Wpis z mikrobloga

Widzę że za zadawanie pytań odnośnie krótko i długofalowych skutków ekonomicznych przyjmowania uchodźców z Ukrainy z góry jest się skreślonym.
Tak jakby Polska była krajem mlekiem i miodem płynąca, świetnie zarządzana, z chłonnym i pojemnym rynkiem pracy. Inflacja to 2% a rachunki za gaz ostatnio sporo spadły.
Nie każdy chce w imię wyższych wartości zostać nędzarzem, nie każdy popiera kolejne rozdawnictwo i uprzywilejowanie kolejnych grup.
Prywatnie niech każdy pomaga jak chce, może nawet cały majątek oddać, mam to gdzieś to nie moje. Państwo powinno pomagasz z głową i umiarem, pamiętając że ma obowiązki do wykonania w kraju tu i teraz.

#ukraina #wojna #polska #ekonomia
  • 129
  • Odpowiedz
@picasssss1: @aPimpNamedSlickback: ale żadne z was nie widzi, że Polska otrzyma 2 mln obywateli, ucywilizowanych, chętnych aby zasilić nasz społeczeństwo, aby budować naszą gospodarkę i żeby ich dzieci pracowały na wasze emerytury. Ale żeby o tym wiedzieć, trzeba by mieć trochę wiedzy ekonomicznej, a nie facebooka i twittera...
  • Odpowiedz
@dlugi-gr: po za tym skąd takie nagle gloryfikowanie Ukraińców jakoby to byli idealni pracownicy. W Lublinie było ich pełno od kilku lat a część dalej nie potrafi po polsku dobrze mówić. O tym że połowa z nich to leserzy nie wspomnę.
  • Odpowiedz
@Tymajster: nie wiem jak bo nie jestem specjalistą, widzę jedynie że państwo rzuca kasa w tłum i ma #!$%@?, co będzie to będzie bez żadnego planu i składu. Morawiecki powinien już od tygodnia na kolanach prosić unię o przesiedlenie uchodźców.
  • Odpowiedz
@Tymajster: byś umiał czytać ze zrozumieniem to byś chyba się domyslil że żadnych pretensji o bilet MPK czy PKP nikt nie ma. Ale czego ja się spodziewam po wykopkach na utrzymaniu starych.
  • Odpowiedz
Nie każdy chce w imię wyższych wartości zostać nędzarzem, nie każdy popiera kolejne rozdawnictwo i uprzywilejowanie kolejnych grup.


@picasssss1: ale wiesz, że te wyższe wartości to m.in. uniknięcie w najbliższej przyszłości obecnego losu Ukrainy? Wolę trochę zbiednieć, niż za np. 20 lat uciekać ze zbombardowanego domu.
  • Odpowiedz
@enron: tak bo Putin który już umrze do tego czasu chciałby agresji na kraje NATO, wobec czego mieszkańcy panstw nadbałtyckich chyba żyją w stanie permanentnej sraczki wojennej. O Finlandii która w NATO nie jest już nie wspomnę. Może z łaski swojej przestaniecie się nakręcać w tym wojennym tonie?
  • Odpowiedz
@picasssss1: A to widzę, że myślisz, iż matki nie mogą pracować. Ale wiesz, że kobiety nie muszą być matkami, przyjechały też kobiety bez dzieci. I nie wiem jak z Twoimi informacjami, ale na pokonanie kryzysu UE już przeznaczyła do podziału 2,5 Mld Euro, z czego większość trafi do kraju, który przyjmuje najwięcej uchodźców - POLSKI. Pomoże to utrzymać 1 mln ludzi przez okres kilku miesięcy, do następnej pomocy na pewno.
  • Odpowiedz