Wpis z mikrobloga

Przecież catering dietetyczny to jest mistrzostwo świata.
Za pełny miesiąc 3k kcal wychodzi ~1600 zł, dla przeciętnej różowej, pewnie w granicach 1100 zł.
Codziennie 5 posiłków.

Teraz sprawdźmy jak to wygląda w skali tygodnia, jeśli chcemy gotować w domu.

Zakładając, że chcielibyśmy mieć codziennie 5 innych posiłków musielibyśmy spędzić 1-1,5h dziennie w kuchni.
Raz-dwa razy w tygodniu zakupy - kolejne 1-2h straty.
Planowanie zakupów/znajdowanie przepisów ~1h
Zmywanie garów, pakowanie/rozpakowywanie zmywarki - zaokrąglijmy w dół - 1h.

10h poświęcone na gotowanie + woda + prąd/gaz
O i jeszcze czas na liczenie makro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak gotowałem sobie samemu to i tak schodziło mi co najmniej 1k na jedzenie miesięcznie + często brakowało mi czasu na gotowanie i jadłem jakieś gówna w żabce.
  • 177
wiekszość normalnych ludzi gotuje raz ewentualnie 2 razy w tygodniu i sobie potem odgrzewa nie znam chyba ani jednej osoby która by codziennie gotowała


@rastafaraj93: serio? i to ma tyle plusów? xD To ja jakiś dziwny jestem, codziennie gotuję :D Jak można raz w tygodniu gotować i co potem po 5 dniach odgrzewasz mięsko z ryżem? nie kumam xd
za 1600zl to masz wyzywienie na pol roku gląbie


@TheArt: xD

To wychodzi mniej niż 300zł na miesiąc, mniej niż 10zł dziennie. Ostatnio kupiłem kawałek ryby za 50zł, to musiałbym głodówkę sobie zrobić przez tydzień żeby zjeść obiad, który miałem w środę.

Ciekawi mnie kaloryka i makro twojej diety, bo max co ci daję to czokoszoki, biała kapusta i raz w tygodniu przeceniona mielonka dla psa. Jeszcze od głąbów wyzywasz. Dziecko,
@Kieres jestem cukrzykiem insulinozaleznym, miałem kiedyś kiedyś dietę pudełkową z lokalnej firmy. Wysłali mi jedzenie na którym było napisane, że jest tam 90g węglowodanów. Jak bym w ciemno wbił insulinę to mógłbym tego nie pisać, potem napisali, że jeśli mi nie pasuje to żebym spadał, że nie chcą mieć przeze mnie problemów.
Ogólnie dieta pudełkowa dobra sprawa,tylko teraz uwazam.