Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#bekazpodludzi #zalesie #logikaniebieskichpaskow #ciaza
Moja 26 letnia kuzynka zaciążyła w Irlandii a jej fagas s--------ł gdy się o tym dowiedział, no to kuzynka wróciła do polski do domu rodzinnego w 5 miesiącu ciąży.
Jako że prowadzę firmę i zatrudniam AŻ 7 osób to cała rodzina mnie prosi żebym ją zatrudnił żeby miała macierzyński z mojej firmy i żebym dał jej z 4tys na rękę - bo przecież to nie ja będę płacił tylko ZUS.

Mówię, że zanim ona pójdzie na macierzyńskie to będę jej musiał wypłacać pensję, składki itp.
To przecież mnie to będzie kosztowało z 20-30 tys.

"Nie zbiedniejesz a rodzinie trzeba pomagać"

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #620df3c303e024030c9e90fd
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 159
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: a tydzień po wniosku o wypłatę przyjdzie pismo z ZUS na 7 stron z wezwaniem na 30 punktów do ogólnie mówiąc udowodnienia, że kuzynka faktycznie świadczyła pracę a nie zawarto umowę tylko pod macierzyński
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: niech zgadnę, jesteś jednym z tych nieszczęśników którzy dzięki przedsiębiorczości i ciężkiej pracy się "dorobili" i teraz reszta rodziny myśli że jesteś wyzyskiwacz śpiący na złocie.

Masz patologiczną rodzinę i szczerze współczuję.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 169
@AnonimoweMirkoWyznania: 30k i nie zbiedniejesz XDDDDDD
Fajna ta rodzina. Potem pewnie będzie jeszcze zapomaganie samotnej matce.
Taki C--j, nie daj się zrobić, polski urząd pamiętaj, że nie popuści maluczkim. Ale jak już wała na setki milionów nakręci ktoś gruby, to będzie palić Jana, że oni nic nie wiedzieli i w ogóle to skandal jest, żeby tak myśleć, że ktoś kapitana państwo oszukuje.

Taki c--j, radzić se. Żona moja jak zaszła
  • Odpowiedz
  • 26
@AnonimoweMirkoWyznania po pierwsze nie musisz jej płacić wyplaty, a ona pójdzie do lekarza i zwolnienie do końca ciąży i tylko 33 dni płacisz, czy w tym przypadku ona da ci kasę do ręki bys ten podatek zapłacił. A reszta płaci ZUS. Nie wiem skąd wziąłeś te 20 czy 30 tys xd jeśli nie była u lekarza w pl jeszcze to nikt oficjalnie nie wie, że jest w ciąży. Oczywiście musimy jej
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: kuzyn, kuzynka to znowóż nie taka rodzina. Mój kuzyn to ja z nim nie miałem żadnego kontaktu już parę lat. Podobnie jak z kuzynkami.

poza tym z jakiej racji ma dostawać pieniądze, przecież to była jej świadoma decyzja a nie jakiś wypadek. Nie uważam aby należała jej się pomoc, zwłaszcza że tą zapewnia już państwo a z tego co wiem w UK też płacą przez jakiś czas nawet jak
  • Odpowiedz
nie była u lekarza w pl jeszcze to nikt oficjalnie nie wie, że jest w ciąży. Oczywiście musimy jej stanowisko wymyśleć itd, ale to wszystko da się zrobić.


@chwila: Obecnie są duże szanse że to nie przejdzie. ZUS od kilku lat wziął się za ostre kontrolowanie zasiłków macierzyńskich. Do OPa prawie na pewno "wleci" kontrola z ZUS. A z papierów od lekarza dojdą do tego kiedy babeczka zaciążyła.
  • Odpowiedz