Wpis z mikrobloga

jeszcze na mokre/suche mogłem dzielić ale jak nastawiali 30 pojemników podnosząc ceny wywozu o 9000% to mam to w #!$%@?


@klamkaodokna: ten podział na mokre i suche to nie był taki prosty jak myślisz xD
Nie wiem kurde, skoro ja jestem magistrem i nie ogarniam to tym bardziej byle kto tego nie ogarnie, więc po co to w ogóle? Żeby zrozumieć co gdzie wrzucać to trzeba byłoby wiedzieć jak dokładnie wygląda
@ostrzyjnoz ja tam rozrywam/tnę duże kartony odpowiednio by nie zajmowały sztucznie miejsca - i wrzucam do "papieru" . Po cholere wielki karton ma sztucznie śmietnik zagracać, że później każde nowe dorzucone śmieci się wysypują? Obok też nie zostawiam, bo wygląda nieestetycznie, może ponieść wiatr, zmoczyć się i powstać papka której sprzątnięcie będzie bardziej uciążliwe.
@ostrzyjnoz ale wiesz że duży karton po meblach możesz poskładać tak że w sumie prawie miejsca nie zajmuje? Odkładanie nie poskładanych kartonów przy niebieskim koszu to rak osiedli, chociaż mniejszy niż wrzucanie nie poskładanych do kontenera.
Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że ten cały recykling to jest pic na wodę. Kraje rozwinięte nie robią tego u siebie, bo się słabo opłaca. Zamiast tego sprzedają te śmieci do krajów 3-go świata, które niby mają poddać śmieci recyklingowi, a w praktyce ładują wszystko do oceanu albo na wysypiska. No ale potem można się chwalić jacy to w Europie jesteśmy pro-ekologiczni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Elec:

co to w ogóle za pytanie, każdy kto zaznaczył kontener na papier sam nadaje się do utylizacji xD

Dalej...

Nadaje się.

Zdecyduj się.

Tego powinni w szkole uczyć, niemniej, z tego co ja zrozumiałem przez lata, to jeśli nie ma syfu, ani naklejek czy czegoś to można do papieru. Niektóre knajpy specjalnie wykładają kartony folią, żeby te potem nadawały się na recykling.