Wpis z mikrobloga

Nowy raport - Rarytasy
https://www.zdzis.com/moto/rarytasy-06-12-21/
Tydzień temu, gdy publikowałem ten raport dla moich Patronów byłem z siebie bardzo dumny. Opiszę Wam go więc po krótce:
- e36 na czarnych blachach (zarejestrowane a nie, że założone tylko do zdjęć) i to nie jak to zwykle bywa jak już się trafi rarytas, że 316 czy 318. Tym razem to prawilne 328 Coupe! Nawet cena nie odstrasza... (19.9K)
- Audi Q7 V12 Patrick Hellmann nr092 - tutaj muszę się do czegoś przyznać - do czasu natknięcia się na to ogłoszenie nawet nie wiedziałem, że taka edycja limitowana istnieje... Samochód z książką serwisową.
- Fiat 125p z 1969r. - bandziory sprzed 1970 to absolutne rarytasy a tu mamy jeszcze wiadomą historię: "Pojazd byl jednych rekach do 2000r, kolejny wlasciciel mial go do 2019. Ja jestem trzecim włascicielem.".
- BMW 318is - te samochody praktycznie wymarły a tutaj jest 046 000 km z książką serwisową. Zanim klikniesz i sprawdzisz za ile jest wystawiony, spróbuj oszacować cenę za jaką pchali by tego klasyka, znani i lubiani handlarze.
- Nissan Primera GT - w ogłoszeniach to już prawdziwa rzadkość.
- Audi S3, które staniało ostatnio z 35K do prawie 20K PLN. Cytuję: "...serwisowane do 271000km w ASO, potwierdzone książką serwisową.".
- BMW e32 750iL - staniało nagle z 65K do 50K i znikło. Najprawdopodobniej miało udokumentowany przebieg 096 000mil.
Jako ostatniego przedstawiam Forda Pumę 1.7l 150 koni. Nikt by się pewnie nie spodziewał, ale to najrzadszy samochód z całego zestawienia (no może poza limitowanym Q7 Patrick Hellmann). Te samochody wszyscy znają jako gówniaki z osiedla, ew. ogródka sąsiada. Tylko, że były również wersje dla hardcore'ów, które z racji stosunku ceny do jakości, nie przetrwały do dzisiejszych czasów. Wersje 150 konna nie była najmocniejsza, były jeszcze 1.6 220 koni, ale takiej w ogłoszeniach nie widziałem nigdy.
Miłego tygodnia!
zDziś

#zdzismoto #samochody #motoryzacja #ciekawostki #inwestycje #biznes #polska #modameska #klasykimotoryzacji #carboners
DROZD - Nowy raport - Rarytasy
https://www.zdzis.com/moto/rarytasy-06-12-21/
Tydzie...

źródło: comment_1639403446pfOZHGCBEm6a2hCNkoLme3.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@D_R_O_Z_D:
Te blachy na e36 to tak zwane kolekcjonerskie. Powinny być białe ale ktoś sobie dorobił czarne fałszywki. Sadzać po numerach to rejestrowane około 6m-cy temu. Jestem z okolicy
  • Odpowiedz
@PanKracy582: Nie chodziło mi o potwierdzenie tego, że fejkowe czarne blachy istnieją i są łatwo dostępne. Chodziło mi o potwierdzenie tego, że blachy ze zdjęcia (WWL 2783P) są fejkowe. Wnioskujesz to na jakiejś podstawie czy mniemasz tylko, że mogą być fejkowe?
  • Odpowiedz
Chodziło mi o potwierdzenie tego, że blachy ze zdjęcia (WWL 2783P) są fejkowe.


@D_R_O_Z_D:
blachy fejkowe, numer legitny

Wnioskujesz to na jakiejś podstawie czy mniemasz tylko, że mogą być fejkowe?


wnioskuję na podstawie tego, że za czasów czarnych blach nie było wyróżnika WWL, to jedno
drugie, że nie było czterech cyfr i literki, tylko trzy cyferki i literka
po trzecie to nie zgadza się krój literek
po czwarte nie zgadzają się
  • Odpowiedz
@PanKracy582: faken... rozkodowywałem ten vin, aby sprawdzić czy to 328, ale nie spojrzałem na daty produkcji. Powinienem Cię kiedyś zatrudnić do wyłapywania moich wtop w raportach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Masz coś co potwierdzałoby "...że nie było czterech cyfr i literki, tylko trzy cyferki i literka".
  • Odpowiedz