Wpis z mikrobloga

Okresowa strefa wolna od mężczyzn wraca w Aquaparku we Wrocławiu po prawie dwóch latach zawieszenia.
Co to oznacza dla Ciebie?
- Jeśli jesteś mężczyzną i masz ważny karnet to i tak nie będziesz mógł skorzystać z usługi saunarium w każdy wtorek
- Miesięcznie Twoja usługa będzie ograniczona przez 4-5 dni miesięcznie, co przy 3-miesięcznym karnecie redukuje jego przydatność na saunarium o 2 tygodnie
- Możesz dalej korzystać we wtorki z siłowni i basenu

Jaki jest powód wprowadzenia strefy wolnej od mężczyzn?
- Brak jest oficjalnego powodu ze strony miejskiej spółki
- Media oraz internauci sugerują, iż powodem jest potencjalne ryzyko molestowania kobiet przez wszystkich mężczyzn korzystających z usług saunarium, dlatego też zakaz dotyczy wszystkich mężczyzn

Pozostałe fakty:
- 100 proc. udziałów w spółce Wrocławski Park Wodny S.A. posiada Gmina Wrocław, którą reprezentuje Prezydent Wrocławia.
- W aquaparku funkcjonuje strefa kobiet, dostępna tylko dla kobiet przez 7 dni w tygodniu. Stefa posiada kilka saun i własne prysznice.
- Brak jest w ofercie strefy tylko dla mężczyzn, która równoważyłaby nierówne traktowanie

Pytania bez odpowiedzi:
- Czy naprawdę wszyscy mężczyźni korzystający z saunarium muszą zostać objęci zakazem?
- Czy mężczyźni, którzy doświadczyli molestowania na saunarium mogą liczyć na podobną ochronę?
- Czy mężczyźni pracujący w saunarium we wtorki zostaną odsunięci od pracy?

#dyskryminacjamezczyzn #wroclaw #sport #basen #ciekawostki
sildenafil - Okresowa strefa wolna od mężczyzn wraca w Aquaparku we Wrocławiu po praw...

źródło: comment_16468140976SdjTkfV0K4Excm8jnYdhR.jpg

Pobierz
  • 234
@sildenafil: Ponawiam pytanie, czy aktywnie korzystasz/korzystałeś z sauny, bo w teorii oczywiście wszystko jest możliwe w każdą stronę, natomiast rzeczywistość wygląda jak wygląda.

Zupełnie poważnie: Czy Twoim postulatem jest obniżenie ceny dla mężczyzn, którym oferuje się ograniczoną usługę, czy wprowadzenie "męskiego dnia" w imię sprawiedliwości dziejowej, o który mężczyźni-klienci w odróżnieniu od kobiet nie prosili, bo rozumiem, że dla samego argumentu podnosisz kwestię jednostkowych przypadków, które nie są nagłaśniane, choć ile
Byłeś kiedyś w polskiej saunie, tak serio? Niestety często wygląda to tak, jakby wszyscy mieli konto na wykopie i jakoś niespecjalnie się dziwię, że kobiety nie czują się specjalnie komfortowo wśród gapiących się januszy, którzy nie widzieli w życiu gołej baby. Niestety, póki społeczeństwo nie dorośnie do takich niezwykłych wynalazków, jak łatwo dostępna sauna, to nie wiem, jakie jest inne wyjście.


