Wpis z mikrobloga

Też zauważyliście że właściciele mieszkań mają fobię na punkcie ukraińców? Próbuję zaprzyjaźnionej rodzinie(6 osób) znaleźć coś w Krakowie - szukam czegoś od 2500 do 3500 zł - 70m+, dobra lokalizacja i bezpieczna okolica. Od razu zaznaczam że umowa będzie na mnie (jestem polakiem z dobrą wypłacalnością) i wynajmuję mieszkanie dla ukraińskiej rodziny.

Wykonałem już chyba z 50 telefonów i za każdym razem dostaję jedną z odpowiedzi:
- Nie wynajmuję ukraińcom/cudzoziemncom
- A ile osób ma być? Ojj 6? Mieszkanie nadaje się dla 2 osób - najlepiej pary bez dzieci
- Będą dzieci? Oj właściciel nie wyraża zgody

Nosz #!$%@? jednak rentierzy to straszny rak. Tysiąć wymagań jeśli chodzi o najemcę a jedyne co oferują to rudery w stylu PRL nie remontowane od czasu śmierci babci. Powinni ustawowo wprowadzić zakaz dyskryminacji jeśli chodzi o narodowość podczas wynajmu mieszkania. Jak tak dalej pójdzie to będą musieli mieszkać pod mostem chociaż mają pieniądze i mnie który jest gotów podpisać umowę w ich imieniu.

#ukraina #nieruchomosci #wynajem #krakow #mieszkanie
  • 101
@Viado: Wczoraj ktoś wstawiał podobny post.

od 2500

70 mkw+


Tanio tam macie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym, z naszymi przepisami nie ma co się dziwić - musiałbyś ogarnąć zaświadczenie u notariusza, że w razie czego, mają inne miejsce pobytu, a tu się nie da, bo nie mają choćby mieszkania u rodziców, rodzeństwa, gdzie mogliby się przenieść. Musiałbyś podzwonić i zapytać notariusza, czy możesz to załatwić
@Viado: Nie mogę edytować, to dopiszę tutaj, ale i tak musisz podzwonić i popytać:

Umowa najmu okazjonalnego chroni właścicieli mieszkań przed nieuczciwym najemcą. Choć jej podpisanie wymaga stawienia się u notariusza, wiele osób wynajmujących swoje inwestycyjne nieruchomości, decyduje się na dodatkową ochronę właśnie w takiej postaci. Wynajem okazjonalny i załączone oświadczenie o poddaniu się egzekucji w trybie dobrowolnym – to najważniejszy zapis, który zapobiega trwającemu miesiącami, lub nawet latami – procesowi
@Viado: A Ukraińcy przypadkiem nie mają teraz specjalnej ochrony przed eksmisją? Coś mi mignęło na Twitterze, że ich wyrzucenie jest specjalnie karane. Nie dziwi mnie, że ludzie nie chcą wynajmować ryzykując, że potem mieszkania nie odzyskają. Problem jest w prawie patologicznie chroniącym lokatorów.
@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany: Ty sie #!$%@? doucz pajacu. Specustawa z poprawkami dalej jest napisana przez cymbałów na kolanie. Wywalenie jest tak samo problematyczne jak było wcześniej. Wynajmujący musiałby spisać do umowy wszystkich i mieć pewność, że nikt bez umowy tam mieszkać nie będzie.

Siejesz #!$%@? dezinformacje i mozesz ludzi na mine wpakowac.

Specustawa w praktyce niczego nie zmienia. Jej działanie jest jedynie teoretyczne i do tego by to teoretyczne działanie funkcjonowało musi być
@Viado: Ja wystawiłem ogłoszenie, po 5 minutach miałem Pana z Ukrainy, który szukał noclegu dla 9 osób, bardzo nam dziekowal że sie zgodziliśmy bo 3 kobiety każda z 2 dzieci nie maja gdzie spać.Mówił że obdzownił 200 domów i dopiero my się zgodziliśmy, ale ostatecznie termin im nie pasował (mieliśmy gości więc musieli czekać 5 dni). Następne ogłoszenie i po 10 minutach klienci. 3500zł za 100m2. 2 kobiety i dziecko.

Każdy