Wpis z mikrobloga

- Chciałbym dołączyć do tych wszystkich ważnych słów uznania, szacunku dla wielkiego heroizmu kierownictwa państwa oraz narodu ukraińskiego, a także współczucia dla tych wszystkich, którzy są ofiarami. To współczucie nie może być pustym słowem, musi być czymś dalej idącym. Ja chciałem tu, w Kijowie, powiedzieć kilka słów, które zwrócone są do przywódców państw NATO i UE - ocenił wicepremier Jarosław Kaczyński.

- Oni głoszą pewne zasady, my te zasady podzielamy, ale jeśli takie zasady się głosi, to trzeba wyciągać także wnioski. Potrzebna jest pomoc Ukrainie, o której mówił pan prezydent, ale sądzę, że trzeba zmienić też pewną zasadę, która została przyjęta. Sądzę, że potrzebna jest misja pokojowa NATO lub szerszego układu międzynarodowego, ale taka misja, która będzie działała na terenie Ukrainy i która będzie w stanie się obronić. To jest w tej chwili coś, czego Ukraina, Europa i cały demokratyczny świat najbardziej potrzebuje - dodał Kaczyński.

- Sądzę, że to jest dziś najbardziej właściwe miejsce, w którym jest Kijów. Chciałbym to powiedzieć do wszystkich, którzy dziś decydują: w Europie, w USA i w innych krajach na całym świecie, bo nie chodzi tutaj tylko o słowa uznania i solidarności, ale o czyny i o odwagę, która jest tu bezwzględnie potrzebna, a której często brakuje - zakończył Kaczyński.

Kompletnie mi nie po drodze z Kaczyńskim i jego poglądami, ale przemówienie bardzo dobre.

#ukraina #rosja #wojna
źródło: comment_1647380838MT3MN0vmJjT6kKLPjv8eil.jpg
  • 38
@Pavelow: czyli twierdzisz, ze przy różnych poglądach politycznych zawsze trzeba negować to co powie druga strona? Przy takim podejściu w tym kraju nigdy nie będzie dobrze, jeśli nawet w tak podstawowych sprawach trzeba deprecjonować słowa drugiej strony. Nie, te słowa nie zmienią moich poglądów i nie wymażą pamięci, ale nie mam oporów je poprzeć.

@Dodoubleg: no nie do końca. Od początku jednak to Polska wychodzi często przed szereg, co często
@napster92: powinno sie wyslac taka misje, mozna ruskich dojechac teraz albo pozwolic im zabic ukrainskie wladze i miec kilka lat spokoju, bo III wojna swiatowa wybuchnie tak czy inaczej i nie miejcie wykopki zludzen ze tak nie bedzie bo rosja to juz otwarcie panstwo faszystowskie na ktorego czele stoi wariat ktory mysli ze ma jakas swieta misje odbudowania imperium ( "wyciek" wiadomosci ktora miala byc nadana w ruskich mediach po zdobyciu
@napster92 w tym kraju nigdy nie będzie dobrze przy tak krótkowzrocznym podejściu i tak krótkiej pamięci. I nie wiem jak bardzo trzeba być naiwnym, aby łykać te słowa i brać je na poważnie. Jeszcze ten fragment o nato i ue xD jakby miał cokolwiek do gadania na arenie międzynarodowej.. Szkoda mi czasu na pisowskiego trolla, który jak zawsze "nie jestem za nimi ALE.."
@napster92: ale wy jesteście geopolityczne naplety - przecież wystarczy, że NATO rozszerzy swoje no flight zone kilometr po kilometrze od polskiej granicy celem zabezpieczenia np. PL lub Pribałtyki i śmierdzące kacapy są ugotowane
@Pavelow: ale nie kumam cię człowieku, serio masz tak wąskie myślenie, że jak nie zgadzasz się z kimś x999 to musisz też x1000 dla zasady? Ile ty masz lat? W UE i NATO walił wcześniej praktycznie tylko Zełeński. Zaraz dołączą inni. Tak właśnie następują zmiany. Najlepszą puentą twojej krótkowzroczności jest użycie argumentu "pisowskiego trolla", który w twojej opinii kończy jakąkolwiek dyskusję. Winszuję, powodzenia w dorosłym życiu z taką retoryką.

@PiersiowkaPelnaZiol jeśli
@HumbugPL Za parę dni PiS coś odwali i będzie hejt, a potem znowu ładne przemówienie i już PiS z rigczem. Po prostu męczące jest to jak wykopki mają krótką pamięć. Co z tego, że przemówienie jest dobre jak nasz kraj jest roz*ebany przez nich i przyszłe pokolenie będzie się męczyć w tym kraju. Wroga/szkodnika powinno się tępić, a nie chwalić za zlepek ładnych słów.
@napster92: Co z tego ze bardzo dobre, pod publikę to nawet jajami zaklaszczą by mu przyklaskiwali, a potem robią i tak co chcą, krawat tez pochwal a potem jedź na stacje zatankować i do sklepu
@Crisu: Powtarzał to cały czas, niczym Korwin te swoje brednie od chyba 30 lat. Nie tylko zresztą on, bo inni premierzy państw spod byłego wpływu ZSRR również.

Ten facet ma zerową charyzmę.
#!$%@? się zna na gospodarce, szkodzi jej wręcz.
Jest mentalnie w PRL.
Zachowuje się jak totalny socjalista dokonując redystrybucji dóbr.
Ale co do Rosji nie pomylił się nic a nic.

Śmiano się z niego, ale trzeba oddać, że czas
@staryhaliny: na jego złość do ruskich wcale nie miało wpływu, ze 6 msc wcześniej "ruskie" zestrzeliły samolot, nic a nic . Jak mawiał klasyk pomyliłeś odwagę z odważnikiem xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@napster92: i jakie są jego czyny i odwaga? Bo póki co wszystko co robi to słowa, czyli dokładnie to co krytykuje w swojej wypowiedzi.