Wpis z mikrobloga

Przecież catering dietetyczny to jest mistrzostwo świata.
Za pełny miesiąc 3k kcal wychodzi ~1600 zł, dla przeciętnej różowej, pewnie w granicach 1100 zł.
Codziennie 5 posiłków.

Teraz sprawdźmy jak to wygląda w skali tygodnia, jeśli chcemy gotować w domu.

Zakładając, że chcielibyśmy mieć codziennie 5 innych posiłków musielibyśmy spędzić 1-1,5h dziennie w kuchni.
Raz-dwa razy w tygodniu zakupy - kolejne 1-2h straty.
Planowanie zakupów/znajdowanie przepisów ~1h
Zmywanie garów, pakowanie/rozpakowywanie zmywarki - zaokrąglijmy w dół - 1h.

10h poświęcone na gotowanie + woda + prąd/gaz
O i jeszcze czas na liczenie makro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak gotowałem sobie samemu to i tak schodziło mi co najmniej 1k na jedzenie miesięcznie + często brakowało mi czasu na gotowanie i jadłem jakieś gówna w żabce.
  • 177
@Kieres: Rzeczywiście bardzo wygodne, bo oszczędność czasu, nie trzeba myśleć, nie trzeba liczyć, ale mnie wymęczyła taka dieta, chociaż próbowałem kilku wysoko ocenianych warszawskich cateringów. Śniadania jeszcze spoko, bo zwykle był jakiś jogurt, owsianka albo inna przegryzka, którą trudno zepsuć, ale obiady bardzo często wywalałem, bo w jednym cateringu mieli upodobanie do zalewania wszystkiego pasatą pomidorową, w innym co drugi dzień surówka, która waliła octem, w innym bez przerwy te same
Za pełny miesiąc 3k kcal wychodzi ~1600 zł, dla przeciętnej różowej, pewnie w granicach 1100 zł.


@Kieres: ile tam jest białka, będzie ze 140 gram? ( zwierzęcego) bo nabić kalorie tłuszczem to nie problem.,...
500zl za 6 dni placisz? Serio? Kurde nie wiedziałem że az takie dzbany istnieją xD


@TheArt: ja nie umiem się nadziwić z kolei, że niektóre p0laki 2k na rękę / miesiąc nie kumają, że ktoś może zarabiać tyle, że na luzie stać go na taką wygodę i wydatek. xD Ale #!$%@?, wyzywaj innych od dzbanów parobku gołodupcu. xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NieBendePrasowac: nawet gdyby to były 2 godziny, co to zmienia? Wszystko przeliczaj na roboczogodziny, seks i zabawę z dzieckiem też. A może lepiej zatrudnić ogrodnika i nianię?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Megawonsz_dziewienc: patrz jakbyś zamiast żonę ruchać, czy tam kolegę zatrudnił ogrodnika to znowu byś oszczędził. I nianię dla dziecka kolejna oszczędność. Jakim trzeba być dzbanem żeby takie rzeczy pisać że gotowanie dla siebie obiadu jest traceniem pieniędzy? Co wy macie w tych głowach? W sumie co możecie mieć pracując w korpo.
jak schabowy z ziemniakami to jest dosłownie 15 minut roboty z obraniem ziemniaków i rozbiciem i opanierowaniem sznycla.


@MarianoaItaliano: no tak średnio bym powiedział. Włącz sobie stoper po wejściu do kuchni i wyłącz po tym jak jedzenie będzie na talerzu i naczynia w zlewie/zmywarce. Nie ma bata, żebyś zrobił to w mniej niż godzinę przy robieniu na dwa dni.