Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do poprzedniego wpisu wklejam update jak idzie strategia sprzedawania Covered Calli.

Jestem całkiem zadowolony - w ciągu niecałych 2 miesięcy udało się wygenerować ponad 10 tysięcy zł zysku, nie licząc zysków (lub strat) z trzymania pozycji.

Dodatkowo od tamtego czasu nie byłem ani razu assigned i nie przegapiłem żadnego nagłego wzrostu ceny (to główne ryzyko Covered Calli - jeśli spółka nagle wybija do góry twój zysk ograniczony jest do twojego strike price).

Zyski mogłoby być większe, ale staram się dość ostrożnie do tego na razie podchodzić (delta w okolicach 0.1-0.2) i uważałem, żeby nie przegapić potencjalnego rajdu Świętego Mikołaja.

Strategię planuje kontynuować w 2022 a zyski przeznaczać na zakup kolejnych stocków pod CC. Celem jest generowanie średnio 300 dolarów tygodniowo na CC, co powinno dać około 15000 dolarów zysku na koniec roku.

Wołam plusujących z ostatniego wpisu:

@bruhhhhhhhh @BialaczkaWykopu @maciej__ @Plokij @krocionog @Vinniczek @stglu @xMikan @Malthan @salat89
@kotu913 @Po_co_te_kwiaty

P.S. Czy byłby ktoś zainteresowany poradnikiem tłumaczącym czym są opcje i jak je wykorzystywać?

#gielda #inwestycje #opcje
rzep - W nawiązaniu do poprzedniego wpisu wklejam update jak idzie strategia sprzedaw...

źródło: comment_1641132304TAyGJhU1GlErxrIeWfg6wj.jpg

Pobierz
  • 39
Te 10 000 to z jakiej kwoty?


@Kuklak: Sprzedawanie CC wymaga 100 akcji danej spółki lub pokrycia w formie opcji Call na daną spółkę (tzw. Poor Mans Covered Call).

W przypadku PMCC (ITM LEAPSY) wymagałoby to około 35000 dolarów.
@rzep: Nie doczytałem, że w arkuszu masz podaną spółkę. W poprzednim pisałeś o MSFT. Czy Ty masz każdej z tych spółek po minimum 100 akcji? Sprzedajesz CC z krótką datą wygaśnięcia? Napisz coś więcej
W poprzednim pisałeś o MSFT. Czy Ty masz każdej z tych spółek po minimum 100 akcji?


@Kuklak: Do Covered Call potrzebujesz 100 akcji albo hedgingu w postaci opcji Call na daną spółkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Inaczej masz tzw. naked call i masz ryzyko podobne jak w przypadku shortowania - że cena akcji wyskoczy do góry, a ty będziesz musiał to pokryć.

Sprzedajesz CC z krótką datą
szybko, pisz póki jesteś na plusie i możesz udawać, że to wynik wiedzy i strategii, a nie szczęścia ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@LiveDieRepeat: Na Covered Callach nie stracisz, jedyne co możesz zrobić to ew. przegapić większe wzrosty na akcjach.
a sumarycznie? Widzę że SE trochę polecial


@Max3nium: Sumarycznie tzn? Te spółki trzymam od dłuższego czasu - i zamierzam je trzymać długo. Nie kupowałem ich konkretnie pod CC.

SE poleciał w dół, jak większość spółek z rodziny growth, ale wierzę w niego długoterminowo.
ile czasu tygodniowo na to poświęcasz?


@xMikan: Może z godzinę, dwie dziennie. Ale mnie to w sumie interesuje, więc to nie jest tak, że traktuje jak nudną pracę.
z jakich źródeł uczyłeś się opcji ?


@thenotorious8: Z najróżniejszych - poradniki w necie, Youtube itp.

Książek o obecnym rynku opcji amerykańskich w Polsce raczej nie widziałem.
zakładając że akcje kupiłeś w dniu pierwszego sprzedanego CC, ile wyszło Ci sumarycznie?


@Max3nium: Nie wiem, trzeba by policzyć - masz w tabelce dane (daty, tickery).

Tylko nie rozumiem sensu tego. Nie kupuje akcji Microsoftu w kontekście tego gdzie cena będzie w ciągu 2 miesięcy, tylko 5+ lat.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rzep: ma to o tyle sens że przeciętny Mirek nie jest wprowadzany w błąd. Już na starcie widać że SE poleciało około 100$ na akcji, przy czym zakładając że miałeś tylko jedną opcję to już straciłeś 10000$, gdzie w tym samym okresie zarobiłeś na opcjach 3000$. To tylko dla SE, nie analizuje reszty. Dlatego pytam ile wyszło sumarycznie.

Jestem pewien, że na pewno to policzyłes, sądząc po skrupulatności w wyliczeniach tej
ma to o tyle sens że przeciętny Mirek nie jest wprowadzany w błąd. Już na starcie widać że SE poleciało około 100$ na akcji, przy czym zakładając że miałeś tylko jedną opcję to już straciłeś 10000$, gdzie w tym samym okresie zarobiłeś na opcjach 3000$. To tylko dla SE, nie analizuje reszty. Dlatego pytam ile wyszło sumarycznie.


@Max3nium: Ale ja nie kupiłem SE w listopadzie w perspektywie dwu-miesięcznej, rozumiesz? To jest