Wpis z mikrobloga

Jestem zainteresowany kupnem zegarka marki garmin. Tylko nie wiem jaki model. Myśle o Fenixie, ale czy jest sens tyle wydawać, bo to co potrzebuje możliwe ze w innych modelach znajdę. Czyli zależy mi, aby był do biegania, pływania, jazdy na rowerze, liczenie kroków na co dzień i żeby miał mozliwosc ściągnięcia muzyki i podłączenia ze słuchawkami Bluetooth, abym mógł biegać sobie bez telefonu. Co polecacie? Tak najbardziej adekwatne cena co do jakości?
#garmin #bieganie #silownia #biegajzwykopem #kolarstwo
  • 15
@cesc05: Fenixy 6 coraz tańsze (choć zobaczymy co z tym dolarem). Jeśli szukasz coś taniej to popatrz na Instinct Solar (jedynkę można tanio wyrwać, ale ważne aby to był solar - nowsze bebechy), ciekawe też modele Vivoactive. Synowki od Mirka kupiłem wersję 3 i ma wszystko co chcesz.

Ja zdecydowałem się na Fenixa 6 i dla mnie ma wszystko co potrzeba, włącznie z integracją z trenażerem (pożegnałem się ze Zwift), ale
@cesc05 ja mam zwykłego fenix 6 bez map. Posiadam go od końca listopada i mogę polecić. Bateria trzyma bardzo dobrze. Masz jakies motywacje w postaci zdobywania odznak za jakieś aktywnosci. Rekordy życiowe, widgety nawodnienia przypominające o wodzie i inne #!$%@? :) Fajną opcją jest garmin coach gdzie masz wirtualnego trenera, który układa Ci plan treningowy. Z 8km w listopadzie przebiegłem dzisiaj 22km. Także działa i jest dodatkową motywacją ;)
@cesc05: ja ci powiem tylko tyle, że pro sportowcy mają te starsze modele garminów, jakieś foreruner 935 czy inne, które kosztują 1000-1500.

Popatrz sobie na insta gwiazdy, mało kto ma fenixa 6x czy 7x, które kosztują 3000-4000 zł. Więc jak stać cię to wydaj, ale zastanów się czy na pewno potrzebujesz aż tak drogiego zegarka
@Pozytywny_gosc: zauważ też, że pro sportowcy mają cały sztab trenerów, dietetyków, masażystów itp. Już któryś raz widzę podobny komentarz mający niby pokazywać, że pro latają w najstarszych modelach zegarków więc nikomu nic innego nie jest potrzebne a prawda jest zupełnie odwrotna. Te bardziej zaawansowane funkcje są właśnie skierowane do amatorów, którzy nie mogą sobie pozwolić na wynajęcie gościa, który będzie jechał obok nich na rowerze i dyktował tempo i wskazówki albo
@ZdeformowanyKreciRyj: no dobra, chodziło mi po prostu o to, że kupowania zegarka za 4000zł gdy średnia krajowa wynosi 4000zł netto (czyli 1 wypłata na zegarek xD), ale bardziej miarodajna - mediana wynosi ze 3000zł (ponad 1 pensja na zegarek) to trochę przesada. Jak ktoś zarabia 8k netto - ok, może sobie kupić, ale po prostu wiem, że wiele osób szuka w ten sposób wymówki (musze mieć zegarek za 3000zł INACZEJ NIE
@Pozytywny_gosc: Sorry, ale teraz Fenixy 6 nie kosztują 4000 zł
https://www.ceneo.pl/85283810

Więc jak proponujesz starsze modele za 1000 - 1500 zł to ...

po co amatorowi coś więcej niż np kadencja, tętno, stoper


Wybacz, ale to już nie szalone lata 80. Dzisiaj jednak amatorzy dużo lepsze mają treningi niż w kiedyś i pewnie zjedliby na śniadanie zawodowców z tamtych lat. I dzisiaj kolarstwo trenuje się w też w oparciu o moc.
@Pozytywny_gosc
@mirekwirek

Robie po 6-10 jednostek treningowych tygodniowo. treningi siłowe, sporty walki, bieganie, pływanie, jazda na rowerze. Fenix 6 pro teraz kosztuje 2300zl, a nie 4K xd szczególnie mam możliwość wzięcia go na fakturę to mi wyjdzie z 1850zł.
@cesc05: Ja mam Fenixa i polecam. Sam sporo robię treningów i mam w nim wszystko co potrzeba więc śmiało mogę polecić.

Ale proponuję podjąć szybko decyzję, bo chyba można spodziewać się podwyżek elektroniki :(