Wpis z mikrobloga

Świetne czasy by mieć dzieci. Pandemia koronawirusa, która uniemożliwa normalne życie, wojna za rogiem, Putin odgraża sie atomówkami.
"Zrób sobie dzieciaczka, zobaczysz jaka to radość." Ta, raczej skazywanie go na życie w tym niepewnym niczego świecie. A Ty do końca swojego życia się o niego zamartwiaj.
Ktoś z dzieciatych jeszcze chce się podzielić świetnymi radami namawiającymi do rozmnażania?

#childfree #antynatalizm
  • 17
skazywanie go na życie w tym niepewnym niczego świecie


@tarushiba: Ale obecne czasy i tak są stukrotnie bezpieczniejsze niż średnia ludzkości.

Czasem się tak zastanawiałem - że też przez tysiące lat chorób, walk, cierpienia nie znalazło sie ani jedno pokolenie, które przerwałoby ten cykl #!$%@?. Dopiero jak nadchodzi dobrobyt to ludzie się nie rozmnażają.
@tarushiba:
Mam dwójkę 6lat i 1,5 roku.

I szczerze, mieć dzieci w tym świecie,a tym bardziej świadomie je chcieć to jest objaw totalnego #!$%@?ństwa.
Specjalnie robić sobie dzieci, to trzeba być #!$%@? sadystą i egoistą.

W świecie w którym mogą zachorować, być skrzywdzone, zranione, zabite, torturowane, porwane......itp. itd.

Trzeba być #!$%@? powołując takiego na świat, ale jak już masz dziecko to jeszcze większym #!$%@?ńcem trzeba być nie służąc im, jebiąc je,
@tarushiba: Kiedyś się dzieci rodziło żeby na polu kartofle kopały. Małe miały dwa ubrania jedno do kościoła drugie na co dzień. A dziś to mamy problem. Bo przecież że moja Dżesika będzie musiała mieć lepsze ubrania od Brajanka sąsiadów. Że korepetycje i studia trzeba będzie opłacić i się opiekować 24h na dobę. Nie dziwota, że ludziom dzieci teraz nie chce się robić :).
@Olsea: Żyj dalej w swoim świeci złudzeń, ale nawet nie próbuj się zastanawiac jak to możliwe, że kobiety żyją 8 lat dłużej, a pracują 5 krócej, skąd na to pieniąszki?
Nie próbuj nawet wydedukować skąd pieniąszki na pińcetplusy i zasiłki dla kobiet. To nie na twoja kobiecą główkę. Niech będzie, że to dobry Pan Kaczyński po prostu daje.