Wpis z mikrobloga

Przecież catering dietetyczny to jest mistrzostwo świata.
Za pełny miesiąc 3k kcal wychodzi ~1600 zł, dla przeciętnej różowej, pewnie w granicach 1100 zł.
Codziennie 5 posiłków.

Teraz sprawdźmy jak to wygląda w skali tygodnia, jeśli chcemy gotować w domu.

Zakładając, że chcielibyśmy mieć codziennie 5 innych posiłków musielibyśmy spędzić 1-1,5h dziennie w kuchni.
Raz-dwa razy w tygodniu zakupy - kolejne 1-2h straty.
Planowanie zakupów/znajdowanie przepisów ~1h
Zmywanie garów, pakowanie/rozpakowywanie zmywarki - zaokrąglijmy w dół - 1h.

10h poświęcone na gotowanie + woda + prąd/gaz
O i jeszcze czas na liczenie makro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak gotowałem sobie samemu to i tak schodziło mi co najmniej 1k na jedzenie miesięcznie + często brakowało mi czasu na gotowanie i jadłem jakieś gówna w żabce.
  • 177
  • Odpowiedz
@Kieres: Mistrzostwo? Tak ale nie świata, tylko głupoty. Jak ktoś nie chce gotować to spokojnie może zamawiać raz dziennie obiad w knajpie, a resztę uzupełniać jakimś łatwym do zrobienia jedzeniem.
  • Odpowiedz
Przecież catering dietetyczny to jest mistrzostwo świata.


@Kieres: no tak, bo w kateringach to masz jedzenie pierwszej klasy xD (czyt. najgorsze gowno z przeceny i to przyrzadzane 2dni wczesniej xD)
  • Odpowiedz
@michallukawski: kupując catering jesz jedzenie najniższej jakości, często stare, jesz gorzej niż menel spod sklepu. Kupując i robiąc samemu jesz o kilka klas lepiej za kilka razy mniej.
  • Odpowiedz
@Kieres: wzięłam sobie raz na próbę catering, jak siedziałam na zdalnej pracy, dałam 2 stówki za 5 dni. Na pewno jest to mega wygodne i czasooszczędne, zwłaszcza dla kogoś, kto nie lubi gotować, ani robić zakupów. Dla mnie największym minusem była pora dostarczania. Mam słaby sen i budziło mnie piknięcie domofonu o 4 rano. Dieta niby standardowa 1500 kcal, ale byłam niedojedzona. I czasem trafiało się kontrowersyjne danie, typu schab
  • Odpowiedz
Also mogłabyś odłączać mikrofon na okres nocny.


@Kieres: ożesz, nie widziałam wcześniej, że jest taka funkcja
Tych cateringów tyle się namnożyło, że może faktycznie znajdę coś innego.
  • Odpowiedz
Jak gotowałem sobie samemu to i tak schodziło mi co najmniej 1k na jedzenie miesięcznie + często brakowało mi czasu na gotowanie i jadłem jakieś gówna w żabce.


@Kieres: gdybyś gotował sobie z tych składników z których oni ci gotują, to płaciłbyś 500 zł miesięcznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja kilka takich cateringów testowałem i zawsze jakość produktów była mocno średnia, nie ważne czy catering za
  • Odpowiedz