Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do tego sprzed roku ( ͡ ͜ʖ ͡)
#samochody #motoryzacja #chwalesie

Jakie są moje wrażenia po roku jazdy ST'iem? niewątpliwie pozytywne, no ale- do konkretów.

- Znając życie to pierwsze pytanie będzie jak ze spalaniem- "no bo przecie duży motór 2.3litra z turbem, to musi dużo palić". Otóż w praktyce to na trasie można zejść do 6.5l przy normalnej i mało dynamicznej jeździe, zazwyczaj na trasie ja mam koło 7.5l/100km. Po mieście koło 11. Na jednym zbiorniku (47l) spokojnie robiłem 550km, jako że zazwyczaj rozbijam się po najbliższej okolicy.
- Brak turbodziury ()
- Ponieważ to jest hot hatch to nie jest zbyt dobrze wyciszony w środku żeby potęgować wrażenia z jazdy. Mnie to odpowiada.
- Na chwilę obecną koszty w serwisie Forda (ASO) są zupełnie akceptowalne- serwis oleju z filtrami kosztował mnie 700zł. Może i bardziej zaawansowane rzeczy będą kosztować więcej, jednakże do tej pory nic się nie działo. W sumie tego można oczekiwać po samochodzie który wciąż jest na gwarancji.
- Duże wrażenie zrobiły na mnie przednie światła (LEDy) z " systemem przeciwolśnieniowym", z pomocą którego w nocy można praktycznie cały czas jeździć na "długich" światłach. Przyznaję że nie zawsze ogarnia gdzie jest samochód a gdzie nie i w związku z tym czasem trzeba manualnie je wyłączyć, ale to są dość rzadkie sytuacje, krótko mówiąc ogarnia w 95%. Duże wrażenie może wynikać z tego że poprzednio małem normalne żarówki a różnica w technologii jest pomiędzy nimi a ledami dość spora.
- Head up Display (HUD) niezastąpiony w jeździe. Trochę rozczarowujące że w nawigacji google maps z androida wskazówki do jazdy ( czyli typu że za 15km na rondzie 1 zjazd) pojawiają się na HUD, za to z apple car już nie XD.

Ww. obserwacje powstały po przejechaniu w rok 35k km ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli macie jakieś pytania to piszcie. Czy bym kupił drugi raz ten samochód? jak najbardziej.
Pobierz Skurviduplo - W nawiązaniu do tego sprzed roku (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) 
#samochody #motoryzacja...
źródło: comment_16451741029CNgxPiQfgdOvB9e8bwN06.jpg
  • 48
@vegetassj1: lakier fabryczny i na niego położyłem powłokę ceramiczną.
@devandal: możliwości są dwie:
1. zatankować na full, przejechać jakiś dystans ( najlepiej 100+km) prosto na stację benzynową, zalać na full i na podstawie ilości spalonego paliwa i przejechanego dystansu policzyć średnią.
2. ufać temu co pokazuje komputer.
Tak jak pisałem w poście sprzed roku zrobiłem najpierw opcję nr1., a gdy wynik pokrywał się ze spalaniem średnim pokazywanym na tej trasie
@Skurviduplo: Dziekuje za wyjasnienie jak policzyc ile pali samochod, srsly? Nie wiem ile powinien palic taki samochod ale wiem ze auta z silnikami kolo 200 i wiecej nie pala tyle. Mam dwa takie samochody i wiem. Takze nie wierze jak ktos #!$%@? takie farmazony. Pozdrawiam
@devandal: Coś się nie klei w tym co piszesz- masz samochody które mają powyżej 200KM i nie wiesz ile palą, ale za to wiesz że 2.3l 280KM tyle nie będzie palił ( ͡º ͜ʖ͡º) i nie bierzesz pod uwagi jeszcze jednej rzeczy- może TY nie umiesz w taki sposób jeździć.
Pozdrawiam ʕʔ
@Skurviduplo: Przeczytaj jeszcze raz co napisalem. Dobrze wiem ze auta tego typu minimum to 8 litro i to naprawde trzeba sie nameczyc i jezdzic jak dziadek, oczywiscie to na trasie. Tak czy siak to co piszesz to bzdura, bo znam splania z autopsji.
@devandal: czyli jeśli mam "obliczenia" zrobione jak kilka postów wyżej i do tego pomiary z komputera samochodowego które się pokrywają, to one są bzdurą bo "znasz spalania z autopsji"? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Tak btw- jakimi to samochodami z mocą >200KM jeździsz?

Dobrze wiem ze

Czy bierzesz pod uwagę że możesz mieć błędną lub niekompletną wiedzę? czy z góry zakładasz że zawsze masz rację a każdy mający