Wpis z mikrobloga

Postępy! Dziś udało mi się wyjść rano z łóżka a przebudzony maluch pomachał mi tylko na pożegnanie. Żadnego płaczu, histerii i leku przed porannym brakiem mamy. Tata śpiący obok robi robotę, rodzinne spanko jest super ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#dzieci #rodzice #rodzina #tatacontent #cosleeping #ciemnamama
ciemnienie - Postępy! Dziś udało mi się wyjść rano z łóżka a przebudzony maluch pomac...

źródło: comment_1647847171S6T8OHf3kB34lW5eOTIrDI.jpg

Pobierz
  • 127
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ciemnienie: Ja spałam z mamą do 16 roku życia, też zaczynałam od spania wspólnie z rodzicami mimo własnego pokoju, nabawiłam się takich leków + rozwód swoje dołożył, że do 18 spałam przy zapalonym świetle dlatego zgadzam się z osobami piszącymi, że dziecko powinno od początku spać samo są od tego kołyski, łóżeczka itd
  • Odpowiedz
@huudyy: Są i to sporo, bierze się to właśnie z tego niezdrowego przywiązania do rodzica, które rodzice tłumaczą dla dobra dzieci a tak naprawdę śpią z dziećmi dla własnej przyjemności co dla mnie jest nie zdrowe. Może nie miałabym zaburzeń lękowych i wytworzonego złego schematu przywiązania gdyby moi rodzice pozwolili mi spać samej.

Już pomijając jak niebezpieczne dla małego dziecka jest spanie z dorosłymi osobami, może zostać we śnie przyciśnięte,
  • Odpowiedz
@Opportunist: Czyli uważasz że to, że Twoi rodzice okazywali Ci bliskość i z Tobą spali nabawiło Cię zaburzeń lękowych i złego przywiązania do rodziców? No trochę to bez sensu. Spanie oddzielnie i brak tej bliskości właśnie mogłyby jeszcze gorzej wpłynąć na Twoją psychikę. Bardziej kwestia rozwodu rodziców źle na Ciebie wpłynęła.
  • Odpowiedz
@CudMalina: Ale bliskości dziecku nie trzeba okazywać tylko w nocy w jednym łóżku, jest jeszcze cały dzień i mnóstwo innych sposobów aby o tę bliskość zadbać. Dziecko powinno spać samo od urodzenia bo po pierwsze jak już pisałam jest to niebezpieczne dla małego dziecka (mogłoby zostać przygniecione) oraz właściwie mu niepotrzebne, bardziej są to niezaleczone lęki rodziców i obawy, że jak nie będą z dzieckiem 24/7 to coś mu się
  • Odpowiedz
@Opportunist: ten wpis to coś w rodzaju "mój pamiętniczku" a nie miejsce na rady od ludzi którzy nie mają pojecia o czym mówią. Nie ma tu zaproszenia do dyskusji.

Ciebie rodzice zmuszali - czyli trzymali sila, nie pozwalali. U nas sytuacja jest inna, dziecko samo chce spać w łóżku rodziców. Ma swój pokój, za chwilę wymieniamy mu łóżeczko na szersze i każdej nocy będzie mogło spać u siebie, jeśli tylkonzechce.
  • Odpowiedz
Zatem nie ma czego porównywać.


@ciemnienie: bo w dalszym ciągu nie odpowiedziałyście mi na moje najprostsze pytania. Jesteście zamknięte na swój pogląd i tyle, dalsza dyskusja faktycznie nie ma sensu. Miłego dnia z bombelkami życzę!
  • Odpowiedz
@Opportunist: nie rozpowszechniaj bzdur. Spanie razem jest bezpieczne dla dziecka. Jedynym przeciwskazaniem jest bycie pod wpływem alkoholu lub substancji oduzajacych, a z moich osobistych doświadczeń także zbyt duże zmęczenie, stan w którym dosłownie padasz na twarz. Niektórzy mówią też o otyłości.

Spanie z dzieckiem zmniejsza ryzyko SIDS i może wpłynąć na komfort snu matki karmiacej piersią.
  • Odpowiedz
@ciemnienie: Gdzie napisałam, że mnie zmuszali, trzymali siłą? XD
Mi chodzi o to, że twoje dziecko może już nie zechcieć spać samo :) Zastanów się jak rozwiążesz ten problem, który sama stworzyłaś gdy będzie starsze.
Wykop to nie pamiętnik, chcesz pisać w pamiętniku to pisz w pamiętniku a nie tu.
  • Odpowiedz
odpowiedziałam Ci, ale nie jesteś w stanie zrozumieć że dzieci to nie równanie matematyczne.


@ciemnienie: dobra, inaczej. W jakim wieku zaczyna to być niepokojące, jak dziecko nie chce spać same w swoim pokoju? Przeciez jak pójdę z dzieckiem w wieku 6 miesięcy to mnie wyśmieje psycholog. Jak pójde z nastolatkiem to tym bardziej.
  • Odpowiedz
@ciemnienie: Tak sobie tłumacz :) Widać trzymasz się rękami i nogami żeby tylko spać z dzieckiem, jak już pisałam czysty egoizm.
Napisałam ci jak to z perspektywy dziecka wygląda po latach ale masz gdzieś mój komentarz także lepiej usuń ten post bo tylko szkodzisz innym chwaląc się takim zachowaniem.
  • Odpowiedz
@Opportunist: ale bierzesz pod uwagę fakt, że rodzice wysyłają swoje dzieci często do dziadków na weekendy, a potem na kolonie/obozy, gdzie te śpią zazwyczaj same i uczą się stopniowo samodzielności? Noworodki/niemowlęta mają zdrowszy sen przy mamie niż spiąć samotnie w łóżeczku. Pomijając, że i tak sporą część dnia przesypiają same w łóżeczku. Dzieci w wieku przedszkolnym mają swoje fazy intymności, kiedy wolą spać same jak i fazy, kiedy bardzo potrzebują
  • Odpowiedz
@UlanaGraszka: Piszesz o sporadycznych przypadkach a nie o regularnym spaniu z dzieckiem, którego odłączenie = histerią.
Nie wiem czy wszyscy rodzice wysyłają dzieci do dziadków na weekendy, moi nie wysyłali bo mieszkaliśmy u dziadków tak samo z koloniami czy obozami z drugiej strony takie dziecko nauczone spania zawsze z rodzicami na kolonii może reagować bardzo źle gdy zostanie samo, płacz, lęk, chęć powrotu do domu itp
  • Odpowiedz