Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dwa miesiące temu miałem pierwszy w życiu, skrajnie bolesny, ponad tygodniowy epizod rwy kulszowej (31 lat here). Ból stopniowo ustępował, chociaż duży dyskomfort i ogólne złe samopoczucie nadal się utrzymuje. Od około dwóch tygodni mam problem ograniczony do samej nogi - budzę się rano z bardzo nasilonym bólem w głębi uda i łydki (najgorzej jest podczas siedzenia i podnoszenia wyprostowanej nogi), ból ulega częściowemu ograniczeniu w trakcie dnia. Fizjoterapeuta, wobec braku innych niepokojących objawów, zaleca spacery, dbanie o ogólną kondycję i czekanie na samoistną poprawę.

Czy jest coś więcej, co mógłbym zrobić w międzyczasie, aby poprawić swoje zdrowie i samopoczucie? Obawiam się, że wpadłem w błędne koło pt. ból - gorszy sen - gorsza produktywność/więcej stresu - gorszy ból :( #fizjoterapia #ortopedia #medycyna #leczsiezwykopem #lekarz #bol #rwakulszowa #rwa

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6208ea3261c69abf31aabdfa
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Dwa miesiące temu miałem pierwszy w...

źródło: comment_1644766392CijpQPHtxDPkO5W9H3vjKb.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: To chyba musi samo przejść jak nie masz nic mocno w kręgosłupie popieprzone. Mi lekarz dał Neurovit, musiałem to długo brać, kilka miesięcy. Po tym nawrotów już nie miałem. Bierz zwolnienie i jak tylko dajesz radę to nie leż i nie siedź bo u mnie to mocno pogarszało sprawę. Mnie tak napieprzało że tramal nie pomagał, ale na szczęście już długo nie wróciło.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: To bardzo mało tej fizjoterapeuta zrobił. Żeby poradzić sobie z rwą kulszową trzeba wykonywać konkretne ćwiczenia samemu w domu, wzmacniające kręgosłup i mięśnie brzucha. Ćwiczenia w basenie. Można starać się ubiegać o wyjazd stacjonarny leczniczy w ramach prewencji rentowej z Zusu. Tabletki wszelkie na rozluźnienie kręgów to tylko proteza, rozwiązanie tymczasowe, które nie rozwiązuje problemu, a ma swoje minusy. Należy też unikać wymuszonych pozycji, pracy fizycznej. Także lekarz ortopeda
  • Odpowiedz
Możesz zrobić bardzo bardzo dużo. Meloksykam 15mg raz na dobe, rolowanie tylnej taśmy, głęboki atak kulka do masażu na zespół mięśni pośladkowych (w tym gruszkowatego), dekompresja kręgów lędźwiowych, joga i rozciąganie tylnej taśmy. Wszystko jest na yt. A z tym fizjoterapeuta się lepiej pożegnaj. Zdrówka życzę
  • Odpowiedz