Wpis z mikrobloga

Widzę że za zadawanie pytań odnośnie krótko i długofalowych skutków ekonomicznych przyjmowania uchodźców z Ukrainy z góry jest się skreślonym.
Tak jakby Polska była krajem mlekiem i miodem płynąca, świetnie zarządzana, z chłonnym i pojemnym rynkiem pracy. Inflacja to 2% a rachunki za gaz ostatnio sporo spadły.
Nie każdy chce w imię wyższych wartości zostać nędzarzem, nie każdy popiera kolejne rozdawnictwo i uprzywilejowanie kolejnych grup.
Prywatnie niech każdy pomaga jak chce, może nawet cały majątek oddać, mam to gdzieś to nie moje. Państwo powinno pomagasz z głową i umiarem, pamiętając że ma obowiązki do wykonania w kraju tu i teraz.

#ukraina #wojna #polska #ekonomia
  • 129
  • Odpowiedz
@picasssss1 Chociażby Polskone i Turck. Jeśli przejdziesz samochodem po strefie to zobaczysz, że na wielu płotach są wywieszone szyldy z ogłoszeniem o poszukiwaniu pracowników. Każdy ma inne doświadczenia. Ja aktualnie pracują w jednej z tych firm na produkcji i jestem bardzo zadowolony. Wypłaty są na czas, praca nie jest ciężka (mogę śmiało powiedzieć, że mając takie obowiązki jakie mam to raczej chodzę tam odpoczywać od codziennego kołchozu), współpracownicy i szefostwo są bardzo
  • Odpowiedz
@aPimpNamedSlickback: > Współczuję trzeźwego spojrzenia na świat, zaraz zostaniesz wyzwany od onuc xD
To "trzeźwe" i "realne" spojrzenie wcale takie nie jest, bo jest krótkowzroczne. Ukraińcy teraz bronią się bezpośrednio o nasze bezpieczeństwo. Gdyby Kijów padł w 3 dni to kacapskie wojska już by straszyły nas i państwa bałtyckie, a Niemcy wcale nie zmieniliby swojej strategii. Czym dłużej się bronią, tym lepiej dla nas... A gdyby nie mieli umożliwionej ewakuacji najbliższych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@picasssss1: Ej a nie przyszło Ci do łba, że może to nie czas na taką dyskusje obecnie bo i tak tych ludzi na śmierć nie zostawimy i zamiast wylewać żale na wykopie trzeba pomyśleć o fundacjach czy funduszach unijnych. Jak Ci tak żal gospodarki to idź blokuj granice xD

Poza tym chce przypomnieć, że jesteśmy w demograficznej #!$%@? i Twoja przyszłość I tak jest czarna jeśli nie znajdziesz nagle paru mln
  • Odpowiedz