupił sam, przed ślubem. Z salonu sypialnię? tzn co? wywalić kanapę, kupić nowe łóżko? Najwyżej
Sprzedać mieszkanie, kupić większe?


@UlanaGraszka: takie wasze rady, w dupę wsadzić i tyle. Już wcześniej pisałem, każdy problem można rozwiązać pieniędzmi, gdyby tylko ludzie je mieli bądź było ich stać na kredo. Szkoda mordy strzępić.

Słyszałeś o rozkładanych narożnikach?


@UlanaGraszka: w dalszym ciągu to jest syf w porównaniu do normalnego materaca.
@huudyy: czyli fundować lęki dzieciom, bo ojciec nie ogarnął większego kwadratu, zanim spłodził kolejne dziecko i teraz niewygodnie mu się śpi na kanapie? Niezle priorytety ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie wiem, jeszcze nie dotarłam do tego etapu (bombel level 5).


@CudMalina: @huudyy:

Ja się wyprowadziłem z łóżka rodziców jak miałem 5 lat. Pewnej nocy obudziłem się, uznałem, że mi za ciasno/gorąco/niewygodnie i że chcę już spać sam.
Wszystkie moje dzieci będą mogły ze mną spać w łóżku tak długo jak zechcą. Jak będzie trzeba to zbuduję łóżko szerokie na 5 metrów.
@huudyy: A to mi nie musisz współczuć, bo my śpimy z dzieckiem we troje. Jest ciasno, ale dajemy radę. Za chwilę dojdzie nowy maluch, więc na nowo się będziemy uczyć wspólnego spania.

Zawsze da się znaleźć jakieś rozwiązanie. Może znajomy powinien kupić materac i np kłaść się obok łóżka dziecka w jego pokoju? Kupić duże łóżko dla dziecka i spać z nim jego pokoju? Tak się może dziecko przyzwyczai do spania
Może znajomy powinien kupić materac i np kłaść się obok łóżka dziecka w jego pokoju?


@CudMalina: materac na ziemi w pokoju 6m^2 w bloku. Tak, to brzmi jak plan.

Kupić duże łóżko dla dziecka i spać z nim jego pokoju?


@CudMalina: chyba jedyny rozsądny pomysł.

Albo zamienić się z żoną, żeby ona spała na kanapie?


@CudMalina: Karmi młodsze cycem, więc odpada. Chyba, że matka z jednym dzieckiem w 1
zdrowe i prawidłowo rozwijające się psychicznie dziecko w pewnym momencie porzuci ten nawryk


@ciemnienie: Dziecko jak coś lubi, zna i mu to odpowiada, to może tego nigdy samo z siebie nie porzucić. Znam nastolatkę, która gdyby nie wyrzucenie przez rodziców z sypialni, to by spała tam do tej pory więc argument inwalida trochę.
@huudyy: spalbyś z mamą, przytulony do jej cycka? (ʘʘ) Jak sam zauważyłeś - samodzielnie określiłeś, że to nie jest z już miejsce dla ciebie. Nie wiem w jakim wieku jesteś, ale przeciętne prawidłowo rozwijające się dziecko robi to szybciej.
@ciemnienie: nie ze starymi, u starych w łózku XD w rodzinnym domu mam gówno kanapkę, a starzy zaszaleli i wzięli materac za grube dolany

przeciętne prawidłowo rozwijające się dziecko robi to szybciej.


@ciemnienie: szybciej, tzn? Co mogę znajomemu powiedzieć, jeszcze 3 lata i względny spokój?
@huudyy: to że wybierasz wygodniejsze łóżko, bo inne jest #!$%@? to nie jest kwestia, o której rozmawiamy.

Nie wiem masz powiedzieć znajomemu. To oni są rodzicami i znają swoje dzieci. Piszesz ze maja jedno na cycu u matki. Dla drugiego to jest trudny czas, bo ktoś mu zabiera mamę i może jej bardziej potrzebować. To oni jako rodzice powinni zauważać czego aktualnie ich dzieci potrzebują i sobie z tym radzic, reagować