Wpis z mikrobloga

Box squat 320kg. Ale technika fatalna. Zabrakło dzisiaj tej iskry bożej. Na szczęście była SIŁA, więc powtórzenie zostało odratowane :) Siła > Technika

Dzisiaj czułem że mam siły, ale wyjątkowo wszystko inne mi nie pasowało :P Nie mogłem dobrze ułożyć się pod sztangą, dobrze napiąć ciała, pas wydawał mi się jakoś za lekko zapięty, do tego brakowało mi stabilności, drżały mi wyjątkowo mięśnie, może poprzedni tydzień za mocno pocisnąłem? Może trochę odwodniony jestem? Trudno powiedzieć czego to wina, ale ewidentnie mi nie szło dzisiaj.

Ale PR + 5kg, czyli box squat 320kg wleciał, i wcale nie było to ciężkie, pomimo tego jak mocno uciekła technika i jak źle to wyglądało. Potem dowaliłem też +10kg do Arch back wide stance GM, gdzie zrobiłem 265kg x 4 (poprzednio 255kg x 5), pomimo że w zapasie było jeszcze kilka powtórzeń, musiałem odłożyć sztangę, bo znowu miałem problem z napięciem, z stabilizacją i przy każdym powtórzeniu czułem że się zaraz przewrócę do przodu albo do tyłu.

Do tego jakoś trening za łatwo poszedł, nie czuje się zmęczony jak zwykle.
Dziwny trening lol.

Box squat 320x1
Arch back wide stance GM 3x5 175x5 225x5 265x4
KB swing 4x10
Reverse hypers 5x12
DB side bend 3x20

#strongaf #silownia #sport #mirkokoksy #mikrokoksy #pokazforme
IntruderXXL - Box squat 320kg. Ale technika fatalna. Zabrakło dzisiaj tej iskry bożej...
  • 17
czemu box squat zamiast normalnego przysiadu?


@depcioo: Huh z wielu powodów, między innymi, box squat jest trudniejszy niż zwykł siad a łatwiej się z niego zregenerować, buduje mocny start z dołu siadu, pozwala mocno obciążyć tylną taśmę, zawsze jest tak samo głęboki nie da się go przypadkowo "spłycić".
Panie Intruder robisz jakieś mobilizacje? Rozciąganie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy nie bawisz się w „nowe” wynalazki rolowanie itp?


@Zimny-jak-lod: Zależy co masz tutaj na myśli :) Jeżeli chodzi Ci o robienie 20-30min codziennie jakiegoś rozciągania, jakiś dziwnych ćwiczeń, jakiś aktywacji mięśni kegla czy stopy przed treningiem... to takimi gównami się nie zajmuje :)

Mam parę dobranych pod siebie ćwiczeń rozciągających, których wykonanie zajmuje mi łącznie może
@dziurawy_klapek: Największy progres robiłem chlejąc 2-3x w tygodniu, po 0,5-0,7L zacnych trunków :D Więc jeżeli by zestawić to z obecnym progresem, gdy nie piję... to wychodzi na to że alkohol niesamowicie pomaga w budowaniu siły lol.

a skąd taka zmiana?


Nie ma za tym żadnego konkretnego powodu... Po prostu... pewnego dnia sobie pomyślałem "Po co pić? Co jakbym nie pił?" I od tego momentu przestałem pić, zupełnie się do tego nie