Wpis z mikrobloga

Gorąco polecam film "Don't Look Up" ("Nie patrz w górę") wyprodukowany przez Neflixa.

Grają tam m.in. Leo DiCaprio (to ten z "Titanika") i Jennifer Lawrence oraz cała plejada innych gwiazd. Bez większych spoilerów: w stronę Ziemi zmierza spora kometa, która może zakończyć życie i nasz gatunek.

Film jest bardzo subtelny i zniuansowany, ale jasno przekazuje - musimy dbać o siebie nazwajem jako społeczeństwo i o niezwykłe dobrodziejstwo, jakim jest nasza Planeta. Niezależnie od tego, czy chodzi o śmiercionośną pandemię COVID-19, czy globalne ocieplenie.

Przy okazji to arcydzieło (IMO murowany kandydat do Oscara), promuje też inne ważne wartości (w sposób równie subtelny): kapitalizm BAD, Trump BAD, fakenews BAD, bogacze BAD, Republikanie BAD, Biden GOOD, eko GOOD.

Polecam z całego serca.

#koronawirus #film #netflix
źródło: comment_1641150473dwYiKFk9PZfVgx53kP31VZ.jpg
  • 77
@Dutch przerysowany, ogląda się ok, ale określenie tego arcydziełem? To nie wiem, może jak oglądasz same jakieś filmy o płaczących julkach na netflixie to owszem. Zniuansowany? Też bzdura. Upchane jak najszybciej w prosty sposób problem. Tu nie trzeba było się zastanawiac, bo wszystko wyłożone na tacy. Ci źli, Ci tacy, ten taki, ta taka.
probowalem to ogladac i nic nie zrozumialem, moze nie umiem w angielski a moze tam sie chja dzieje i to jest jakies nudne gwno XD

od siebie polecam silent night i exit pill XD dawno sie tak nie ubawilem. sam film mocno przemilcza bo pomimo tego ze rezyserka zaklina sie ze to nie o covidzie to jednak beka ze szczepionki jest sroga XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Dutch: Czytam pierwsze komentarze i aż zdziwko że nikt nie złapał xD Przereklamowany, chociaż miał kilka zabawnych momentów, ale traktowanie tego nieironicznie jako LITERALNIE (co widziałem) to XDD