Wpis z mikrobloga

@skytz: Otóż proszę Pana Szanownego otóż poważne badania statystyczne poważnych instytutów statystycznych informują iż w #!$%@? i #!$%@? Panu Szanownemu do tego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@marcinpodlas8: wiernie od lat słucham waszych porad, kredytu się nie boję bo od tych 10 lat zdążyłem odłożyć na mieszkanie za gotówkę ale czekam na ten najlepszy moment. Weźcie mordeczki powiedźcie kiedy ten krach będzie bo już matka się tak niecierpliwi! Czekać jeszcze a jak czekać to ile?!
@dr_Strange_Love: nie znam wszystkich opinii na ten temat na wykopie, ale mi się wydaje, że zakupu mieszkania dla siebie nawet na kredyt, to tutaj nie wyśmiewają i nie wszyscy każą czekać

Beka jest jedynie z zakredytowanych pod korek na kurniki inwestycyjne, bo stópki niskie
@skytz: Do tak oczywistych tez potrzebujesz dowodów w postaci statystyk? Przecież ci ludzie mają największy udział odsetek w racie kredytowej a podnoszenie stop procentowych wpływa na WIBOR, który odsetki wywala w kosmos.... tu nie ma teoretycznie limitu.
@gridstream: bardziej mnie ciekawi stosunek zarobków do kredytu - jak dużo jest załadowanych pod kurek i realnie może to wpłynąć na te Wasze mityczne wyprzedaże XD

@etosha: później, ale na razie nie zesraj się
@skytz: Znam przypadki osób, które nie brały kredytu pod korek. Obecnie kredyt od kilku miesięcy wzrósł im ok 800zł. A oboje pracujących dostali od stycznia 2022 niższe pensje w związku z Nowym Wałem (łącznie w budżecie z tego powodu ok 1000zł mniej).
Czyli różnica w budżecie domowym względem października\listopada to prawie 2kPLN mniej.... Jak na razie.

A stopy procentowe dalej będą rosły, ceny artykułów w sklepach również.

Ludzie, którzy wzięli "mini