Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#bekazpodludzi #zalesie #logikaniebieskichpaskow #ciaza
Moja 26 letnia kuzynka zaciążyła w Irlandii a jej fagas s--------ł gdy się o tym dowiedział, no to kuzynka wróciła do polski do domu rodzinnego w 5 miesiącu ciąży.
Jako że prowadzę firmę i zatrudniam AŻ 7 osób to cała rodzina mnie prosi żebym ją zatrudnił żeby miała macierzyński z mojej firmy i żebym dał jej z 4tys na rękę - bo przecież to nie ja będę płacił tylko ZUS.

Mówię, że zanim ona pójdzie na macierzyńskie to będę jej musiał wypłacać pensję, składki itp.
To przecież mnie to będzie kosztowało z 20-30 tys.

"Nie zbiedniejesz a rodzinie trzeba pomagać"

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #620df3c303e024030c9e90fd
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 159
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

TroskliwyDryblas: lata temu kolega kolegi zatrudnił tak jakąś znajomą. ZUS oczywiście to podważył, nie wiem jak to się dokładnie skończyło ale wiem, że odbywała się długa kontrola. Ta babeczka była 'przesłuchawana' przez ZUS i oprócz pytań co robiła w tej firmie były np. kto siedzial obok Pan w pokoju, a kto w drugim, czy w firmie jest ekspres do kawy itp, generalnie takie ktore dały by szanse podważenia tego zatrudnienia

Zaakceptował:
  • Odpowiedz
jeśli nie była u lekarza w pl jeszcze to nikt oficjalnie nie wie, że jest w ciąży.


@chwila: taa, baba w 7 miesiącu ciąży, a pracodawca nie zauważył jak zatrudniał xD Podziwiam waszą kreatywność w kombinowaniu. Nie przejdzie to na pewno, a OPowi karę dowalą xD świetne rady, nie ma co xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: jezeli masz firme n lat to wiesz z czym sie bedziesz borykac.
Mam nadzieje ze piszesz to tylko by sie pożalić a nie pytasz o rade.

Patrzac po komentarzach to widać, ze rozowe odklejone, niebieskie dobrze radza
  • Odpowiedz
@chwila:

po pierwsze nie musisz jej płacić wyplaty, a ona pójdzie do lekarza i zwolnienie do końca ciąży

No tak, ciąża ciężka choroba przewlekla. Najlepiej nadaje się, żeby okradać z publicznych pieniędzy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: a tydzień po wniosku o wypłatę przyjdzie pismo z ZUS na 7 stron z wezwaniem na 30 punktów do ogólnie mówiąc udowodnienia, że kuzynka faktycznie świadczyła pracę a nie zawarto umowę tylko pod macierzyński

@ostr: ZUS wysyła takie g---o pisma jak laska zaciąży w pierwszym roku pracy obecnie. A przy wyższych pensjach też potrafi zrobić trzepanie nawet 3-5 lat w tył xDD

U mnie w pracy laska
  • Odpowiedz