Wpis z mikrobloga

  • 165
Beka z nieudaczników, którzy nie odłożyli nic i do wszystkiego potrzebny im kredyt. Ja swój dom praktycznie w całości sfinansowałem ze środków własnych. 500 czy 600k złotych to nie jest jakaś astronomiczna suma i każda polska rodzina, w której mąż i żona zarabia po 3500 PLN, jest w stanie zapewnić sobie taki luksus. Tu nawet nie chodzi o zarobki, to raczej kwestia jakiejś zwykłej ludzkiej ambicji, zaradności i gospodarności… Szlag mnie trafia kiedy słyszę rozmowy znajomych. Najpierw chwalą się, że kupili sobie nowego iphona, a następnie płaczą, że nieruchomości drogie. Ludzie, mieszkania są tanie jak barszcz, to po prostu wy nie liczycie się z pieniędzmi. ¯_(ツ)_/¯

My zbierając na dom żyliśmy skromnie. Co prawda schudliśmy parę kilogramów, ale na pewno nie głodowaliśmy i wyszło nam to na zdrowie. Oczywiście wymagało to pewnych odważnych kroków, żelaznej dyscypliny i konsekwencji. Zamiast łososia i kabanosów, chleb z pasztetem, ziemniaki, kasza i ryż. Zrezygnowaliśmy z chipsów, fast foodów i słodzonych napoi na rzecz tańszych warzyw, owoców i wody mineralnej z Biedronki. Kompletnie odstawiliśmy alkohol i niepotrzebne rozrywki. Netflix? A po co to komu, filmy można pobrać z torrentów w cenie światłowodu. Pozatym poza Narcosem i Stranger Things tam i tak nie ma nic ciekawego. Wakacje w Hurghadzie? A czy to nie można sobie pojechać na 2 czy 3 dni na Mazury albo polskie morze? Bliżej, szybciej, taniej. Zresztą, bez róznicy czy to Polska, czy Egipt - po kilku dniach i tak się dzieciom nudzi i trzeba wracać do domu.

Wielu przyjaciół wytykało nas palcami, nazywało dziadami, sugerowało że żyjemy jak robaki i zjedlibyśmy nawet gówno spod siebie żeby oszczędzić pare złotych. Wstrzymywałem łzy i co miesiąc, zdodnie z tym co tłumaczył Kubuś Midel na Tik Toku, odkładaliśmy do koperty 60% wypłaty.

Moja historia pokazuje jak ważne jest olewanie hejterów i twarde dążenie do celu. Dziś, po pięciu latach zaciskania pasa mieszkam już we własnym domu a moim jedynym zmartwieniem jest odśnieżenie chodnika i ustawienie temperatury na piecu. Tymczasem ci, którzy wtedy śmiali się z nas, dobijają właśnie do czterdziestki, nadal mieszkają z mamusią i siedzą całymi dniami na wykopie #!$%@?ąc głupoty o jakichś mitycznych spadkach. xD

Nie robaczki, one nigdy nie nastąpią. Teraz nie dość, że nie weźmiecie taniego kredytu to jeszcze będziecie bulić podwójnie bo mieszkania będą już tylko drożeć. Wprawdzie spadła ich sprzedaż w ostatnim kwartale, ale to nie oznacza, że spadnie też ich cena. Deweloperzy to nie jest klub charytatywny i naiwnym jest wierzenie że wezmą na siebie wszystkie koszta. To normalni ludzie i ich także dosięga inflacja. Większość swoich inwestycji realizują za pieniądze klientów, ale oni też biorą kredyty :)
Także trzymajcie się mocno uchwytów, bo ten rollercoaster ruszył właśnie do góry :) a tłumaczyłem jak ludziom - "bierzcie póki tanie" do tej pory mielibyście problem z głowy i dawno zapomnieli o sprawie. ()

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #warszawa #chwalesie #wygryw #diy #polskiedomy #pokazdom #pokazauto #kredythipoteczny #ekonomia
Pobierz daeun - Beka z nieudaczników, którzy nie odłożyli nic i do wszystkiego potrzebny im k...
źródło: comment_1642144198goGqvIblEzk8a3xWxd34dM.jpg
  • 85
No, gratuluję Panie Mireczku. Ja poczekam ( ͡º ͜ʖ͡º). Trochę Ci nawet współczuję, bo żyłeś jak robak przez najlepsze lata swojego życia, zamiast mieszkać z rodzicami i bawić się życiem. Gorzej jeśli wykopki w końcu mają rację i nieruchomości czeka zajebiście ostry zjazd. Twoje wieloletnie wyrzeczenia wtedy psu w dupę. Bo wykopek z piwnicy kupi sobie to samo bez wyrzeczeń.

A co przemawia za tym? ostatnio tyle
eka z nieudaczników, którzy nie odłożyli nic i do wszystkiego potrzebny im kredyt. Ja swój dom praktycznie w całości sfinansowałem ze środków własnych


@daeun: beka z tych nieudaczników, którzy niczego nie dziedziczą. Współczuję rodziców.

Fajnie się to czyta?

Nie każdy miał takie same warunki i taki sam start koleżko.
@daeun: prawda jest taka, że jak ktoś ma łeb na karku to nawet pracować nie musi, żeby żyć takim życiem
500k-600k to chyba każdy ma po jakiś spadkach i darowiznach, jeśli nie zachował się jak oskarek i nie nakupował za to ciuchów w vitkacu, żeby nie być gorszy od innych pędzelków
a te 3500 na przezycie to nawet z zasiłków i zapomóg można wyciągnąć
@panstolec: @bluehead: @Klimbert: https://www.wykop.pl/wpis/63033143/jeszcze-5-lat-temu-pracowalem-jako-szeregowy-klepa/ poprostu za często te baity pisze. :)

"każda polska rodzina, w której mąż i żona zarabia po 3500 PLN, jest w stanie zapewnić sobie taki luksus. "

"Dziś, po pięciu latach zaciskania pasa mieszkam już we własnym domu a moim jedynym zmartwieniem jest odśnieżenie "

"Ja swój dom praktycznie w całości sfinansowałem ze środków własnych. 500 czy 600k złotych to nie jest jakaś astronomiczna suma"