Wpis z mikrobloga

Daily Reminder.

Wasza opinia o Wojsku Polskim jest tylko wynikiem waszej ślepej, bezmyślnej nienawiści, przez którą mimo braku wiedzy wydajecie jednoznacznie krytyczne opinie nawet nie udając, ze macie jakąkolwiek wiedzę w temacie. Czyni was to dokładnie takimi samymi głupkami jak ci "pisowscy idioci", którymi tak gardzicie.

Przypominam, że:
- Wojsko Polskie od ponad 20 lat szkoli się regularnie z wojskami NATO i w dużej mierze z wojskami USA;
- Polscy oficerowie i dowódcy od lat szkolą się na amerykańskich i europejskich uczelniach wojskowych;
- wojska ukraińskie przez ostatnie lata były szkolone w dużej mierze przez Wojsko Polskie, a nie Amerykanów czy Anglików;
- co roku w Polsce odbywają się dziesiątki ćwiczeń na różnych szczeblach z wojskami USA i NATO;
- Polska jest jednym z nielicznych krajów które wystawiają oddziały do sił Bardzo Szybkiego Reagowania i Szybkiego Reagowania NATO;
- Polska przez rok dowodziła "natowską szpicą" - siłami bardzo szybkiego reagowania całego NATO;
- w Polsce jest cały szereg struktur NATOwskich w których Polacy pełnią kluczowe role;
- Polska jeszcze nigdy nie miała tak wielu generałów i oficerów w strukturach NATO i UE;
- Polska myśl wojskowa jest bardzo ceniona w NATO, szczególnie w zakresie wojsk pancernych, specjalnych i cybernetycznych;
- Najwyżsi stopniem dowódcy WP w chwili upadku komuny mieli po 18-20 lat, większość z nich nie była wtedy jeszcze w wojsku;
- I zdobywali oni doświadczenie wojskowe za czasów wszystkich rządów, a nie PiSu;
- Polska bierze udział w licznych działaniach szkoleniowych i operacyjnych w całej Europie, m.in. w Turcji, Kosowie, Rumunii, Morzu Śródziemnym czy Łotwie;

Zachęcam do poświęcania więcej czasu na krytyczne myślenie, również względem tego jak bardzo idziecie na łatwiznę powtarzając cudze opinie tylko dlatego, że jest z twojej "bańki".

Ps. Nie, "kuzyn w wojsku" nie jest wskaźnikiem jakości tego wojska. Może po prostu to twój kuzyn jest problemem, a nie wojsko?

#niepopularnaopinia #wojsko #wojskopolskie #ukraina #wojna
  • 67
  • Odpowiedz
@antyfoliarz: polska armia to zabetonowane gówno, a grzecznościowe manewry z delegacjami z zachodu tego nie zmienią, zawsze tak było, jest i będzie. teraz będą mieli pretekst, żeby jeszcze więcej kraść na lewych przetargach.
  • Odpowiedz
@antyfoliarz: i co ci po tych generałach jak nie ma ludzi i sprzętu xD polskie wojska lądowe to 60 tysięcy osób, z których #!$%@? wie jaki procent to faktyczni żołnierze którzy będą się strzelać na pierwszej linii
  • Odpowiedz
@antyfoliarz: Raczej na samych żołnierzy/wojskowych się nie narzeka, a na całokszałt burdelu.
Służba jest w #!$%@? niedoinwestowana, są braki we wszystkim w każdych rodzajach wojsk, wały robione na zamówieniach dla wojska przekraczają ludzkie pojęcie i stają obok, a kierunki rozwoju armii przedstawiane w mediach nie napawają optymizmem (dwukrotne zwiększenie ilości żołnierzy przy zwiększeniu budżetu o 50%).
Jest po prostu słabo.
  • Odpowiedz
Aha, polski generał Adam Joksa został zastępcą dowódcy V Korpusu Sił Lądowych USA w Forcie Knox. Musicie koniecznie powiedzieć Amerykanom, że to komunistyczny beton ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
No i że debile nie wiedzą co robią tworząc jeden z największych ośrodków treningowych NATO na świecie w Bydgoszczy, pod polskim dowództwem - Joint Force Training Centre.
  • Odpowiedz
@antyfoliarz: mój stary jest emerytowanym od roku oficerem starszym, można by rzec całe #!$%@? życie byłem świadkiem jak wygląda armia od środka i byłem w środowisku wojskowych rodzin. jedno wielkie kolesiostwo i złodziejstwo. Po latach dowiadywałem się, że ojcowie moich kolegów i koleżanek byli #!$%@? złodziejami, którzy rękami żołnierzy i z armijnych materiałów budowali sobie chaty, albo wyprowadzali surowce na otwieranie firm na emeryturce. O załatwianiu posadek całej familii nie
  • Odpowiedz
Kurczę, sugerujesz, że "twój stary" całe życie był świadkiem przestępstw i nic z tym nie zrobił? To niemiło, chciałbyś podać nazwisko i jednostkę?
  • Odpowiedz
@LMLOGID: bonus, mój młodszy brat zindoktrynowany #!$%@? moich starych o tym, że jak się zostanie oficerem w wp to się wygrywa życie dostał się do wyższej szkoły oficerskiej we wrocławiu. Dla tej przyszłej elyty szpicy nato, na 400 chłopa było 5 prysznicy i 20 minut na mycie, pojechał jako kulturysta, wrócił po miesiącu zabiedzony i śmierdzący jak z oświęcimia.
  • Odpowiedz
@antyfoliarz: mój stary jest #!$%@? konformistą, a ja niestety w opozycji do niego nie, przez co niezbyt się lubimy, takie były #!$%@? czasy, jakbyś chciał rozliczać tych co wiedzieli, że inni kradną i nic z tym nie zrobili to byś musiał zamknąć 3/4 ludzi w tym kraju.
  • Odpowiedz
Czyli tak jak mówiłem, twój ojciec przez lata nic nie robił będąc świadkiem licznych przestępstw, a do tego namówił na to samo swojego syna, który przez miesiąc się nie mył. Tak jak mówiłem, współczuję doświadczeń, ale powinniście to omówić w swoim rodzinnym gronie.
  • Odpowiedz