Wpis z mikrobloga

@ostrzyjnoz: Każde miasto inaczej sobie z tym radzi i każde ma inne zasady segregowania więc cieżko dyskutowac o tym w internecie albo sugerowac sie zagranicznymi filmikami. Kazdy musi spojrzeć jak to jest u niego (w Poznaniu na jednej instrukcji karton po pizzy do makulatury a na innej do zmieszanych xd)
  • Odpowiedz
jeszcze na mokre/suche mogłem dzielić ale jak nastawiali 30 pojemników podnosząc ceny wywozu o 9000% to mam to w #!$%@?


@klamkaodokna: ten podział na mokre i suche to nie był taki prosty jak myślisz xD
Nie wiem kurde, skoro ja jestem magistrem i nie ogarniam to tym bardziej byle kto tego nie ogarnie, więc po co to w ogóle? Żeby zrozumieć co gdzie wrzucać to trzeba byłoby wiedzieć jak dokładnie
  • Odpowiedz
@ostrzyjnoz ja tam rozrywam/tnę duże kartony odpowiednio by nie zajmowały sztucznie miejsca - i wrzucam do "papieru" . Po cholere wielki karton ma sztucznie śmietnik zagracać, że później każde nowe dorzucone śmieci się wysypują? Obok też nie zostawiam, bo wygląda nieestetycznie, może ponieść wiatr, zmoczyć się i powstać papka której sprzątnięcie będzie bardziej uciążliwe.
  • Odpowiedz
@dzana: oczywiście, jest tak jak mówisz. A te nowe śmietniki w McD do "segregacji" to jest pic na wodę. Np. w sekcji "papier" masz obrazek kubka po napoju, że niby papierowy tu należy wrzucić, a na samym kubku jest informacja "Produkt zawiera plastik"...
  • Odpowiedz
@ostrzyjnoz ale wiesz że duży karton po meblach możesz poskładać tak że w sumie prawie miejsca nie zajmuje? Odkładanie nie poskładanych kartonów przy niebieskim koszu to rak osiedli, chociaż mniejszy niż wrzucanie nie poskładanych do kontenera.
  • Odpowiedz
Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że ten cały recykling to jest pic na wodę. Kraje rozwinięte nie robią tego u siebie, bo się słabo opłaca. Zamiast tego sprzedają te śmieci do krajów 3-go świata, które niby mają poddać śmieci recyklingowi, a w praktyce ładują wszystko do oceanu albo na wysypiska. No ale potem można się chwalić jacy to w Europie jesteśmy pro-ekologiczni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ultimateteam_pl: a odrzucanie brudnych puszek po żarciu czy plastików po jogurtach do zmieszanych to już w ogóle jest jakiś kosmos. Przemysłowe umycie tego kosztuje grosze w porównaniu z myciem tego w warunkach domowych. Ja rozumiem karton, który nasiąka, ale reszta? Do tworzyw mam wyrzucać tylko butelki po wodzie i puszki po piwie? xD
  • Odpowiedz