Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do tego sprzed roku ( ͡ ͜ʖ ͡)
#samochody #motoryzacja #chwalesie

Jakie są moje wrażenia po roku jazdy ST'iem? niewątpliwie pozytywne, no ale- do konkretów.

- Znając życie to pierwsze pytanie będzie jak ze spalaniem- "no bo przecie duży motór 2.3litra z turbem, to musi dużo palić". Otóż w praktyce to na trasie można zejść do 6.5l przy normalnej i mało dynamicznej jeździe, zazwyczaj na trasie ja mam koło 7.5l/100km. Po mieście koło 11. Na jednym zbiorniku (47l) spokojnie robiłem 550km, jako że zazwyczaj rozbijam się po najbliższej okolicy.
- Brak turbodziury ()
- Ponieważ to jest hot hatch to nie jest zbyt dobrze wyciszony w środku żeby potęgować wrażenia z jazdy. Mnie to odpowiada.
- Na chwilę obecną koszty w serwisie Forda (ASO) są zupełnie akceptowalne- serwis oleju z filtrami kosztował mnie 700zł. Może i bardziej zaawansowane rzeczy będą kosztować więcej, jednakże do tej pory nic się nie działo. W sumie tego można oczekiwać po samochodzie który wciąż jest na gwarancji.
- Duże wrażenie zrobiły na mnie przednie światła (LEDy) z " systemem przeciwolśnieniowym", z pomocą którego w nocy można praktycznie cały czas jeździć na "długich" światłach. Przyznaję że nie zawsze ogarnia gdzie jest samochód a gdzie nie i w związku z tym czasem trzeba manualnie je wyłączyć, ale to są dość rzadkie sytuacje, krótko mówiąc ogarnia w 95%. Duże wrażenie może wynikać z tego że poprzednio małem normalne żarówki a różnica w technologii jest pomiędzy nimi a ledami dość spora.
- Head up Display (HUD) niezastąpiony w jeździe. Trochę rozczarowujące że w nawigacji google maps z androida wskazówki do jazdy ( czyli typu że za 15km na rondzie 1 zjazd) pojawiają się na HUD, za to z apple car już nie XD.

Ww. obserwacje powstały po przejechaniu w rok 35k km ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli macie jakieś pytania to piszcie. Czy bym kupił drugi raz ten samochód? jak najbardziej.
Pobierz Skurviduplo - W nawiązaniu do tego sprzed roku (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) 
#samochody #motoryzacja...
źródło: comment_16451741029CNgxPiQfgdOvB9e8bwN06.jpg
  • 48
(LEDy) z " systemem przeciwolśnieniowym"


@Skurviduplo: Takie rzeczy tylko w fordzie mogli wymyślić. Pewnie hamburgery nie mogły pojąć określenie światła matrycowe xD

Jak zawieszenie, nie wkurza cię brak trybu custom?

Gdzie jeździsz na tor?
@cwlmod: albo dopiero są w trakcie opracowywania swoich świateł matrycowych XD . Zawieszenie jest stosunkowo twarde, w trybie sport się dodatkowo utwardza. Mnie to akurat specjalnie nie przeszkadza, ale domyślam się że osobie która by się przesiadła z jakiegoś cywilnego i bardziej cywilizowanego ( jak na polskie warunki drogowe) samochodu to to by już przeszkadzało. Nie wkurza mnie brak trybu custom bo pewnie nie zdaję sobie sprawy z tego jak bardzo
cena katalogowa z tym wyposażeniem to było bodajże 175k, ja kupiłem trochę taniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Skurviduplo: Ło panie, ale przepłaciłeś za manuala.

Nie wkurza mnie brak trybu custom bo pewnie nie zdaję sobie sprawy z tego jak bardzo by mi to mogło ułatwić podróżowanie po polskich drogach.


Ah ta błoga nieświadomość ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na torze jeszcze nie byłem, jeśli
@jmuhha: robią sobie przy samochodzie zdjęcia, mówią że piękny kolor. W sumie często to samo robią faceci XD kilka razy ktoś mnie nagrał jak jadę, podejrzewam że może chodzić o to jak brzmi.
@rkadjar: każdy tak reaguje ( ͡~ ͜ʖ ͡°) i nie dziwię się że nie wierzysz.
@cwlmod: bagażnik jest jak na moje potrzeby zupełnie w porządku, nie miałem jeszcze sytuacji żeby coś mi nie chciało się tam zmieścić/ brakowało mi miejsca. Pod plandeką jest rzeczywiście elektronika od systemu audio i koło dojazdowe, ale nie mam porównania jak by to wyglądało bez tych "bebechów". Kanapa z tyłu się kładzie więc jeśli jest doraźna potrzeba to miejsca można zrobić bardzo dużo.

Myślę żeby go zabrać na tor jak już
Pod plandeką jest rzeczywiście elektronika od systemu audio i koło dojazdowe, ale nie mam porównania jak by to wyglądało bez tych "bebechów"


@Skurviduplo: Bez lepszego audio znika cały całe to pięterko z subwooferem nad zapasem. Robi to sporą różnicę
@Gilim: według producenta 5.6 czy tam 5.7s. Ja nie miałem okazji tego zweryfikować bo nie odpalałem jeszcze launch control, źródła na youtube mówią że są to realne osiągi. Kucy ma 280.
@kuraku: niestety jeszcze nie, rozbijałem się nim tylko po względnie najbliższej okolicy, nawet nie byłem nim jeszcze za granicą. Autostrad do "fajnych dróg" nie zaliczam.
według producenta 5.6 czy tam 5.7s. Ja nie miałem okazji tego zweryfikować bo nie odpalałem jeszcze launch control, źródła na youtube mówią że są to realne osiągi. Kucy ma 280


@Skurviduplo: Dodaj na luzie pół sekundy. Te osiągi katalogowe w manualu są nic nie warte. Trzeba mieć super skilla by taki czas zrobić, a częściej zamiast idealnie wbić sprzęgło to je przypalisz lub stracisz czas i w efekcie sam odpuścisz takie
Przyznaję że nie zawsze ogarnia gdzie jest samochód a gdzie nie i w związku z tym czasem trzeba manualnie je wyłączyć, ale to są dość rzadkie sytuacje, krótko mówiąc ogarnia w 95%


@Skurviduplo: tak ci sie tylko wydaje, nawet najdrozsze systemy w mercedesie dzialaja bardzo slabo i oslepiaja wiekszosc ludzi, tylko ze ty tego nie widzisz.

na trasie można zejść do 6.5l przy normalnej i mało dynamicznej jeździe


@Skurviduplo: no
@PrinceOfDukes: flat shifta o ile mi wiadomo pakiet performance nie ma. Wiadomo że samodzielnie można to robić, choć jest to z niewielką bo niewielką, ale jednak szkodą dla sprzęgła. Ja obiektywnie i realnie patrząc ( ͡° ͜ʖ ͡°) ani nie mam umiejętności by to poprawnie robić ani potrzeby.
Revmatching jest, i on działa w trybie sport i tor wyścigowy. W trybie sportowym lubię jeździć bo wtedy jest