Wpis z mikrobloga

Widzę że za zadawanie pytań odnośnie krótko i długofalowych skutków ekonomicznych przyjmowania uchodźców z Ukrainy z góry jest się skreślonym.
Tak jakby Polska była krajem mlekiem i miodem płynąca, świetnie zarządzana, z chłonnym i pojemnym rynkiem pracy. Inflacja to 2% a rachunki za gaz ostatnio sporo spadły.
Nie każdy chce w imię wyższych wartości zostać nędzarzem, nie każdy popiera kolejne rozdawnictwo i uprzywilejowanie kolejnych grup.
Prywatnie niech każdy pomaga jak chce, może nawet cały majątek oddać, mam to gdzieś to nie moje. Państwo powinno pomagasz z głową i umiarem, pamiętając że ma obowiązki do wykonania w kraju tu i teraz.

#ukraina #wojna #polska #ekonomia
  • 129
@picasssss1 powiedz ile twoim zdaniem wyda polska na pomoc uchodźcom, jaki to procent budżetu, jak to wpłynie na inflację?

Moim zdaniem nawet 10-20 mld złotych pompowane w uchodźców i dających im schronienie nie ma dużego wpływu na inflację, większość tej kasy zostanie na polskim rynku.

Większą ma wojna ekonomiczna z Rosją, cena ropy, ucieczka ze słabych walut do dolara, euro i franka.

Plusem jest to że wreszcie nikt nie będzie stawał przeciw
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@picasssss1: obiektywnie rzecz biorąc to nie da się inaczej zrobić niż przyjmować uchodźców.
Raz że wymaga od tego po prostu ludzka dobroć a dwa że takie jest prawo międzynarodowe.

Pamiętaj że na wojnie generalnie każdy straci, my poprzez większą inflację oraz problem z tym co potem zrobić z tymi ludźmi a gospodarka bo odcięcie się od dóbr naturalnych Rosji jest po prostu kosztowne.

Zresztą masz jakiś inny pomysł jak się zachować?
Na całym świecie codziennie toczy się jakiś konflikt, to zabrania mi pisać o tym co się będzie działo w moim kraju?


@picasssss1: Nikt ci nie zabrania pisać o tym, co się dzieje w kraju. Wręcz przeciwnie, powinno się głośno mówić i naciskać zarówno na rząd jak i opozycję w celu stworzenia mechanizmów zapobiegania rozwalenia naszej gospodarki. Stworzenie funduszu pomocowego, do którego zrzucą się inne kraje, EU, ONZ, sensowne procedury wspomagania uchodźców,
Za jakiś czas (prawdopodobnie szybciej niż później) ta fala euforii opadnie, zaczną się niewygodne pytania i resentymenty jak tylko ekonomiczne skutki tego rozdawnictwa w wykonaniu naszego wspaniałego rządu zaczną być odczuwalne, i wtedy to dopiero zrobi się nieciekawie.

Na ten moment musisz pogodzić się z wyzywaniem od ruskich onuc za każdym razem kiedy wykażesz jakieś przejawy trzeźwego myślenia w temacie benefitów dla uchodźców. W tej chwili większość Polaków jest na haju i
@SuperFancyFretka: Nie chce mi się ciebie przekonywać, bo po porównaniu przyjazdu Ukraińców do 500+ widać, że trollujesz. 500+ działa zupełnie inaczej, nawet jeśliby zwiększało popyt wewnętrzny, to duża część ludzi, która je pobiera samemu nic pożytecznego nie daje gospodarce.