Wpis z mikrobloga

Poszukałem conieco i znalazłem fragment programu Słownik polsko@polski w którym Prof. Miodek zdecydowanie wyjaśnia że zawsze mówimy ''na Ukrainie'' a nie ''w Ukrainie'' jak to ostatnio lansują nam media I sam profesor mówi że nie ma w tym nic ujmującego, przeciwnie - pokazuje jakby bliskie relacje i swojskość tych krajów w stosunku do Polski.

Tu całość programu jak kto chce: https://vod.tvp.pl/video/slownik-polskopolski,na-ukrainie-czy-w-ukrainie-odc-253,18678474

#ukraina #jezykpolski #wojna #profesormiodek #polska
MarianoaItaliano - Poszukałem conieco i znalazłem fragment programu Słownik polsko@po...
  • 173
@MarianoaItaliano: Trochę jestem tym zaskoczony, bo Miodek zawsze był bardzo progresywny w temacie języka i nigdy nie walczył z jego ewolucją. Szczerze to myślę, że gdyby go spytać dziś to mógłby mieć już inne zdanie. Poprawne jest to, co ludzie uważają za poprawne. Serio nie ogarniam tej walki niektórych z formą "w Ukrainie". Moim zdaniem skoro na tym zależy Ukraińcom, w ucho to nie razi, a finalnie usuwa jeden bezsensowny wyjątek
@DooBeeDooBee: O, znalazłem właśnie na Facebooku (gdzie wszedłem z zamiarem napisania do programu) świeże oświadczenie profesora Miodka. Czyli określenie jest niepoprawne, ale w obecnej sytuacji nie będzie protestował bo rozumie o co chodzi.

wołam plusujących celem uzupełnienia:

@lyncz, @NieMamWenyNaNick, @ZlyPasterz, @bladolux, @damian-powazka98, @tentakijeden, @Seentas
MarianoaItaliano - @DooBeeDooBee: O, znalazłem właśnie na Facebooku (gdzie wszedłem z...

źródło: comment_1646884439rfSDjklusLOqpWke0UERJC.jpg

Pobierz