Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#bekazpodludzi #zalesie #logikaniebieskichpaskow #ciaza
Moja 26 letnia kuzynka zaciążyła w Irlandii a jej fagas #!$%@?ł gdy się o tym dowiedział, no to kuzynka wróciła do polski do domu rodzinnego w 5 miesiącu ciąży.
Jako że prowadzę firmę i zatrudniam AŻ 7 osób to cała rodzina mnie prosi żebym ją zatrudnił żeby miała macierzyński z mojej firmy i żebym dał jej z 4tys na rękę - bo przecież to nie ja będę płacił tylko ZUS.

Mówię, że zanim ona pójdzie na macierzyńskie to będę jej musiał wypłacać pensję, składki itp.
To przecież mnie to będzie kosztowało z 20-30 tys.

"Nie zbiedniejesz a rodzinie trzeba pomagać"

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #620df3c303e024030c9e90fd
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 159
@AnonimoweMirkoWyznania: Jedynym argumentem przeciw jest to, że jest w 5. miesiącu. Gdyby przyszła 3 miesiące wcześniej, to wypłacałbyś jej pensję na konto, a pod stołem oddawałaby w gotówce, prawie każdy przedsiębiorca w tym kraju przynajmniej raz zrobił tego wała. Ludzie wierzący we wszechwiedzę ZUSu opierają się na przypadkach skrajnych idiotów zatrudniających żony kolegów za absurdalne stawki, które kiedy tylko mogły przechodziły na fikcyjne L4.

Nawet kraść trzeba umieć.
po pierwsze nie musisz jej płacić wyplaty, a ona pójdzie do lekarza i zwolnienie do końca ciąży i tylko 33 dni płacisz, czy w tym przypadku ona da ci kasę do ręki bys ten podatek zapłacił. A reszta płaci ZUS. Nie wiem skąd wziąłeś te 20 czy 30 tys xd jeśli nie była u lekarza w pl jeszcze to nikt oficjalnie nie wie, że jest w ciąży. Oczywiście musimy jej stanowisko wymyśleć
@chwila: ZUS zwykle potrafi wyliczyć kiedy kobieta zaciążyła i raczej w 3-miesięczną ciąże nie uwierzy. Kontrola murowana. Mało tego, oni potrafią zawiadomić prokuraturę o oszustwie. Mój brat był przesłuchiwany, bo jego kontrahent miał tak zatrudnioną żonę i sprawdzali czy ktoś ją kojarzy, żeby pracowała. Gość to zawalił, bo mógł jej założyć maila i wysyłać do klientów maile podpisane jej imieniem i nazwiskiem - niestety nawet tyle nie zrobił.
[już nie wspominając,