Wpis z mikrobloga

Zagłębiam się w fabułę Wiedźmina i czy ja dobrze rozumiem, że Jeż/Duny a.k.a późniejszy Emhyr zły Cesarz Nilfgaardu chciał porwać i zrobić dziecko swojej własnej córce Ciri (którą miał z Pavettą, jej matką), bo mu mag Vilgefortz powiedział że narodzi się z tego wielki władca?????

#wiedzmin #sapkowski #ksiazki #kiciochpyta
Pobierz j.....6 - Zagłębiam się w fabułę Wiedźmina i czy ja dobrze rozumiem, że Jeż/Duny a.k....
źródło: comment_1640075322KmUnl5uh4WF7I5jNviWijn.jpg
  • 51
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Thomasx17 bo Geralt odebrał mu Ciri. Emhyr chciał ją zabrac di Nilfgardu, a Geralt ją uratował i bronił przed nim.

@Dariel: ale przecież nie odebrał jej siłą tylko "dostał" w ramach prawa niespodzianki, a owa była przecież, a przynajmniej powinna być, respektowana przez wszystkich w tym Emhyra.
@Thomasx17: zawsze z tym prawem niespodzianki tak jest przynajmniej u braci grimm. daj mi cos co pierwsze cie powita w domu/ a na spotkanie wylatuje gówniak. wtedy już wdzięczność za uratowanie dupy wietrzeje a rodzi się opór przed oddaniem gówniaka. na tym mnóstwo baśni się opiera. zresztą opowiadania Sapka to w zasadzie baśnie braci grimm w nowej odsłonie.
@jogurcik666: dokładnie, choć vilgefortz miał do ciri swoje plany i chciał ją pokroić na plasterki. Na szczęscie gerald wraz z druzyną pierscienia na ostatnią chwilę przybyli z ratunkiem. Ciri zabija spektakularnie bonharta, vilgefortz zanim ginie z ręki geralta który go oszukał iluzją zamienia Regisa w papke. Kiedy w trójkę prawie cali probują #!$%@?ć wpada emhyr cały na biało, zabiera Ciri a geraltowi i yennefer każe podciąć sobie żyły w wannie z
@Thomasx17 i tak i nie. Tutaj mozna odnieść się do analogii jaj ojciec zabił matke, spalił mieszkanie, a potem chce jeszcze zabrać córkę z rąk rodziny zastepczej bo to jego corka.