@Warzywo: nie wiem w jakim wypiździewie byłeś na saunie że
@sildenafil: podwójne standardy, dyskryminacja mężczyzn, zniesławienie czy inne tego typu oskarżenia które z góry pomawiają wszystkich facetów o molestowanie. Jak chcą zakazać wtorków dla mężczyzn to niech te karnety będą tańsze albo niech zrobią np. tylko czwartki dla mężczyn. No ale nie, ma być morda w kubeł i ciesz sie że nie płacisz jeszcze więcej bo jesteś facetem, albo że w ogóle możesz korzystać...ha tfuuu...
@sildenafil: Skoro i tak mają strefę tylko dla kobiet to faktycznie przesada. Jak już wprowadzać takie rzeczy to powinny być środy dla mężczyzn, czwartki dla emerytów, piątki dla bezdzietnych, poniedziałki dla otyłych xd
  • 59
@Warzywo tak, korzystałem z sauny, w tym z sauny w aquaparku. I w praktyce patrzyli się na mnie częściej inni mężczyźni niż kobiety. I co mam w tej sprawie zrobić? Nie dostrzegłem też atmosfery molestowania seksuaknego, były pary, grupy znajomych różnych płci. Ale może miałem szczęście, nie wiem. Boli mnie, że mając mocno skandynawskie podejście do nagości jestem traktowany jak zbok przez zarząd saunarium, a teraz jakiś wykopek próbuje mi wmówić, że
@sildenafil: Generalnie coś takiego jak sauna ze strefą nagości koredukacyjnej nie jest dla Polaków. Nagość nie jest dla nas normalna i jeszcze długo nie będzie (katolicko-patriarchalna kultura wstydu zrobiła swoje). Miałem kiedyś przyjemność korzystać z takiego miejsca parę razy tylko, że w Łodzi i stwierdzam, że wiele facetów to zwierzęta ze wzrokiem jak z tego mema "mmm cycunie", bo zobaczył goło babe i wzroku oderwać nie może. Coś podobnego, jak opisał
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@Warzywo:

Byłeś kiedyś w polskiej saunie, tak serio? Niestety często wygląda to tak, jakby wszyscy mieli konto na wykopie i jakoś niespecjalnie się dziwię, że kobiety nie czują się specjalnie komfortowo wśród gapiących się januszy, którzy nie widzieli w życiu gołej baby. Niestety, póki społeczeństwo nie dorośnie do takich niezwykłych wynalazków, jak łatwo dostępna sauna, to nie wiem, jakie jest inne wyjście.


Inne wyjście to usuwanie zboczeńców i spermiarzy z takich
@zymotic:

Zresztą takie rozwiązania być może zostały wprowadzone właśnie po sugestiach kobiet, które nie czuły się komfortowo. Niech oburzeni zgłoszą spółce, że są molestowani przez kobiety albo wymyślą równie dobry powód, to może pan prezydent się zlituje i utworzy dzień ze strefą wolną od kobiet.


Nie wiem czy jestem w mniejszości ale mnie takie koedukacyjne krępują i nieco obrzydzają bo większość kobiet chodzi tam cały czas w kostiumie kąpielowym więc przy
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@zymotic:

Zresztą takie rozwiązania być może zostały wprowadzone właśnie po sugestiach kobiet, które nie czuły się komfortowo.


Każdy odpowiada za swoje lęki i uprzedzenia. Kiedy przez lata walczyłem z fobią społeczną nie domagałem się „stref wolnych od normictwa”, tylko chodziłem w miejsca publiczne w porach dnia, kiedy było mniej ludzi. Jeżeli te kobiety na serio nie mogą pokonać lęków i uprzedzeń to rozwiązaniem jest terapia, w ostateczności otworzenie własnej sauny tylko
To niezły wolny rynek xD


@Fracture: Jeśli myślisz, że jak miasto ma 100% udziałów w przedsiębiorstwie to znaczy, że jest własnością wszystkich mieszkańców to radzę poczytać o partnerstwie publiczno-prywatnym komuchu

Rozumiem, że jakby basen przynosił miliardowe straty i nadal był utrzymywany to spoko, bo przecież należy do miasta to może?
Dlaczego mieszkaniec Wrocławia nie może iść nasrać do basenu? Przecież to jest też własnością miasta czyli, według twojego myślenia - także
@Fracture: Dlaczego zakładasz a priori, że to lęki i uprzedzenia, a nie rzeczywiste molestowanie? Chyba nie zaprzeczysz, że takie sytuacje mają miejsce.

I już poza dyskusją - podałbyś definicję tego, czym jest to mityczne normictwo? Bardzo często pojawia się to na przegrywowych tagach i za cholerę nie wiem o czym oni mówią.