Wpis z mikrobloga

Okresowa strefa wolna od mężczyzn wraca w Aquaparku we Wrocławiu po prawie dwóch latach zawieszenia.
Co to oznacza dla Ciebie?
- Jeśli jesteś mężczyzną i masz ważny karnet to i tak nie będziesz mógł skorzystać z usługi saunarium w każdy wtorek
- Miesięcznie Twoja usługa będzie ograniczona przez 4-5 dni miesięcznie, co przy 3-miesięcznym karnecie redukuje jego przydatność na saunarium o 2 tygodnie
- Możesz dalej korzystać we wtorki z siłowni i basenu

Jaki jest powód wprowadzenia strefy wolnej od mężczyzn?
- Brak jest oficjalnego powodu ze strony miejskiej spółki
- Media oraz internauci sugerują, iż powodem jest potencjalne ryzyko molestowania kobiet przez wszystkich mężczyzn korzystających z usług saunarium, dlatego też zakaz dotyczy wszystkich mężczyzn

Pozostałe fakty:
- 100 proc. udziałów w spółce Wrocławski Park Wodny S.A. posiada Gmina Wrocław, którą reprezentuje Prezydent Wrocławia.
- W aquaparku funkcjonuje strefa kobiet, dostępna tylko dla kobiet przez 7 dni w tygodniu. Stefa posiada kilka saun i własne prysznice.
- Brak jest w ofercie strefy tylko dla mężczyzn, która równoważyłaby nierówne traktowanie

Pytania bez odpowiedzi:
- Czy naprawdę wszyscy mężczyźni korzystający z saunarium muszą zostać objęci zakazem?
- Czy mężczyźni, którzy doświadczyli molestowania na saunarium mogą liczyć na podobną ochronę?
- Czy mężczyźni pracujący w saunarium we wtorki zostaną odsunięci od pracy?

#dyskryminacjamezczyzn #wroclaw #sport #basen #ciekawostki
sildenafil - Okresowa strefa wolna od mężczyzn wraca w Aquaparku we Wrocławiu po praw...

źródło: comment_16468140976SdjTkfV0K4Excm8jnYdhR.jpg

Pobierz
  • 234
@sildenafil: Dobrze rozumiem, że ten obiekt powstał za pieniądze podatników?

Jeżeli tak, to takiemu Mirkowi z Wrocławia najpierw wzięli bez pytania pieniądze i wydali na budowę tego obiektu, ale to mu nie daje żadnego prawa do tego obiektu, potem on kupił karnet dodatkowo i teraz może łaskawie korzystać z obiektu ALE nie w pełni, bo miał tego pecha i urodził się z genitaliami o pozytywnej krzywiźnie a nie negatywnej.

xD
Media oraz internauci sugerują, iż powodem jest potencjalne ryzyko molestowania kobiet przez wszystkich mężczyzn korzystających z usług saunarium, dlatego też zakaz dotyczy wszystkich mężczyzn


@sildenafil: Myślę, że to jest materiał na pozew cywilny o zniesławienie, art. 212KK. Iść tam i dostać potwierdzenie, że chodzi właśnie o to, następnie złożyć pozew o naruszenie dóbr osobistych (dobre imię, nieposzlakowana opinia, godność) - zakazując mi wstępu z tego powodu sugerujecie, że ja również dopuszczam
Pytania bez odpowiedzi:

- Czy naprawdę wszyscy mężczyźni korzystający z saunarium muszą zostać objęci zakazem?

- Czy mężczyźni, którzy doświadczyli molestowania na saunarium mogą liczyć na podobną ochronę?

- Czy mężczyźni pracujący w saunarium we wtorki zostaną odsunięci od pracy?


@sildenafil: O ile kwestia niemożności wykorzystania swojego karnetu to jest skandal i należy to faktycznie piętnować, tak tego rodzaju durna retoryka w ogóle ośmiesza całą sprawę.

Byłeś kiedyś w polskiej saunie,
Byłeś kiedyś w polskiej saunie, tak serio? Niestety często wygląda to tak, jakby wszyscy mieli konto na wykopie i jakoś niespecjalnie się dziwię, że kobiety nie czują się specjalnie komfortowo wśród gapiących się januszy, którzy nie widzieli w życiu gołej baby. Niestety, póki społeczeństwo nie dorośnie do takich niezwykłych wynalazków, jak łatwo dostępna sauna, to nie wiem, jakie jest inne wyjście.


@Warzywo: Ja byłem i miałem wątpliwą przyjemność korzystania z niej
@sildenafil: Kwestionuję to, że fajnie sobie teoretyzować, ale w praktyce

- Jak zweryfikować, który mężczyzna w saunie jest creepem a który nie?
- Po co odsuwać pracowników? Pracownik basenu raczej widział w życiu cycki a jak będzie się zachowywał niewłaściwe, to zostanie zwyczajnie zwolniony
- Teoretycznie tak, ale w subiektywnej praktyce: Czy kobiety i mężczyźni różnią się w zachowaniu? Czy kobieta nie może powstrzymać się przed gapieniem się na janusza z
@sildenafil: w cywilizowanych krajach jak Norwegia i Finlandia, saunuje się osobno. Są sauny dla kobiet i dla mężczyzn, lub godziny dostępności dla kobiet i mężczyzn. Koedukacyjne są mniej popularne, lub też trzeba być w stroju. We Wrocławiu podchodzą do tego totalnie z dupy, i jedna grupa (w dodatku liczniejsza) jest dyskriminowana
@sildenafil: Ale czytaj ze zrozumieniem, xD

Z punktu widzenia biznesu:
Czy kobiety chętnie skorzystają z dnia tylko dla kobiet? Zgaduję, że tak.
Czy mężczyźni chętnie skorzystają z dnia tylko dla mężczyzn? No tu już nie wiem.

Znając metody działania użytkowników wykopu, to po ciskaniu się o męski dzień nie skorzystałby z niego pies z kulawą nogą a propozycja "DNIA WOJOWNIKA", albo czegokolwiek w tym stylu spotkałaby się tutaj tylko z małpim
@Warzywo

Jak zweryfikować, który mężczyzna w saunie jest creepem a który nie?

Więc przyjmijmy a priori, że wszyscy nimi są? Pamiętasz, że piszesz także o sobie? Lubisz się tak upokarzać?

Po co odsuwać pracowników?

A po co zabraniać wstępu na saunę wszystkim mężczyznom? Mnie przykładowo nie interesują cycki #pdk więc jakie jest uzasadnienie zbanowania mnie z sauny?

Teoretycznie tak, ale w subiektywnej praktyce

W subiektywnej praktyce to każdy jest inny. Twierdzenie, że