Wpis z mikrobloga

Widzę że za zadawanie pytań odnośnie krótko i długofalowych skutków ekonomicznych przyjmowania uchodźców z Ukrainy z góry jest się skreślonym.
Tak jakby Polska była krajem mlekiem i miodem płynąca, świetnie zarządzana, z chłonnym i pojemnym rynkiem pracy. Inflacja to 2% a rachunki za gaz ostatnio sporo spadły.
Nie każdy chce w imię wyższych wartości zostać nędzarzem, nie każdy popiera kolejne rozdawnictwo i uprzywilejowanie kolejnych grup.
Prywatnie niech każdy pomaga jak chce, może nawet cały majątek oddać, mam to gdzieś to nie moje. Państwo powinno pomagasz z głową i umiarem, pamiętając że ma obowiązki do wykonania w kraju tu i teraz.

#ukraina #wojna #polska #ekonomia
  • 129
Dlaczego? Bo myśli o sobie? Czy o swojej rodzinie? Pomagać musimy, ale przede wszystkim z głową i nie ma huraaaaa. Bo mamy obecnie już jeden kraj co miał taktykę na huraaaa, ale jakoś w 24h nie podbił Ukrainy.


@gejuszekUK: Dlatego, że pewnych rzeczy po prostu nie przystoi mówić w takiej sytuacji.

Owszem, rząd spieprzył bardzo wiele i pewnie jeszcze niejedno zawali, ale w sytuacji gdy dzieci są rozszarpywane przez rosyjskie pociski
@picasssss1:
Niektórzy poprawę sytuacji Polaków w ostatnich latach przypisują ciężkiej pracy Ukraińców, mimo nie najlepszego gospodarowania pisu. Wydaje mi się, że pozytywne i negatywne skutki emigracji się zniosą nawzajem i nie będzie dużo gorzej niż jest. Ukraińcy nie zabiorą Polakom pracy, bo wzrośnie popyt wewnętrzny i będzie potrzeba więcej pracy. Będzie potrzeba więcej mieszkań to więcej będzie się ich budować nowych i dużą część z nich zbudują Ukraińcy.
@picasssss1: No ja czytalem, ze może byc bieda. I to w sumie nie problem jeśli to ma zagwarantować pokój. Bo zaznaczam BOGACI strąca wiele a biedni sobie poradzą xD
Czyli nie ważne co, nie ważne jak byle #!$%@? tych oszustów bogatych. Paranoja