Wpis z mikrobloga

Przecież catering dietetyczny to jest mistrzostwo świata.
Za pełny miesiąc 3k kcal wychodzi ~1600 zł, dla przeciętnej różowej, pewnie w granicach 1100 zł.
Codziennie 5 posiłków.

Teraz sprawdźmy jak to wygląda w skali tygodnia, jeśli chcemy gotować w domu.

Zakładając, że chcielibyśmy mieć codziennie 5 innych posiłków musielibyśmy spędzić 1-1,5h dziennie w kuchni.
Raz-dwa razy w tygodniu zakupy - kolejne 1-2h straty.
Planowanie zakupów/znajdowanie przepisów ~1h
Zmywanie garów, pakowanie/rozpakowywanie zmywarki - zaokrąglijmy w dół - 1h.

10h poświęcone na gotowanie + woda + prąd/gaz
O i jeszcze czas na liczenie makro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak gotowałem sobie samemu to i tak schodziło mi co najmniej 1k na jedzenie miesięcznie + często brakowało mi czasu na gotowanie i jadłem jakieś gówna w żabce.
  • 177
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kieres: gotowanie można robić w większych porcjach, przeważnie ludzie gotują dla więcej niż jednej osoby, a nawet jak robią to dla siebie, to tracą kilka godzin i oszczędzają na tym kilkaset złotych. Jak nie zarabiasz jakichś 80 zł na godzinę to lepiej gotować niż kupować
PS nie weryfikuję podanej przez ciebie ceny, ale spodziewam się, że finalnie może wyjść znacznie drożej
  • Odpowiedz
@Kieres: catering dietetyczny:
-często smakuje jak gówno
-jest z najgorszej jakości składników, typowa masówka, składniki często ostatniej świeżości
-dania są przygotowywane na #!$%@?, mięso z niewyciętymi chrząstkami, żyłkami, często niedogotowane/przegotowane
-już po tygodniu człowiek ma dość i nie chodzi tu o kcal
-jak jest lato i podstawią ci pod drzwi w nocy to gratuluję twojemu żołądkowi picia jakiegoś szejka czy smoothie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Za pełny miesiąc 3k kcal wychodzi ~1600 zł

@Kieres: 51 złotych za dzień dla diety 3k kcal? Daj linka, bo w życiu za żaden catering nie płaciłem tak mało. Obecnie płacę ~56 złotych za dzień dla 2300 kcal i to po uwzględnieniu rabatu
  • Odpowiedz
Ja #!$%@?, powiedział gość który je z cateringu XD ty myślisz ze oni te warzywa hodują codziennie abyś miał świeżutkie. Jakbyś zobaczył większość takich firm to byś się zdziwił jak stare jedzenie jesz, oni robią zakupy hurtowe raz na tydzień, a jeśli maja odpowiednio dużą chłodnie to nawet i raz na miesiąc kupują mięso i ryby.


@nemokrinis: Zależy od cateringu, cen i czy klienci odróżniają prawdziwe jedzenie od gównożarcia. Ja
  • Odpowiedz
wiekszość normalnych ludzi gotuje raz ewentualnie 2 razy w tygodniu i sobie potem odgrzewa nie znam chyba ani jednej osoby która by codziennie gotowała


@rastafaraj93: Cooo? To jak to robisz? Gotujesz coś w poniedziałek i np czwartek? I w Niedzielę #!$%@? czwartkowy obiad? I tak przez 4 dni jesz to samo? xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kieres @Rga79: Nawet tak "pracochłonne" danie jak schabowy z ziemniakami to jest dosłownie 15 minut roboty z obraniem ziemniaków i rozbiciem i opanierowaniem sznycla. Jestem sam i gotuje niemal codziennie, chyba że mam jakąś fasolkę po bretońsku, bigos czy zupę gulaszową to wtedy na dwa dni jest obiad chyba że mi się znudzi to wtedy mrożę i wyciągam sobie jak mi się nie chce gotować danego dnia. Na mieście
  • Odpowiedz
@Argonzz: Tak aczkolwiek przyznam że wypracowanie tego trwało kilka lat , plus mamy czas żeby gotować kombinować i wykorzystywać jedzenie najlepiej jak się da ( praktycznie nie wyrzucamy jedzenia )
Jako że bardzo lubię gotować to również opanowałem pieczenie chleba :) i innych słodyczy wypiekanych
Druga sprawa że my jakoś tak nie jemy dużo - porcja to zależnie od posiłku od 200 do max 450g :) - często jak widzimy
  • Odpowiedz
@Argonzz: Wiesz co po latach kombinacji ( dosłownie latach ) - tak rodzinnie zacząłem kombinować jakieś 6-7 lat temu jakoś to już wychodzi aczkolwiek z tym ogródkiem to juz 3rok podejścia i nie wiem czy tym razem się uda :)
Jak masz balkon to masz mega pole do popisu łącznie z ziemniakami :) obczaj sobie uprawy w workach , albo pomidory do góry nogami :)
  • Odpowiedz