Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dwa miesiące temu miałem pierwszy w życiu, skrajnie bolesny, ponad tygodniowy epizod rwy kulszowej (31 lat here). Ból stopniowo ustępował, chociaż duży dyskomfort i ogólne złe samopoczucie nadal się utrzymuje. Od około dwóch tygodni mam problem ograniczony do samej nogi - budzę się rano z bardzo nasilonym bólem w głębi uda i łydki (najgorzej jest podczas siedzenia i podnoszenia wyprostowanej nogi), ból ulega częściowemu ograniczeniu w trakcie dnia. Fizjoterapeuta, wobec braku innych niepokojących objawów, zaleca spacery, dbanie o ogólną kondycję i czekanie na samoistną poprawę.

Czy jest coś więcej, co mógłbym zrobić w międzyczasie, aby poprawić swoje zdrowie i samopoczucie? Obawiam się, że wpadłem w błędne koło pt. ból - gorszy sen - gorsza produktywność/więcej stresu - gorszy ból :( #fizjoterapia #ortopedia #medycyna #leczsiezwykopem #lekarz #bol #rwakulszowa #rwa

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6208ea3261c69abf31aabdfa
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Dwa miesiące temu miałem pierwszy w...

źródło: comment_1644766392CijpQPHtxDPkO5W9H3vjKb.jpg

Pobierz
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: To chyba musi samo przejść jak nie masz nic mocno w kręgosłupie popieprzone. Mi lekarz dał Neurovit, musiałem to długo brać, kilka miesięcy. Po tym nawrotów już nie miałem. Bierz zwolnienie i jak tylko dajesz radę to nie leż i nie siedź bo u mnie to mocno pogarszało sprawę. Mnie tak napieprzało że tramal nie pomagał, ale na szczęście już długo nie wróciło.
@AnonimoweMirkoWyznania: To bardzo mało tej fizjoterapeuta zrobił. Żeby poradzić sobie z rwą kulszową trzeba wykonywać konkretne ćwiczenia samemu w domu, wzmacniające kręgosłup i mięśnie brzucha. Ćwiczenia w basenie. Można starać się ubiegać o wyjazd stacjonarny leczniczy w ramach prewencji rentowej z Zusu. Tabletki wszelkie na rozluźnienie kręgów to tylko proteza, rozwiązanie tymczasowe, które nie rozwiązuje problemu, a ma swoje minusy. Należy też unikać wymuszonych pozycji, pracy fizycznej. Także lekarz ortopeda może
Możesz zrobić bardzo bardzo dużo. Meloksykam 15mg raz na dobe, rolowanie tylnej taśmy, głęboki atak kulka do masażu na zespół mięśni pośladkowych (w tym gruszkowatego), dekompresja kręgów lędźwiowych, joga i rozciąganie tylnej taśmy. Wszystko jest na yt. A z tym fizjoterapeuta się lepiej pożegnaj. Zdrówka życzę