Wpis z mikrobloga

Też zauważyliście że właściciele mieszkań mają fobię na punkcie ukraińców? Próbuję zaprzyjaźnionej rodzinie(6 osób) znaleźć coś w Krakowie - szukam czegoś od 2500 do 3500 zł - 70m+, dobra lokalizacja i bezpieczna okolica. Od razu zaznaczam że umowa będzie na mnie (jestem polakiem z dobrą wypłacalnością) i wynajmuję mieszkanie dla ukraińskiej rodziny.

Wykonałem już chyba z 50 telefonów i za każdym razem dostaję jedną z odpowiedzi:
- Nie wynajmuję ukraińcom/cudzoziemncom
- A ile osób ma być? Ojj 6? Mieszkanie nadaje się dla 2 osób - najlepiej pary bez dzieci
- Będą dzieci? Oj właściciel nie wyraża zgody

Nosz #!$%@? jednak rentierzy to straszny rak. Tysiąć wymagań jeśli chodzi o najemcę a jedyne co oferują to rudery w stylu PRL nie remontowane od czasu śmierci babci. Powinni ustawowo wprowadzić zakaz dyskryminacji jeśli chodzi o narodowość podczas wynajmu mieszkania. Jak tak dalej pójdzie to będą musieli mieszkać pod mostem chociaż mają pieniądze i mnie który jest gotów podpisać umowę w ich imieniu.

#ukraina #nieruchomosci #wynajem #krakow #mieszkanie
  • 101
- Będą dzieci? Oj właściciel nie wyraża zgody


@Viado: Pewnie niektórzy mają z Ukraińcami problem, ale obawiam się, że raczej chodzi o dzieci a nie o fakt, że to Ukraińcy. W obecnym systemie prawnym pozbycie się rodziny z dziećmi, jeśli przestanie płacić, jest praktycznie niemożliwe.

Szczerze - sam gdybym wynajmował, też unikałbym obecnie rodzin z dziećmi, ze względu na najzwyklejszą kalkulację ryzyka, a nie jakieś uprzedzenie.
@Viado: u mnie jak przeglądałem olx to wręcz odwrotnie, są oferty wynajmu za grosze ale TYLKO dla rodzin ukraińskich, chociaż to trzeba by było zweryfikować starając się wynająć jakieś lepsze mieszkanie dla Ukraińców
@Viado: Może stereotypy, ale u mnie w pracy szefowa się pytała, czy nie nie znamy nikogo co chcę wynająć mieszkanie dla pięciu osób.
Moja baba, ma szefa, co tez się tym zajmuje, jak się go zapytała, powiedział, że nigdy w życiu, bo wynajmował już wcześniej (wiem, teraz to są uchodźcy wojenni) i miał same problemy, plus, mieszkania do remontu.
Oczywiście, Polacy też wynajmujący tak robią, dlatego nie genarlizuje.
Ale człowiek się