Wpis z mikrobloga

  • 108
Tak szczerze to trzeba być przyjebem i mieć obszczane majtki jak się jeździ przepisowo (chodzi o prędkość). Te wszystkie ograniczenia są stworzone dla samochodów z PRL u, które rzeczywiście musiały jechać tak wolno żeby wychamować, ale w dobie coraz nowszych samochodów czuję się bezpiecznie jadąc te 10/20 więcej, bo wiem że wyhamuje, a na drogach gdzie jest 70 bo jest prosta czysta droga, i są pasy ze światłami, to nawet i o 40 więcej czuję się bezpiecznie. Życzę trochę więcej pewności siebie przegrywy którzy jeżdżą z przepisową prędkością. #samochody #prawojazdy #polskiedrogi
  • 68
  • Odpowiedz
@natazS: wczoraj jadąc do pracy mijałam wypadek. 3 wozy strażackie, karetka. Chyba z sześciu policjantów na siłę próbowało wyciągnąć człowieka (lub zwłoki, nie wiem, nie mogłam patrzyć dłużej) wkręconego między samochód a oponę. Kierowcy nie podobało się chyba czerwone światło z PRLu i postanowił je brawurowo zignorować jadąc bezpiecznie 10/20 więcej. Oczywiście zdążył wyhamować, ale już z przechodniem wkręconym mu pod samochód.
  • Odpowiedz
technologia dzięki której samochody hamują szybciej


@Dejwi996: o jaka to technologia? i rozumiem ze bedziemy weryfikowac i dopuszczac do jazdy tylko auta z ta technologia?
  • Odpowiedz
@natazS: Jak w Polsce będzie jak na zachodzie i średnia wieku aut spadnie poniżej 10 lat to można podyskutować nad zmianami. Na razie większość ludzi porusza się starymi gruzami i to się raczej szybko nie zmieni. W dodatku takie #!$%@?ące debile jak ty wcale nie pomagają uwierzyć w umiejętności polskich kierowców bo jeździ się tu prawie jak w Indiach.
  • Odpowiedz
@instalacja: tylko ze to prawda, bo zasady przydzielania ograniczeń powstały właśnie w tych czasach i do teraz nie zostały zmienione. Jakoś po takiej samej drodze w Niemczech można jeździć o 10km szybciej niż w Polsce (mam na myśli teren nie zabudowany)
  • Odpowiedz