Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zalesie #bekazpodludzi #pracbaza #studbaza
Wynagrodzenie w tym kraju to jakiś śmiech na sali.
Magister farmacji w miarę ciężkie studia, cały czas trzeba się szkolić, studia podyplomowe itp itd.
Jestem kierownikiem apteki, robię leki, cała apteka na mojej głowie, duża odpowiedzialność, dyżury itp.
Zdarzyło się tak, że pracownica wydała zły lek itp itd.
Zarabiam 9 tys brutto czyli niecałe 6 tysięcy do ręki.
Moja żona, zawodówka z hotelarstwa.

Stwierdziła że zrobi kurs na paznokcie.
3 lata temu otworzyła własną firmę.
Robi paznokcie u nas w domu lub na dojazd do klienta.
Średnie zarobki na czysto 9 tysięcy.

I jeszcze klientka jak musi się wcisnąć na termin bo ma wesele i zapomniała się zapisać - to potrafią zapłacić 3 razy większą cenę niż normalnie.
Po #!$%@? w tym kraju się uczyć.

Przypuszczam, że jakbym rzucił wszystko w #!$%@?ę i otworzył firmę, która zajmować się będzie czyszczeniem kostki brukowej to zarobie więcej niż te 6 tys do ręki.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62060bd15137d8e1c297f95a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 126
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: 9k netto czysto na paznokciach? Na własnej działalności? W dodatku z dojazdami?

Jeden manicure trwa około 60 minut. Do każdego następnego trzeba się przygotować. W dodatku dochodzą dojazdy.

Zakładając koszt manicure 90 zł i 6 klientek dziennie (co łącznie daje pewnie z 10h, bo zapas czasowy musi być), musiałaby pracować 25 dni w miesiącu. I wyszłoby jej 10318 zł netto (po odliczeniu składek), ale minus koszty dojazdu i produktu.
  • Odpowiedz
@kodecss: nie ta sama, np. w przypadku makijażu, makijaż ślubny robi się trwalszy, więcej baz, więcej utrwalania, bo normalny gość nie obcałuje tyle ludzi co np. młoda przy witaniu gości, życzeniach i żegnaniu

@AnonimoweMirkoWyznania: a co do robienia paznokci w swoim domu, bez wydzielonego salonu, to pierwsza kontrola sanepidu zwinie ten interes, a nawet nie chcę myśleć co będzie jak klientka się czym zarazi (nawet nie przy robieniu
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: to nie wina kraju tylko Januszy biznesu którzy sami co roku zmieniają samochody, jeżdżą dwa razy do roku z rodziną na wycieczki, kupują mieszkania a ich pracownicy dymają za najmniej ile się da i ani złotówki więcej ¯\_(ツ)_/¯ gdyby było więcej osób nadających się na Twoje stanowisko i chętnych pracować za mniej to Janusz zatrudnił by kogoś nawet za 4000 brutto a Ciebie wywalił na zbity pysk. Taka mentalność
  • Odpowiedz