Wpis z mikrobloga

Widzę że za zadawanie pytań odnośnie krótko i długofalowych skutków ekonomicznych przyjmowania uchodźców z Ukrainy z góry jest się skreślonym.
Tak jakby Polska była krajem mlekiem i miodem płynąca, świetnie zarządzana, z chłonnym i pojemnym rynkiem pracy. Inflacja to 2% a rachunki za gaz ostatnio sporo spadły.
Nie każdy chce w imię wyższych wartości zostać nędzarzem, nie każdy popiera kolejne rozdawnictwo i uprzywilejowanie kolejnych grup.
Prywatnie niech każdy pomaga jak chce, może nawet cały majątek oddać, mam to gdzieś to nie moje. Państwo powinno pomagasz z głową i umiarem, pamiętając że ma obowiązki do wykonania w kraju tu i teraz.

#ukraina #wojna #polska #ekonomia
  • 129
  • Odpowiedz
Nie każdy chce w imię wyższych wartości zostać nędzarzem, nie każdy popiera kolejne rozdawnictwo i uprzywilejowanie kolejnych grup.

Prywatnie niech każdy pomaga jak chce, może nawet cały majątek oddać, mam to gdzieś to nie moje. Państwo powinno pomagasz z głową i umiarem, pamiętając że ma obowiązki do wykonania w kraju tu i teraz.


@picasssss1: Ok rozumiem krytykę. Pytanie brzmi.
CO proponujesz w zamian?
Co z uchodźcami?
Co z naszym bezpieczeństwem za
  • Odpowiedz
  • 1
@picasssss1
Ty ruska onuco, przecież uchodzcow ma być tylko niespełna 5mln osób. Też mam podobne zdanie, na prawdę serce pęka jak się widzi tych ludzi którzy muszą uciekać, ale np u mnie w mieście dają specjalna ekipę do naszego szpitalu który ma się zajmować Ukraincami, a prędzej każdemu przekładali operacje bo covid, wizyty u neurologa po 3-4 miesiące. Inni mają wszystko, a my leczmy się prywatnie. Bardzo ciężki temat.
  • Odpowiedz
@struspedziwiart: to ja ci powiem z perspektywy mieszkańca Lublina. Od kilkunastu lat napływają tutaj Ukraińcy, po krymie ta ilość się zwiększyła. Rynek pracy w Lublinie od zawsze był zły, po napływie tych osób był tragiczny. Place po kilka lat stały w miejscu, nowych miejsc pracy nie przybywa. Poprawiło się to mnie więcej od 2017-8 ale na krótko bo przyszedł covid. Oczywiście z czasem połowa Ukraińców wyjechała na zachód polski i dalej
  • Odpowiedz
@picasssss1: niestety, to co się działo przed wojną, wszystkie afery zostały przykryte a jedyna słuszna partia wykorzystuje sytuację jak tylko potrafi zagrabiając wszystkie sukcesy tylko dla siebie. Ciekawe jak sobie poradzą z gospodarką, bo masowy dodruk w ramach pomocy dla Ukrainy raczej nie pomoże. Ceny węgla poszły w górę, 1 tona ekogroszku ok. 1500 zł, zapowiadają że zaraz będzie 2000. Kryzys dopiero przed nami niestety. Jedyny ratunek to stabilizacja sytuacji, czyli
  • Odpowiedz
@picasssss1: ja właściwie się zastanawiam co będzie dalej z uchodźcami, wiadomo teraz pomieszkują w większości u dobrych ludzi w domach itp ale nikt ich tam wiecznie trzymał nie będzie. Do swojego kraju nie wrócą bo jest w rozpierdzielony przez wojnę. My ich utrzymywać wiecznie też nie będziemy bo w końcu ceny nam tak skoczą ze sami będziemy potrzebować wsparcia przy tej inflacji. Więc co dalej?
  • Odpowiedz
@picasssss1: Ogólnie to nasz rząd już pierwszego dnia powinien pierw pomyśleć a potem robić. Pomóc trzeba bo nikt by nie chciał być w sytuacji Ukrainy ale trzeba to robić z głową. Mieszkań socjalnych trochę jest ale rozdać ot tak uchodźcom też nie wypada bo co wtedy z Polakami którzy już na te mieszkania czekają długie okresy czasu. Sytuacja patowa w sumie bo co byśmy nie robili i tak którejś stronie będzie
  • Odpowiedz
@DzikuHere: muszą walić do UE i rękami i nogami prosić o pomoc i relokację części uchodźców. A przedewszystkim przestać gadać bzdury że możemy przyjąć wszystkich, bo nie możemy i zakończy się to katastrofą, i rzucać socjalem na ślepo.
  • Odpowiedz
@Ricochet: Ale tu nie chodzi darmowe obiady czy to pkp. Trzeba się zastanowić jaki wpływ na nasz kraj będzie miał napływ ludzi z Ukrainy. Nie jesteśmy tak bogatym krajem żeby mieć wywalone na napływ ludzi których ma ponoć przybyć do nas około 3 milionów. W końcu pojawią się wyższe ceny w sklepach, braki w mieszkaniach i co wtedy? Teraz każdy pomaga jak może ale co dalej? Przecież za kilka lat też
  • Odpowiedz
@picasssss1: Moim zdaniem pierw to powinno się skończyć to całe rozdawnictwo w naszym kraju. 500,300 i inne plusy oraz 20ste pensje dla niektórych grup. To by podreperowało chociaż trochę budżet tego kraju z dykty
  • Odpowiedz