Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do tego sprzed roku ( ͡ ͜ʖ ͡)
#samochody #motoryzacja #chwalesie

Jakie są moje wrażenia po roku jazdy ST'iem? niewątpliwie pozytywne, no ale- do konkretów.

- Znając życie to pierwsze pytanie będzie jak ze spalaniem- "no bo przecie duży motór 2.3litra z turbem, to musi dużo palić". Otóż w praktyce to na trasie można zejść do 6.5l przy normalnej i mało dynamicznej jeździe, zazwyczaj na trasie ja mam koło 7.5l/100km. Po mieście koło 11. Na jednym zbiorniku (47l) spokojnie robiłem 550km, jako że zazwyczaj rozbijam się po najbliższej okolicy.
- Brak turbodziury ()
- Ponieważ to jest hot hatch to nie jest zbyt dobrze wyciszony w środku żeby potęgować wrażenia z jazdy. Mnie to odpowiada.
- Na chwilę obecną koszty w serwisie Forda (ASO) są zupełnie akceptowalne- serwis oleju z filtrami kosztował mnie 700zł. Może i bardziej zaawansowane rzeczy będą kosztować więcej, jednakże do tej pory nic się nie działo. W sumie tego można oczekiwać po samochodzie który wciąż jest na gwarancji.
- Duże wrażenie zrobiły na mnie przednie światła (LEDy) z " systemem przeciwolśnieniowym", z pomocą którego w nocy można praktycznie cały czas jeździć na "długich" światłach. Przyznaję że nie zawsze ogarnia gdzie jest samochód a gdzie nie i w związku z tym czasem trzeba manualnie je wyłączyć, ale to są dość rzadkie sytuacje, krótko mówiąc ogarnia w 95%. Duże wrażenie może wynikać z tego że poprzednio małem normalne żarówki a różnica w technologii jest pomiędzy nimi a ledami dość spora.
- Head up Display (HUD) niezastąpiony w jeździe. Trochę rozczarowujące że w nawigacji google maps z androida wskazówki do jazdy ( czyli typu że za 15km na rondzie 1 zjazd) pojawiają się na HUD, za to z apple car już nie XD.

Ww. obserwacje powstały po przejechaniu w rok 35k km ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli macie jakieś pytania to piszcie. Czy bym kupił drugi raz ten samochód? jak najbardziej.
Pobierz Skurviduplo - W nawiązaniu do tego sprzed roku (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) 
#samochody #motoryzacja...
źródło: comment_16451741029CNgxPiQfgdOvB9e8bwN06.jpg
  • 48
tak ci sie tylko wydaje, nawet najdrozsze systemy w mercedesie dzialaja bardzo slabo i oslepiaja wiekszosc ludzi, tylko ze ty tego nie widzisz.


@bruhh: nie wykluczam że tak jest- moje wrażenia/ obserwacje są subiektywne, wynikają głównie z tego jak ja widzę które części drogi są oświetlone a które nieoświetlone. Systemu idealnego nie ma i pewnie nigdy nie będzie.

taki wynik to chyba tylko przy 90kmh za jakims tirem.


@bruhh: no
Takie rzeczy tylko w fordzie mogli wymyślić. Pewnie hamburgery nie mogły pojąć określenie światła matrycowe xD


@cwlmod: słowo-klucz: cena. A działa bardzo fajnie.

albo dopiero są w trakcie opracowywania swoich świateł matrycowych XD .


@Skurviduplo: MK4.5 ma "już" matrycowe.
- Duże wrażenie zrobiły na mnie przednie światła (LEDy) z " systemem przeciwolśnieniowym", z pomocą którego w nocy można praktycznie cały czas jeździć na "długich" światłach. Przyznaję że nie zawsze ogarnia gdzie jest samochód a gdzie nie i w związku z tym czasem trzeba manualnie je wyłączyć, ale to są dość rzadkie sytuacje, krótko mówiąc ogarnia w 95%.


@Skurviduplo: czyli oślepia średnio jedno auto na 20 :D doskonale
nie wykluczam że tak jest- moje wrażenia/ obserwacje są subiektywne, wynikają głównie z tego jak ja widzę które części drogi są oświetlone a które nieoświetlone. Systemu idealnego nie ma i pewnie nigdy nie będzie


@Skurviduplo: kiedys napewno cos lepszego zrobia, ale dotychczas nie ma nic co dziala w 100% idealnie, prawie wiekszosc z tych ludzi co jezdzi takimi swiatlami nawet o tym nie wie, wlaczone 24/7 nawet na autostradzie i co
@dirtydenier: w sumie to bardzo trafna uwaga. Jakoś mi to zupełnie umknęło XD

Moim zdaniem ten ST jest świetnym/ idealnym kompromisem gdy chce się mieć auto do użytku codziennego z większą ilością mocy. Spalanie, wbrew temu że dość dużo o nim pisałem XD, nie miało przy wyborze samochodu dużego znaczenia, poza tym zdawałem sobie sprawę że przy rozsądnej jeździe nie będzie ono istotnie ( jak dla mnie) większe od nieusportowionego samochodu.
@justkilling: tak jak pisałem wyżej system jest daleki od doskonałości i nawet nie kłócę się że jest inaczej. Ja jak widzę że te "inteligentne" (XD) światła nie ogarniają i oślepiają ludzi to je wyłączam- wolę myśleć za nie. Jak jadę to obserwuję co się dzieje i reaguję.
A potem ja się zastanawiam, czemu co dziesiąty w miarę nowy samochód mi świeci prosto po oczach.

@axelrodi: moim zdaniem technologia to technologia ( i daleko jej do doskonałości), a tutaj bardziej wkrwiające jest to że ludzie po prostu jadą i nie zastanawiają się czy innych nie oślepiają. Ja jak widzę że mogę kogoś oślepiać to przełączam na normalne światła a nie bezmyślnie jadę dalej.
a jego praca to pomoc drogowa wlasnie na autostradzie gdzie siedzibe mają na tzw. MOPie i mu to auto pali 8l przy 110kmh jak tak jezdzi.


@bruhh: Nie neguję wartości spalania, nie wiem ile to auto pali, ale Ci w osobówkach od "pomocy drogowych" to zapierdzielają po 160 km/h, a nie 110.
@dzafel: on akurat jezdzi bardzo powoli a w tej firmie pracuje w biurze, jest dysponentem, pije kawusie i oglada tiktoki. Mu sie nigdzie nigdy nie spieszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Skurviduplo: oo, super opis - nie spodziewalem sie nawet takiego dokladnego. 280KM to juz konkret, o ile dobrze pamietam 4s do setki? Z wyciszeniem to mialem poprzedniego focusa i pamietam ze na autostradzie przeszkadzalo. Sam teraz mam mondeo 2.5T 220KM i nie spodziewalem sie ze tak dobrze bede sie bawil z tym silnikiem, a to nawet nie jest jakas mocno usportowiona wersja. Musiales sie hamowac zeby nie przesadzac z wyprzedzaniem itd
@dirtydenier: przy takim przeskoku mocy ( z 140 na 280KM) wszyscy radzili by jeździć zupełnie normalnie i względnie delikatnie przyspieszać by się przyzwyczaić do mocy. Niestety... mimo że o tym pamiętałem to dzień po odebraniu samochodu dostałem mandat XD krótko mówiąc brak wyczucia. Do setki według katalogu ma 5.6 czy tam 5.7s.