Wpis z mikrobloga

@AndrzejBabinicz:
D) Pozwolić aktualnie pracującym na podjęcie decyzji czy chcą mieć emeryturę z ZUS czy też wolą sami o siebie zadbać (równoznaczne z wypłaceniem im wpłaconych składek wraz z wyrównaniem równym oprocentowaniu NBP przez dane lata).
  • Odpowiedz
@blargotron @goferek: uwielbiam takie korwinistyczne głupotki ( ͡° ͜ʖ ͡°). Pierwszego dnia wypisaliby się wszyscy, oszczędzałoby 1% z rezygnujących a za 30 lat pozostałe 99% wybrałoby taki rząd, który jednak by im emeryturę obiecał, pomimo niewpłacania żadnych składek.
  • Odpowiedz
@RandomOldboy: Racja, dlatego trzeba zreformować ordynację wyborczą, proponuję aby głos mieli tylko płatnicy netto. Albo też ludzie < 18 nie mogą głosować, dlaczego nie ma limitu górnego?

I nie obrażaj mnie nazywając mnie "korwinistą", gardzę tym śmieciem. Strasznie mnie #!$%@? zbywanie idei nie z głównego nurtu politycznego (a do takich należy libertarianizm) bo jakiś półgłówek rusofil je wyznaje.

Powiedz jak zrobić abym nie był dymany przez to państwo. Słucham. Przy obecnym
  • Odpowiedz
Pozwolić aktualnie pracującym na podjęcie decyzji czy chcą mieć emeryturę z ZUS czy też wolą sami o siebie zadbać (równoznaczne z wypłaceniem im wpłaconych składek wraz z wyrównaniem równym oprocentowaniu NBP przez dane lata).


@goferek: świetny pomysł. Za 30 - 40 lat będziesz miał sporą grupę społeczną nędzarzy, co przehulali pieniądze na emeryturę, nie byli w stanie ich odłożyć lub powinęła im się noga (wypadek, upadek firmy, zła inwestycja, ofiara oszustwa,
  • Odpowiedz
@blargotron @goferek: uwielbiam takie korwinistyczne głupotki ( ͡° ͜ʖ ͡°). Pierwszego dnia wypisaliby się wszyscy, oszczędzałoby 1% z rezygnujących a za 30 lat pozostałe 99% wybrałoby taki rząd, który jednak by im emeryturę obiecał, pomimo niewpłacania żadnych składek.


@RandomOldboy: zapomniałeś o "u społecznieniu" skłądek tego 1% na wszystkich ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ale mówimy o 1/4 pensji obecnej za te 30 lat, czy o wartości tej pensji w stosunku do obecnych warunków?
Chodzi mi o czynnik inflacyjny. Bo nawet jakby programista 15k dostał 1/4 obecnej pensji, to za 30 lat pewnie wystarczy to na wykupienie leków LUB opłacenie czynszu.
Zauważmy że od 2015 minimum krajowe zaczęło zapieprzać wykładniczo i z 1750zł brutto dobijamy do 4000zł (128% w 8 lat!, a gdzie tu 30 lat
  • Odpowiedz
  • 6
@RandomOldboy ja kiedyś też miałem takie poglądy. Ale rzeczywistość jest taka, że wybory demokratyczne wygrałaby partia, która by się zaopiekawała takimi ludźmi z podatków ludzi roztropnych. Poza tym mimo wszystko nie chciałbym, by ludzie na starość mieli problemy z powodu głupoty w latach młodzieńczych.

Co więcej, w Chile były prywatne emerytury i ludzie dostają grosze. Tu by było podobnie. Siłą państwa jest to, że bierze kasę od wszystkich, niektórzy na tym wyjdą
  • Odpowiedz
równoznaczne z wypłaceniem im wpłaconych składek wraz z wyrównaniem równym oprocentowaniu NBP przez dane lata


@goferek: xDDDDDDD
ja to bym wolał przejść teraz na emeryturę o wysokości 10 średnich krajowych
  • Odpowiedz
  • 2
@markhausen to jest dobre pytanie, nad którym sam sie zastanawiam, ale wydaje mi się, że gość z Twittera bredzi, państwo nie będzie dawać mniej niż można się za to utrzymać. Każda partia polityczna zostałaby zmasakrowana za takie coś.
  • Odpowiedz