Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#bekazpodludzi #zalesie #logikaniebieskichpaskow #ciaza
Moja 26 letnia kuzynka zaciążyła w Irlandii a jej fagas s--------ł gdy się o tym dowiedział, no to kuzynka wróciła do polski do domu rodzinnego w 5 miesiącu ciąży.
Jako że prowadzę firmę i zatrudniam AŻ 7 osób to cała rodzina mnie prosi żebym ją zatrudnił żeby miała macierzyński z mojej firmy i żebym dał jej z 4tys na rękę - bo przecież to nie ja będę płacił tylko ZUS.

Mówię, że zanim ona pójdzie na macierzyńskie to będę jej musiał wypłacać pensję, składki itp.
To przecież mnie to będzie kosztowało z 20-30 tys.

"Nie zbiedniejesz a rodzinie trzeba pomagać"

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #620df3c303e024030c9e90fd
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 159
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chwila: zatrudniac nie, ale fikcyjnie zatrudniac - tak. Poza tym taka osoba okrada i Ciebie - nic nie wplacila do budzetu (wiek i emigracja pozwala mi to wnioskowac), a wyciagnie z niego kilkadziesiat tysiecy jesli OP przytaknie. Ja wiem, ze w tym kraju jest ogromne przyzwolenie na kradziez, ale dla mnie to moralnie naganne.
Dodatkowo - kuzynka dostalaby srednia roczna, nawet jak OP by jej dal normalna wyplate to rocznie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: teraz jak zatrudnisz ciezarna z rodzinny to masz murowane kontrole urzedu skarbowego, zusu itp
Nie warto, ona przezyje, dostanie 500+ itp, mogla sie zabezpieczać a nie r----ć sie jak leci. Druga sprawa, tam chyba jakieś oszczednosci ma bo prscowala czy tylko sie ruchała?
Alimenty od niego tez moze jakieś sciagać...
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: do tego, choć mogę się mylić, to nie jest tak, ze ją zatrudnisz, ona sobie pójdzie i elo. Poza kosztami to jest kwestia tworzenia nowego stanowiska pracy, prawda? Czyli jak pójdzie na macierzyński należy znaleźć kogoś na zastępstwo, a jak ona z macierzyńskiego wróci, to trzeba ją z powrotem przyjąć (i dopiero wtedy zwolnić, bo nie musi byc takie proste, albo zlikwidować stanowisko pracy, co również nie jest takim
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: potwierdzam to co napisał @ostr - kumpel zatrudnił swoją partnerkę we własnej firmie gdy zorientowali się że dzieciak w drodze. Przez dobry rok naparzał się z ZUS że to przypadek aby cokolwiek dostać, powoływali świadoków w postaci pracowników, sąsiadów z okolic aby sprawdzić czy ktoś ją widywał w okolicy siedziby firmy generalnie cyrk. Nie warto tak kombinować. Niech sama się zatrudni w jakiejś sieciówce odzieżowej czy innym korpo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@radziuxd: a ja Ci mówię, że jest coś jeszcze płaconego co miesiąc przez pierwszy rok życia dziecka, jeśli matka w ciąży nie ma uopu i nie jest na macierzyńskim.
  • Odpowiedz
dsfsdf: @AnonimoweMirkoWyznania Jak chcesz ryzykować problemami z zusem to sie zgódź. Potem możesz mieć tylko problemy przez to fikcyjne zatrudnienie po wyłudzanie zasiłku. :)
@zevis
akurat udowodnic to nie problem
Stawia jej etat jako asystentka itd itp a takowa robi wszystko od robienia kanapek, prowadzenia kalendarza aż po odbieranie telefonów i xerowanie dokumentów hehehe

Ale z tymi 4 tys nettto to
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Przechodziłem przez to pare miesięcy temu:

1. ZUS na 1000% nic nie wypłaci, jak pójdzie zwolenienie związane z ciąża od razu idzie pismo ze według zusu ona nie pracowała
2. Potem ty jako pracodawca musisz odpowiadać pewnie na 10-20 pytań i odsyłać wszystko do zusu tak samo ona
3. Jeżeli jest głupia ( a raczej na to trzeba liczyć ) to wkopie cię tymi swoimi zeznaniami ze swojej strony
4. Potem odwołanie do zusu - i to nie działa, a później trzeba zapłacić za prawnika co będzie cię reprezentował i robiła sprawę
  • Odpowiedz
@chwila:


po pierwsze nie musisz jej płacić wyplaty, a ona pójdzie do lekarza i zwolnienie do końca ciąży
No tak, ciąża ciężka choroba przewlekla. Najlepiej nadaje się, żeby okradać z publicznych pieniędzy.

@Kerrigan: Najgorsze jest to, że potem przez kobiety, które łapią pracodawców na ciąże, babeczki w pewnym wieku stają się ryzykownym kandydatem do pracy.
Ludzie biadolą, że „to tylko jeden miesiąc pencji straty”, a kosztów i czasu
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie daj się Mirku, trzeba ludzi uczyć brania odpowiedzialności za swoje czyny i wybory, a że czasem trzeba uczyć swoją rodzinę, to przykre ale konieczne. Inaczej roszczeniowcy wejdą na głowę. Pewnie jeszcze ostatni raz widziałeś tą kuzynkę lata temu. Panie daj Pan spokój ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz