Wpis z mikrobloga

ktoś wie skąd taki stereotypy o Polakach? Co jak co ale chyba jednak to Niemcy są bardziej z tego znani, w trakcie 2 wojny światowej kradli co popadnie


@mrmt: Dużo było złodziei samochodów po zjednoczeniu Niemiec i upadku PRLu. Było też sporo drobniejszych złodziejaszków już pod koniec lat 80. Dodaj do tego Polaków podszywających się pod przesiedleńców dla celów ekonomicznych co też nie pomaga budować stereotypu uczciwego narodu. Ale nadal- to
czyli stereotyp polaka złodzieja wiecznie żywy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Davidozz: A jak myślisz kto wyjeżdża z Polski? Albo patusy co sobie nie poradziły albo ludzie sukcesu którzy tam mogą się rozwijać zawodowo i żyć na poziomie. Ci drudzy nie chwalą się mocno pochodzeniem.
Ja na przykład nigdy nie piszę że z Polski tylko tajemniczo Eastern Europe. Polska ma negatywne konotacje z jakiejś przyczyny.
jeszcze masz ludzi po srodku ktorzy wyjezdzaja z tysiaca innych powodow i nie koniecznie idzie tutaj o poradzenie sobie


@Serylek: to znikoma ilość. Jak ktoś nie jedzie na zachód odnieść sukces i nie miał go w PL to jest właśnie w tej grupie do której lepiej się nie przyznawać. A nikt kto miał sukces w PL nie wyjeżdża na zachód żeby go nie mieć.
i wciąż zbyt generalizujesz, a jak ktos wyjezdza od razu po szkole sredniej bo ma taki kaprys to co? Kiedy mial okazje odniesc sukces w polsce jak od razu wyjechał?


@Serylek: Jak wyjeżdża po szkole średniej bo miał taki kaprys to jest w tej grupie od której lepiej trzymać się z daleka. Wręcz idealnie się wpasowuje. Kariery na zachodzie nie zrobi a pogardzanie przez lokalsów sprawi że stanie się taki jakim
@Davidozz: Ależ oczywiście, niedawno gdy przyjechałem do Austrii znajomy Austriak przywitał mnie słowami „witaj, widzę ze przyjechałeś jak typowy Polak zrobić sobie upgrade samochodu?”.