Wpis z mikrobloga

Przecież catering dietetyczny to jest mistrzostwo świata.
Za pełny miesiąc 3k kcal wychodzi ~1600 zł, dla przeciętnej różowej, pewnie w granicach 1100 zł.
Codziennie 5 posiłków.

Teraz sprawdźmy jak to wygląda w skali tygodnia, jeśli chcemy gotować w domu.

Zakładając, że chcielibyśmy mieć codziennie 5 innych posiłków musielibyśmy spędzić 1-1,5h dziennie w kuchni.
Raz-dwa razy w tygodniu zakupy - kolejne 1-2h straty.
Planowanie zakupów/znajdowanie przepisów ~1h
Zmywanie garów, pakowanie/rozpakowywanie zmywarki - zaokrąglijmy w dół - 1h.

10h poświęcone na gotowanie + woda + prąd/gaz
O i jeszcze czas na liczenie makro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak gotowałem sobie samemu to i tak schodziło mi co najmniej 1k na jedzenie miesięcznie + często brakowało mi czasu na gotowanie i jadłem jakieś gówna w żabce.
  • 177
  • Odpowiedz
@Kieres nie wykopki i tak napisze że jedza gówno i wydają max 500zl na miesiąc kto tyle PINIENDZY wydaje na jedzenie xD. Jak patrzę na moich rówieśników z dziećmi to płakać mi się chce jakie gówno ludzie jedzą i karmią swoje dzieci. Serio jak można wydać 400/500zl na miesiąc to co oni jedzą suchy makaron i sos w którym pół słoika to cukier?
  • Odpowiedz
@rastafaraj93: Rodzina 2+1
Praca home office
Gotujemy codziennie na świeżo
Duże zakupy 2x w mc
Małe co 2-3-4 dni
Na żarcie idzie nam nie więcej jak 1200 aczkolwiek zakupy robimy bardzo przemyslanie a i menu mamy mocno urozmaicone
  • Odpowiedz
@Kieres: mam podobnie, w tygodniu dieta w weekend gotowanie albo knajpy.
Nie wiem ile to kosztuje bo różowa ogarnia, coś koło 2k?
Straszni frustraci tu zaczęli odpisywać xD do roboty się weźcie żłoby xD
  • Odpowiedz
@Kieres: tylko z mojego doświadczenia to to jedzenie z kateringu jest podle w smaku xd i jakościowo też mam mu wiele do zarzucenia. Jak ktoś chce tylko zapchać bebzon i zrobić formę i zależy ku na kcal to spoko. Ja wolę siedzieć te 10h tygodniowo w kuchni i jesc jedzenie na poziomie premium xd
  • Odpowiedz
Za pełny miesiąc 3k kcal wychodzi ~1600 zł, dla przeciętnej różowej, pewnie w granicach 1100 zł.

Codziennie 5 posiłków.


@Kieres: Dlatego ja kupilem thermomixa, 3 miesiace cateringu dietetycznego kosztuje tyle co thermomix
  • Odpowiedz
@Kieres: Ja na pudełkach wytrzymałem miesiąc.
1. Jedzenie po prostu średnie w porównaniu do tego co gotuje ja, różowa albo kucharz w restauracji.
2. Kalorie może i się zgadzały, ale półprodukty już nie. Jak gotuję sam, mam więcej jedzenia w misce.
3. Torba z żarciem może leżeć kilka godzin pod drzwiami.
4. Dosłownie codziennie wyrzucałam torbę plastiku.
5. Sporo się tego marnuje, jak się ma bogate
  • Odpowiedz
Mistrzostwo Świata? Po tygodniu się tego nie da jeść, firmy cateringowe oszukują bo kalorie podbijają ilością sosów a nie wielkością posiłku. Wątpię, żeby ktoś wytrzymał z cateringiem długo, niestety odgrzewane jedzenie to nie to samo co świeżo usmażone, ugotowane
  • Odpowiedz
@Kieres: dla mentalnych biedaków to powód do szykanowania, dla mentalnych niewolnikòw (hehe nie mam czasu bo Z A P I E R D A L A M) to zbawienie i myśla że złapali pana bogha za pięty dla ludzi z czasem i pieniędzmi to odrażajace żarcie jebiace plastikiem i ukraińskimi włosami
  • Odpowiedz