Wpis z mikrobloga

Daily Reminder.

Wasza opinia o Wojsku Polskim jest tylko wynikiem waszej ślepej, bezmyślnej nienawiści, przez którą mimo braku wiedzy wydajecie jednoznacznie krytyczne opinie nawet nie udając, ze macie jakąkolwiek wiedzę w temacie. Czyni was to dokładnie takimi samymi głupkami jak ci "pisowscy idioci", którymi tak gardzicie.

Przypominam, że:
- Wojsko Polskie od ponad 20 lat szkoli się regularnie z wojskami NATO i w dużej mierze z wojskami USA;
- Polscy oficerowie i dowódcy od lat szkolą się na amerykańskich i europejskich uczelniach wojskowych;
- wojska ukraińskie przez ostatnie lata były szkolone w dużej mierze przez Wojsko Polskie, a nie Amerykanów czy Anglików;
- co roku w Polsce odbywają się dziesiątki ćwiczeń na różnych szczeblach z wojskami USA i NATO;
- Polska jest jednym z nielicznych krajów które wystawiają oddziały do sił Bardzo Szybkiego Reagowania i Szybkiego Reagowania NATO;
- Polska przez rok dowodziła "natowską szpicą" - siłami bardzo szybkiego reagowania całego NATO;
- w Polsce jest cały szereg struktur NATOwskich w których Polacy pełnią kluczowe role;
- Polska jeszcze nigdy nie miała tak wielu generałów i oficerów w strukturach NATO i UE;
- Polska myśl wojskowa jest bardzo ceniona w NATO, szczególnie w zakresie wojsk pancernych, specjalnych i cybernetycznych;
- Najwyżsi stopniem dowódcy WP w chwili upadku komuny mieli po 18-20 lat, większość z nich nie była wtedy jeszcze w wojsku;
- I zdobywali oni doświadczenie wojskowe za czasów wszystkich rządów, a nie PiSu;
- Polska bierze udział w licznych działaniach szkoleniowych i operacyjnych w całej Europie, m.in. w Turcji, Kosowie, Rumunii, Morzu Śródziemnym czy Łotwie;

Zachęcam do poświęcania więcej czasu na krytyczne myślenie, również względem tego jak bardzo idziecie na łatwiznę powtarzając cudze opinie tylko dlatego, że jest z twojej "bańki".

Ps. Nie, "kuzyn w wojsku" nie jest wskaźnikiem jakości tego wojska. Może po prostu to twój kuzyn jest problemem, a nie wojsko?

#niepopularnaopinia #wojsko #wojskopolskie #ukraina #wojna
  • 67
via Wykop Mobilny (Android)
  • 28
@antyfoliarz:

-przetarg na kamuflarz dowodzi betonozy
-porazki z krabami, polska zbrojeniowka poza berylem ktory i tak bazuje na ak to smutny zart (jak tam modernizacje leopardow?xD)
-przetarg na buty xD
-samobojstwa zolnierzy po mobbingach i oskarzeniach o gwalt
-nowoczesny szpej dla wotu a regularni musza sobie sami kupowac lepszy sprzet
-najwiecej generalow/ilosc zolnierzy w nato
-skostniala betonoza, cieple posadki panstwowe

Nie osmieszaj sie.
@LMLOGID: Jestem w wieku twojego ojca, a 4k to by mi nie starczyło na tygodniowe wydatki, więc sorry, nie jestem zainteresowany.

No ale spoko, jak proces sprzed 10 lat (czyli sprawa jeszcze starsza) wyznacza stan wojska w 2022 to faktycznie ciężko rozmawiać.

