Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zalesie #bekazpodludzi #pracbaza #studbaza
Wynagrodzenie w tym kraju to jakiś śmiech na sali.
Magister farmacji w miarę ciężkie studia, cały czas trzeba się szkolić, studia podyplomowe itp itd.
Jestem kierownikiem apteki, robię leki, cała apteka na mojej głowie, duża odpowiedzialność, dyżury itp.
Zdarzyło się tak, że pracownica wydała zły lek itp itd.
Zarabiam 9 tys brutto czyli niecałe 6 tysięcy do ręki.
Moja żona, zawodówka z hotelarstwa.

Stwierdziła że zrobi kurs na paznokcie.
3 lata temu otworzyła własną firmę.
Robi paznokcie u nas w domu lub na dojazd do klienta.
Średnie zarobki na czysto 9 tysięcy.

I jeszcze klientka jak musi się wcisnąć na termin bo ma wesele i zapomniała się zapisać - to potrafią zapłacić 3 razy większą cenę niż normalnie.
Po #!$%@? w tym kraju się uczyć.

Przypuszczam, że jakbym rzucił wszystko w #!$%@?ę i otworzył firmę, która zajmować się będzie czyszczeniem kostki brukowej to zarobie więcej niż te 6 tys do ręki.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62060bd15137d8e1c297f95a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 126
@LubieGroszek: Patrząc na szybko w google to za godzinę paznokci wychodzi średnio jakieś 80-120 zł, np. takie salony są chyba zwykle otwarte po 10h, powiedzmy że tyle też pracuje średnio żona opa, więc nie licząc kosztów wychodzi jakieś 20k msc.
Żona opa ma pewnie mniejszy obrót przez brak salonu, ale nie ma też wysokich kosztów dzięki temu.
Więc 9k na czysto wygląda sensownie.
@AnonimoweMirkoWyznania: zanim poszedłeś na studia, to chyba wiedziałeś ile zarabia się w tej branży. Poza tym większość farmaceutów pracuje jako sprzedawca suplementów w aptece, to trudno, żeby tam sporo zarabiać jak jedynym wymaganiem jest dyplom. Żeby mi ktoś nie zarzucił, moja kuzynka jest farmaceutkom, ale nie pracuje w zawodzie bezpośrednio, z powodów, na które frustruje się OP.
Po #!$%@? w tym kraju się uczyć.


@AnonimoweMirkoWyznania: Chyba jednak wyższość tutaj przez Ciebie przemawia. Skąd pomysł, że osoba robiąca paznokcie się nie uczyła? Już pomijam szkołę czy studia, ale skąd pomysł, że nie uczyła się swojego zawodu? Jak chce się to robić porządnie, to trzeba mieć podstawową wiedzę z zakresu dermatologii i zdolności estetyczne. Trzeba być też na bieżąco z trendami, chodzić na kursy. Czy to jest łatwiejsze niż studia