Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do poprzedniego wpisu wklejam update jak idzie strategia sprzedawania Covered Calli.

Jestem całkiem zadowolony - w ciągu niecałych 2 miesięcy udało się wygenerować ponad 10 tysięcy zł zysku, nie licząc zysków (lub strat) z trzymania pozycji.

Dodatkowo od tamtego czasu nie byłem ani razu assigned i nie przegapiłem żadnego nagłego wzrostu ceny (to główne ryzyko Covered Calli - jeśli spółka nagle wybija do góry twój zysk ograniczony jest do twojego strike price).

Zyski mogłoby być większe, ale staram się dość ostrożnie do tego na razie podchodzić (delta w okolicach 0.1-0.2) i uważałem, żeby nie przegapić potencjalnego rajdu Świętego Mikołaja.

Strategię planuje kontynuować w 2022 a zyski przeznaczać na zakup kolejnych stocków pod CC. Celem jest generowanie średnio 300 dolarów tygodniowo na CC, co powinno dać około 15000 dolarów zysku na koniec roku.

Wołam plusujących z ostatniego wpisu:

@bruhhhhhhhh @BialaczkaWykopu @maciej__ @Plokij @krocionog @Vinniczek @stglu @xMikan @Malthan @salat89
@kotu913 @Po_co_te_kwiaty

P.S. Czy byłby ktoś zainteresowany poradnikiem tłumaczącym czym są opcje i jak je wykorzystywać?

#gielda #inwestycje #opcje
rzep - W nawiązaniu do poprzedniego wpisu wklejam update jak idzie strategia sprzedaw...

źródło: comment_1641132304TAyGJhU1GlErxrIeWfg6wj.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rzep: tak więc, powtórzę pytanie, które ma na celu zweryfikowanie uzyskanego zysku w ciągu wdrożenia strategii CC:

zakładając że akcje kupiłeś w dniu pierwszego sprzedanego CC, ile wyszło Ci sumarycznie?

Wpis mówi o tym że wygenerowałes 10k zysku jednocześnie ukrywając fundament, jakim jest strata na długiej pozycji.
W jakim celu to robisz? Wstydzisz się
  • Odpowiedz
zakładając że akcje kupiłeś w dniu pierwszego sprzedanego CC, ile wyszło Ci sumarycznie?


@Max3nium: Ale dlaczego miałbym to zakładać, skoro nie kupuje tych akcji z perspektywą inwestycji dwóch miesięcy?

Powtórzę - czy dlatego, że Nvidia ostatnio spadła, znaczy, że jest kiepską
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rzep: bo wtedy wdrozyles CC, i dzięki temu można zweryfikować czy taka strategia przyniosła sumarycznie zysk czy stratę. Może dlatego? Bo o ile dobrze rozumiem z kilkuletniej aktywności na gieldzie - na giełdzie nie chodzi o jakąś długoterminową "wiarę", lecz o zysk, którego w zastosowanej strategi w dwumiesięcznym okresie brak xD
  • Odpowiedz
bo wtedy wdrozyles CC


@Max3nium: Co z tego, że wtedy wdrożyłem CC? Czy wtedy też kupiłem akcje z perspektywą ich sprzedaży w grudniu?

i dzięki temu można zweryfikować czy taka strategia przyniosła sumarycznie zysk czy stratę. Może
  • Odpowiedz
xD TL:DR Op stracił w ciągu tych dwóch miesiecy, i nie zyskał 10k tylko stracil wielokrotnie więcej


@Max3nium: Przyznaj, że nie wiesz na czym polega inwestowanie?
  • Odpowiedz
nie, nie wiem. Ale widać że Ty też nie


@Max3nium: Tak, zdecydowanie po parudziesięciu-paruset procentach zysków na tych akcjach te spadki z ostatniego miesiąca rzeczywiście mnie zatrważają. xD
  • Odpowiedz
a jak tam ostatnie dwa miesiące? Dowiem się?


@Max3nium: Jakie znaczenie mają dwa miesiące w kontekście inwestycji z perspektywą wieloletnią?

Jak za parę miesięcy ceny tych akcji wzrosną powyżej cen listopadowych to już strategia będzie super, a teraz jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rzep: jestem ciekawy jak tego poradnika jak wykorzystywać opcje. Bo widzę ze z zyskami w twoim przypadku nie mają wiele wspólnego. To musi być gorzka pigułka, że boisz się stwierdzić jasno że pieniądze wyparowały, a Twoja strategia nie ma nic wspólnego z przemyślaną taktyką.

Spadek wartości akcji ponad 30%, widać że to raczej napędzana kartami tarota analiza.

Mam gdzieś czy uważasz się za lepszego czy co tam sobie masz w portfolio. Wkurza mnie gdy taki pajac jawnie wprowadza w błąd innych użytkowników i stara się to nieumiejętnie zataić udowadniając jaką to ma wybitną
  • Odpowiedz
jestem ciekawy jak tego poradnika jak wykorzystywać opcje. Bo widzę ze z zyskami w twoim przypadku nie mają wiele wspólnego. To musi być gorzka pigułka, że boisz się stwierdzić jasno że pieniądze wyparowały, a Twoja strategia nie ma nic wspólnego z przemyślaną taktyką.


@Max3nium: Tak, pieniądze mi wyparowały, bo akcje, które trzymam od lat w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zaliczyły spadki, gdy spadał cały rynek growth.

Spadek wartości akcji ponad 30%, widać że to raczej napędzana kartami tarota
  • Odpowiedz
Czy Tobie chodzi o stratę "urojoną"?


@xMikan: Chodzi mu o niezrealizowaną stratę, a nawet nie stratę, tylko zmniejszenie dotychczasowych niezrealizowanych zysków.

Wg. niego giełda chyba tylko rośnie nonstop a jak są jakiekolwiek spadki to tragedia i sprzedawaj wszystko xD
  • Odpowiedz