Wpis z mikrobloga

Oglądam ten filmiki na #stopcham i zawsze się zastanawiam czym ci ludzie jeżdżą, że przy głupim deszczu odjeżdża im tył auta na łuku drogi, gdzie nawet ciężko w takim miejscu, żeby zwalać winę na jakieś plamy oleju. Oczywiście takie sytuacje zdarzają się tylko gruzom.

Kupiłem 11-letnie auto, bardzo zadbane, pani miała nawet AC. Ale oczywiście oba komplety opon mają również 11 lat. Szwagierka chciała zobaczyć co takiego kupiłem, mówię jej o oponach, a ona na to, że jej też mają 10 lat. Bo przecież jest bieżnik.

Ciekawe ilu wykopków, którzy dostają bólu dupy na tekst "jeżdżę szybko, ale bezpiecznie" również jeździ na takich oponach. W sumie w takim samochodzie to faktycznie nie da się szybko i bezpiecznie jednocześnie.

#samochody #motoryzacja
WyjmijKija - Oglądam ten filmiki na #stopcham i zawsze się zastanawiam czym ci ludzie...

źródło: comment_1645431697syet5wZBbAACJ0Pc8d44iz.jpg

Pobierz
  • 224
@WyjmijKija oddałem jakiś czas temu 9 letnie opony na wysypisko. Oddałem je bo były stare i widziałem już jakieś mikropęknięcia. Facet na wysypisku bardzo się ucieszył. Myślę, że jeżdżą gdzieś teraz po drodze.
@dirtydenier: Mam całoroczne i swietnie sie spisują na deszczu w lecie, swietnie na deszczu w zimie, błoto pośniegowe bardzo spoko, śnieg i lód trochę słabiej w stosunki do zimowek, ale na takich warunkach jeździłem 3 razy w tym roki. Bylem tez w górach gdzie musialem zaparkowac w jakiejś wielkiej zaspie, spokojnie potem wyjechałem. Także po roku testów jestem z nich mega zadowolony.

Co do debicy czy kormoroana to tez bym nie
Słabsze niż letnie w deszczu, słabsze niż zimowe w śniegu. Pewnie lepsze niż nalewki czy wymiana raz na 10 lat, ale bądźmy szczerzy, parametry są gorsze.


@GaiusBaltar: Lepsze niż letnie na mrozie. Lepsze niż zimowe na deszczu. Przy pogodzie panującej w Polsce okienko dla stricte letnich opon wcale nie jest aż takie duże. Były lata że październik-maj nie było wiadomo na czym jeździć ¯\_(ツ)_/¯

Poza tym jak ktoś ma jeden komplet
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WyjmijKija: jak ktoś w życiu będzie miał jakieś zdarzenie przez #!$%@? opony tak jak na przykład ja, to będzie sprawdzać opony nawet w zimie w motocyklu po 4 razy na miesiąc. Ale to chyba mentalnie Polacy tak mają z PRL, gdzie jak coś funkcjonowało to po prostu się tego nie zmieniało. Ostatnio tacie mówiłem że muszę kupić opony na przyszłą zimę to zapytał po co, przecież te mają dopiero 4 sezony,
@GaiusBaltar:

"zlecą się miłośnicy Dębicy".

Nie wiem co masz do Dębicy.
Ja wiem że to może nie jest extra liga, ale IMHO nowe Dębice >> iluś tam letnie opony premium

Nie ukrywam że sam tak robię w swoich autach. Opony kupuje nowe i wymieniam często, ale nie premium a właśnie Dębica lub coś podobnego cenowo.
@DudaChudeUda: Głupcze! Za 300 zł miałbyś dziesięcioletnie opony premium! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja zmieniłem 8 letnie opony w aucie, które miało mały przebieg (na tamtych kapciach chyba coś w stylu 3000 km) i co za tym idzie dużo bieżnika, też mnie mocno zniechęcano. Nowe opony to jakieś #!$%@? grosze za wyższe bezpieczeństwo. W Reichu chyba trzeba wymieniac co 6 lat, inaczej mandat.
@aksal89:

Już to opowiadałem nie raz, ale byłem świadkiem, jak do wulkanizacji przyjechał jakiś znajomek właściciela Audi A3 8P, bo chciał zapytać, czy felgi, które znalazł na OLX będą do niego pasować. Właściciel powiedział, że tak, ale czy ma jakieś opony do tych felg. Jak gość z Audi dowiedział się, że najtańsze chińczyki to 140zł za sztukę, to stwierdził "kuuuuurła, kumpel mi sprzeda używane z niemiec po 40!" XD

Przy mnie
@GaiusBaltar: To zależy od temperatury. Współczesne całoroczne są lepsze od zimówek w taką pogodę jak teraz (parę stopni na plusie, mokro). Opony całoroczne są projektowane w takie okno pogodowe jak dziś. W zasadzie, najlepiej byłoby mieć 3 opony, na zimę, okolice zera i lato. Poniżej wyniki hamowania opon wielosezonowych przy mokrej nawierzchni i 4st.C (najgorzej wypadły referencyjne zimowe i letnie opony).
S.....v - @GaiusBaltar: To zależy od temperatury. Współczesne całoroczne są lepsze od...

źródło: comment_16454426982tjsZzPIArkUgVDunlspSY.jpg

Pobierz
@WyjmijKija: Szybko ale bezpiecznie xd zwracasz uwagę na może spory problem, ale zrozum ze szybko ale bezpiecznie nie tyle odnosi się do tego ze wypadniesz na łuku ekspresowki co zabijesz pieszego na pasach xd a powyżej pewnych prędkości droga hamowania jest już taka ze czy na dobrych nowych oponach, czy na łysych - nie wyhamujesz

Statystyki nie kłamią