Wpis z mikrobloga

Oglądam ten filmiki na #stopcham i zawsze się zastanawiam czym ci ludzie jeżdżą, że przy głupim deszczu odjeżdża im tył auta na łuku drogi, gdzie nawet ciężko w takim miejscu, żeby zwalać winę na jakieś plamy oleju. Oczywiście takie sytuacje zdarzają się tylko gruzom.

Kupiłem 11-letnie auto, bardzo zadbane, pani miała nawet AC. Ale oczywiście oba komplety opon mają również 11 lat. Szwagierka chciała zobaczyć co takiego kupiłem, mówię jej o oponach, a ona na to, że jej też mają 10 lat. Bo przecież jest bieżnik.

Ciekawe ilu wykopków, którzy dostają bólu dupy na tekst "jeżdżę szybko, ale bezpiecznie" również jeździ na takich oponach. W sumie w takim samochodzie to faktycznie nie da się szybko i bezpiecznie jednocześnie.

#samochody #motoryzacja
WyjmijKija - Oglądam ten filmiki na #stopcham i zawsze się zastanawiam czym ci ludzie...

źródło: comment_1645431697syet5wZBbAACJ0Pc8d44iz.jpg

Pobierz
  • 224
@WyjmijKija oddałem jakiś czas temu 9 letnie opony na wysypisko. Oddałem je bo były stare i widziałem już jakieś mikropęknięcia. Facet na wysypisku bardzo się ucieszył. Myślę, że jeżdżą gdzieś teraz po drodze.


@kurcik777: Od wielu lat opon nie oddaje się na wysypisko, co ty wymyślasz?
Słabsze niż letnie w deszczu, słabsze niż zimowe w śniegu. Pewnie lepsze niż nalewki czy wymiana raz na 10 lat, ale bądźmy szczerzy, parametry są gorsze.


@GaiusBaltar: tylko klimat w Polsce jest taki, że śnieg masz przez 10 dni w roku, za to przez pół roku temperatura to warunki przejściowe, raz przymrozki, raz 8 stopni, tydzień później 15, zaraz potem śnieg.

Całoroczne lepsze niż zimowe w deszczu, lepsze niż letnie przy
Mam całoroczne i swietnie sie spisują na deszczu w lecie


@dzana:

Miałem dobre klasy średniej całoroczne opony, które w temperaturach -5 do +5 lepiej se radziły na błocie ze śniegu niż zimówki teoretycznie też średnie


@SzubiDubiDu:

fajnie, dzieki za te dowody anegdotyczne, ktore nie maja zadnej wartosci xd. Testy pokazuja ze w wiekszosci przypadkow caloroczne maja gorsze wlasciwosci niz opony na dany sezon. I chociaz sam polecalbym caloroczne, jesli ktos
@WyjmijKija: w zeszłym roku kupiłem koła dla felg z zimówkami (auto kupiłem w zimie na letnich) opony starsze niz auto i jak patrzę na rynek obecnie to za 18 dunlopa wezmę jeszcze jakiś pieniądz bo znajdzie się jakiś Janusz albo Mirek handlarz wsadzi te stare kondony do jakiejś bawarki na handelek i puści e świat z tekstem panie to je najlypszo łopona ( ͡° ͜ʖ ͡°)
widzę że mamy tutaj festiwal Januszy-ignorantow @GaiusBaltar: @dirtydenier: @Jeffrey_M: @Koronanona: , dalej nie chce mi się nawet szukać i wymieniać. Powtarzacie legendy o oponach całorocznych zasłyszane u cioci na imieninach w 1997 i myślicie ze nic się nie zmieniło. Otóż nic bardziej mylnego, wasze wyobrażenia o oponach są nieaktualne michelin crossclimate czy goodyear 4 season zjadają na śniadanie nawet lepsze zimówki/letnie czy wam się to podoba czy nie.
@SchwererGustav: Dokładnie najlepiej mieć 3 komplety wstajesz rano patrzysz śnieg cyk podnośnik i pod blokiem zmieniasz następny dzień sucho 5 stopni to całoroczne itd. Szukałem opon przed zima i sam na początku bylem sceptycznie nastawiony do całorocznych. Przez miesiąc obejrzałem masę poradników na yt i opinii w necie i jak ktoś robi małe przebiegi głównie miasto po płaskim terenie i w polskim klimacie to całoroczne to najlepszy wybór tylko wiadomo nie
@WyjmijKija: tradycyjnie, kupowanie ponad stan. Fajnie kupić A6 w kredycie, ale paaanie, 500 zł za opone, to będzie jakieś 2000 zł, po co to komu, szwagier takie fajne na magazynie nówki rocznik 2019 wyczaił po 200 zł za sztukę, po co przepłacać. xD

@GaiusBaltar: @Koronanona: @Trust_no_one: akurat całoroczne są lepsze od letnich/zimowych w warunkach mokrych oraz zimowej chlapy, chłopski rozum tutaj nie zadziała. xD

Powiedzcie mi proszę, skąd
Kupiłem 11-letnie auto, bardzo zadbane


@WyjmijKija: Jedenastoletnia trumna na kołach i myślisz, że przypudrujesz trupa nowszymi oponami. A tak naprawdę wszyscy idziemy na jakieś kompromisy, łącznie z tobą.
widzę że mamy tutaj festiwal Januszy-ignorantow @GaiusBaltar: @dirtydenier: @Jeffrey_M: @Koronanona: , dalej nie chce mi się nawet szukać i wymieniać. Powtarzacie legendy o oponach całorocznych zasłyszane u cioci na imieninach w 1997 i myślicie ze nic się nie zmieniło. Otóż nic bardziej mylnego, wasze wyobrażenia o oponach są nieaktualne michelin crossclimate czy goodyear 4 season zjadają na śniadanie nawet lepsze zimówki/letnie czy wam się to podoba czy nie.
@kaaban: możesz oddać komplet opon raz na jakiś czas w PSZOKu (często mylonym z wysypiskiem)


@Iskaryota: Wiem o tym i ten kto chociaż raz był w pszoku ten wie, że nie ma żadnej możliwości zabrania stamtąd śmieci i.sprzedania gdzieś poza