@peszmerd:
1. Kamuflaż. Nie, wbrew mitom MAPA nie jest tak dobra jak legenda którą jej zbudowano.
2. Porażka z Krabami? Który mamy rok? 2015? Kraby są w linii
@antyfoliarz: nom przy skali 7 letniego złodziejstwa i kolesiostwa pisu przy których wały sld i po to #!$%@? długopisów stan polskiej armii jest zdecydowanie lepszy - gwarancja Teraz Polska. Sprawdź sobie takie słowa klucze jak macierewicz (jak #!$%@?ł organizacyjnie i przetargowo armię), misiewicze i aktualne prolognaty w osobie tfu #!$%@? gryzipiórka lizodupa błaszczaka.
@LMLOGID: Nie muszę nic sprawdzać, o mojej krytycznej ocenie AM pisałem nawet tutaj parę razy. Pozwolę sobie stwierdzić, że w kontekście mojego śledzenia rozwoju WP PiS w niektórych sprawach wyróżnia się negatywnie (AM, zakupy z półki), tak w niektórych pozytywnie. Oznacza to, niesamowita sprawa, że czasem można ich chwalić, a czasem krytykować. Np niejakiego Bogdana Klicha z PO ciężko chwalić za cokolwiek, bo był skończonym idiotą, a systemowo zburzył nawet więcej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@antyfoliarz:

Pantera to kamuflaż zaprojektowany na pustynna Libie, tyle, ze przekolorowany. Projekt z poczatku lat 80? I zostal utrzymany kilka lat temu jaki najlepszy? Czy moze jednak najlepszy bo uklady i ukladziki. Na to nie ma usprawiedliwienia.

A co to jest Krab? Miedzynarodowy amalgamat? Jak tam nasze pekajace podwozia?
@peszmerd:
- Obecny projekt jest przestarzały, to chyba oczywiste. Nowym kamuflażem będzie ten używany w programie TYTAN. Zwracam po prostu uwagę, że MAPA dorobiła się licznego grona fanbojów, ale niekoniecznie w gronie samych zainteresowanych żołnierzy, którzy wskazywali na liczne wady tego projektu.

- Nie rozumiem. ATH Krab to sprzęt bazujący na dwóch licencjonowanych systemach (angielskim i koreańskim), który w HSW został rozwinięty, połączony w całość i wpięty W SYSTEM, czyli rzecz
A jak już ktoś tutaj dotrze - WP ma szereg dużych problemów, nie tylko z MONem, ale również z samym sobą. Są to oczywistości, bo każda armia świata ma swoje problemy i jest to rzecz nie do uniknięcia.

Nie zmienia to jednak tego, że mimo oczywistych słabości jest w nim spore grono ludzi dobrze wyszkolonych, dobrze dowodzonych, wyposażonych w nowoczesny sprzęt i bazujących na najlepszych natowskich wzorcach. Stary bon mot mówi jednak
@antyfoliarz wszystko fajnie. Zgadzam się w większości. To nie zmienia faktu że zawodowego wojska które posiada zmobilizowanych aktywnych żołnierzy którzy są wyszkoleni jest kilka procent z wszystkich. Chciałbym żeby było inaczej ale kilku znajomych z wojska z różnych jednostek nie mówi niczego dobrego o swoim podejściu i wyszkoleniu. W sumie nie ma się co dziwic, czasy minęły i została granica z Białorusią i Królewcem.
@LMLOGID: Jedziemy na podobnym wózku, mój stary tylko skończył kilka lat wcześniej. Zawsze powtarzał, żeby od MONu trzymać się jak najdalej, niestety popełniłem błąd i spróbowałem. Teraz już wiem. Ty też wiesz, a im nie wytłumaczysz, zresztą może i nawet lepiej, morale w narodzie będą większe. Są jednostki tylu 1psap gdzie prawie cała kadra oficerska to rodzina bliższa lub dalsza( ͡° ͜ʖ ͡°). Ostatnio wydymali chłopaków z
@antyfoliarz: Smutne, że jakieś sklecione na kiblu w minutę wysrywy wyklopowych ekspertów dostają więcej plusów niż systematyczne oranie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@LMLOGID A co do „szukania dyskusji”, to ciężko dyskutować z kimś, kto od pierwszego komentarza poraża swoją 'merytoryką', po czym jeździ dowodami anegdotycznymi w odpowiedzi na argumenty, po czym ad personam, gdy zostaje mu to wytknięte XD
To tak na przyszłość ;))