Wpis z mikrobloga

  • 442
Z wczorajszych rozmów z pisowcem ( ͡º ͜ʖ͡º)

Pisowiec - "bogaci powinni płacić wieksze podatki, bo to nie w porządku, ze jak np obaj płacimy 500zl podatku i ja mam wypłatę 3000 a on 10000 to dla niego te 500zl ma mniejszą wartosc niz dla mnie"

Ja-"nikt ci nigdy nie zabraniał dobrze zarabiać, twoje możliwości finansowe to pokłosie twoich życiowych decyzji"

P-"ale nie każdy moze byc prezesem. Sa potrzebni ludzie ktorzy wykonuja prosta robotę "

W dalszej czesci po moim narzekaniu na polski lad

P- " jak ci się nie podoba jak rządzi pis to mozesz kandydowac do sejmu i zmienić Polskę "
( ͡º ͜ʖ͡º)

No i hit "zbigniew ziobro to bardzo inteligentny i dobry człowiek i ja mu ufam pod każdym wzgledem"

No to tyle
#bekazpisu #bekazpodludzi
  • 242
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego:

Nie oczekuję tej samej jakości, ale spodziewałem się progresu.
Zabrzmi to nieco populistycznie, ale rząd w sprawie nieszczęsnej psychiatrii dziecięcej powinien coś zrobić. Ostatnio mam wrażenie, że rząd wykłada się na wszystkim. Turów, pandemia, nowy ład, korupcja, wybory kopertowe, pegazus, inflacja, TVP itd.

Pytanie powinno brzmieć ,,Czy oczekuję wyższej albo przynajmniej tej samej jakości za Skodę o wartości 210 000 zł w porównaniu do Skody za
  • Odpowiedz
Nie oczekuję tej samej jakości, ale spodziewałem się progresu.

Zabrzmi to nieco populistycznie, ale rząd w sprawie nieszczęsnej psychiatrii dziecięcej powinien coś zrobić. Ostatnio mam wrażenie, że rząd wykłada się na wszystkim. Turów, pandemia, nowy ład, korupcja, wybory kopertowe, pegazus, inflacja, TVP itd.

Pytanie powinno brzmieć ,,Czy oczekuję wyższej albo przynajmniej tej samej jakości za Skodę o wartości 210 000 zł w porównaniu do Skody za 200 000zł?"


@Glimpse0fTheFuture: I jest jak popatrzysz na twarde
  • Odpowiedz
@Gufeczek: czyli generalnie w większości się zgadzamy... Z tym że nie do końca zgadzam się z tym brakiem produktywności powyżej pewnej ilości godzin. Jasne, że nie da się pracować przy łopacie 70 godzin tygodniowo, bo można się chorób nabawić ale już wszelkie prace około umysłowe czy lżejsze fizyczne jak np. ekspedient w sklepie odzieżowym. Sam miałem tygodnie gdzie przepracowałem powyżej 60 godzin. Skoro strażak może pracować w trybie 24h pracy
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego:

Morawiecki kojarzy mi się ze wszystkim czego u ludzi nie znoszę. Mitomaństwem, kłamstwem, lizusostwem, cwaniactwem i cynizmem. Jako premier wydaje mi się, że więcej czasu zajmują mu sprawy PR-owe i daleko mu do niezależnego premierostwa jak to było w przypadku Donalda Tuska, ale twierdzę, że problemem Polski nie jest premier lecz środowisko w jakim się znajduje.

Do Pis-u mam pretensje przede wszystkim o mniejsze niż za poprzednich rządów inwestycje(twarde dane) ogłupianie ludzi, to co robi by utrzymać władzę i język którym się
  • Odpowiedz
@Kolorowezworki: I co z tego ze bedzie lepszy specjalista skoro mimo bycia programistą 30k UOP nowy lad będzie placic wieksze podatki niz oskarek deweloperski rentier, ktorego starzy zrobili majatek?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@worldmaster: Co Ty gosciu #!$%@?. Jakis Janusz z zakladu ktory potrafi jedynie klepac na maszynie, jego zycie to ogladanie tv i chlanie piwska, ktory ma wiedze na poziomie ameby ma sie domagac wiekszych podatkowe ode mnie bo on sobie tak umyslal. Co on zrobil zeby miec lepsza prace, zeby miec awans, zeby sie rozwijac? gowno.

Ja kupuje sobie szkolenia, ogladam przerozne vlogi tematyczne, uczestnucze w webinarach, ucze sie dodatkowego jezyka po to zeby osiagnac jak najwiecei i potem podatki maja mnie zrownac z kims takim??


Tfu na lewactwo

@grzesiu_id: Typowe
  • Odpowiedz
@baca1992 niby można ale po kilkudziesięciu latach wyjdą na jaw choroby związane z taką ilością pracy spowodowane przeciążeniem ciała, mała ilością snu, itp. Trzeba też wziąć pod uwagę że niektórzy poświęcają na transport do pracy kilka godzin dziennie.

Co do strażaka to zgadzam się, że się da, ale czy to zdrowe? Jednak z jakichś powodów taki tryb zmianowy jest tylko w pracach w których tak musi być lub po prostu zmiana
  • Odpowiedz
@geuze: jeżeli Ci na polu "nic nie chce rosnąć" to się daje rosnąć trawie, koniczynie i innym pospolitym rośliną dla regionu i robisz z tego kiszonkę dla zwierząt.
  • Odpowiedz
@worldmaster: ale ja nadal nie rozumiem co ma do rzeczy to, ze komus chcialo sie wiecej i ciezej pracowac i uczyc zeby placil za to wiecej? Powinien wręcz placic mniej bo dzieki jego wysiłkowi inni ludzie mają pracę. Jak dla mnie, ludzi nalezy traktowac jednakowo niezaleznie od ich statusu i posiadania. Pobierać dokladnie taki sam niski podatek osobowy za to, ze zyją w tym kraju i korzystają z jego dobrodziejstw
  • Odpowiedz
@worldmaster: Za co mam szanowac osobe ktora stara sie mi dowalic wiecej podatkow tylko za to ze jestem bardziej rozgarnieta i ambitną osoba?
Nigdzie nie napisalem ze gardze ludzmi za to jaki maja zawod.
Podalem troche stereotypowy obraz a nie odnosilem sie do konkretnego przykladu.
Dobrze piszesz ze nie kazdy ma taki cel w zyciu. I jasne ma do tego pelne prawo, nic mi do tego. Tylko dlaczego ja mam
  • Odpowiedz
@erebeuzet: Przecież użył tych samych argumentów co ty. Ty - Jak ci się nie podobają zarobki to zmień pracę zamiast narzekać", On - "Jak ci się nie podoba rząd to sie do niego dostań i coś zrób zamiast narzekać". Nie wiem co ty chcesz mu wytknąć.
  • Odpowiedz
@erebeuzet totalnie dziecko urodzone w bogatej rodzinie - powiedzmy takie 14-20k dochodu na rodzinę 2+2 ma takie same szanse mieć dobrze płatną pracę co 5 dziecko kobiety, która nawet nie wie kto jest ojcem, a w ciąży piła.

Po pierwsze - trochę empatii

Po drugie - tu akurat zgadzam się z profesorem Matczakiem. By ocenić jakie prawo jest uczciwe/dobre najlepiej zapomnieć na chwilę kim jesteś, ile zarabiasz itd i wyobrazić sobie
  • Odpowiedz