Wpis z mikrobloga

Przecież catering dietetyczny to jest mistrzostwo świata.
Za pełny miesiąc 3k kcal wychodzi ~1600 zł, dla przeciętnej różowej, pewnie w granicach 1100 zł.
Codziennie 5 posiłków.

Teraz sprawdźmy jak to wygląda w skali tygodnia, jeśli chcemy gotować w domu.

Zakładając, że chcielibyśmy mieć codziennie 5 innych posiłków musielibyśmy spędzić 1-1,5h dziennie w kuchni.
Raz-dwa razy w tygodniu zakupy - kolejne 1-2h straty.
Planowanie zakupów/znajdowanie przepisów ~1h
Zmywanie garów, pakowanie/rozpakowywanie zmywarki - zaokrąglijmy w dół - 1h.

10h poświęcone na gotowanie + woda + prąd/gaz
O i jeszcze czas na liczenie makro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak gotowałem sobie samemu to i tak schodziło mi co najmniej 1k na jedzenie miesięcznie + często brakowało mi czasu na gotowanie i jadłem jakieś gówna w żabce.
  • 177
  • Odpowiedz
@Kieres: No taa, tutaj w sumie zostaje jedynie kwestia tego, jak bardzo wycenia się swój czas. Ja z fastfoodami na mieście mieszczę się w około tysiącu złotych miesięcznie, więc tych sześciu stów ekstra nie chciałoby mi się płacić. Nawet, jakbym miał nie gotować.
  • Odpowiedz
@Kieres: nom ja mam dietę pudełkowa z niskim indeksem glikemicznym 1200 kcal i płace 500 zł na 6 dni, czasem czegoś nie zjem bo nie lubię ale tak to nie siedzę w kuchni i nie myśle co zrobić. Tylko trzeba dobrze wyszukać sobie catering bo czasem są beznadziejne te dania jak np szynka z ozoraxd
  • Odpowiedz
@Kieres: wszystko się zgadza. Przynajmniej póki ogarniasz jadło tylko dla siebie, bo z kimś to już inna kwestia. No i też nie wyskoczysz na obiad z kimś, bo wypadną Ci dwa posiłki z diety. Dodatkowo z tych firm, które sprawdzałem to śniadania i kolacje są zazwyczaj turbo słabe, ale za to pozostałe posiłki bardzo smaczne i dużo bardziej urozmaicone niż to, co sam bym sobie w domu przygotował
  • Odpowiedz
wiekszość normalnych ludzi gotuje raz ewentualnie 2 razy w tygodniu i sobie potem odgrzewa nie znam chyba ani jednej osoby która by codziennie gotowała


@rastafaraj93: nie znam ani jednej takiej osoby xD
u mnie jest gotowanie codziennie, ewentualnie na 2 dni
  • Odpowiedz
@rastafaraj93: Obrzydliwe. Jak można jeść tak stare jedzenie? Przecież 3 dni to jest max, a i tak wyłącznie w przypadku zup/potrawek. Poza tym wiele dań źle znosi odgrzewanie.
  • Odpowiedz
@Kieres: ja jem codziennie 6 posilkow w tym dwa obiady i miesiecznie nie przekraczam 500zl. Trzeba miec w glowie cos wiecej niz strach przed pasem szefa w korpo.
  • Odpowiedz
@Kieres kwestia ogarnięcia szybkich przepisów. Zrobienie obiadu zajmuje mi ok 20min. Reszta-owsianka na sniadanie lub jajecznica ok 5 min. Drugie sniadanie, kolacja po 5 min. Przepisy i makro mam policzone bo kupiłem sobie za grosze rozpiskę diety z zaznaczeniem że ma być szybko i łatwo.
  • Odpowiedz