Wpis z mikrobloga

Od 6 lat inwestuję na giełdzie, robię to bo mam wykształcenie, jako tako znam się na tym dzięki wykonywanej pracy, oraz mam doświadczenie w inwestowaniu, zaczynałem od kupna CDP za 1000zł w 2014.
W tym roku będzie mój najlepszy rok prawdopodobnie, obecnie stopa zwrotu jakieś 13%.

Czasem włączę sobie jakiś film na Youtube "jak inwestować" bla bla...
Np. jakiś typ u T. Grzymskiego był.

chłopak jakieś 25-30 lat, i padają takie zdania:
- ...dobry zwrot z giełdy to około 10% - i on takie zwroty osiąga odkąd inwestuje czyli od 4 lat...
- ...on zmierza do tego aby być rentierem giełdowym i obliczył, że do tego potrzeba mu około 2 mln...
- ...brakuje mu jeszcze jakieś 2 lata...

XD

czy wy to widzicie?
typ będzie miał 2mln po 6 latach inwestowania osiągając zwroty 10% XD
Wiecie, że to oznacza, że nie zaczynał od 5tysi, 10 czy nawet 100 tysi?

i on mówi do studenciaków co chcą zainwestować swoje 5 tysięcy XD

Czy wy czujecie tę żenadę, bo ja aż musiałem tu napisać. Mimo, że ten filmik widziałem z pół roku, temu, średnio kojarzę czy liczby wyżej był takie.
No ale wniosek ten sam, typ się chwali jakim jest inwestorem a międzyczasie z rozmowy wynika, że wrzucił na giełdę milion będąc dzieciakiem XD

#gielda #zenada
  • 31
Nie rozumiem skąd ta pogarda do 13% zwrotu w skali roku...

80% procent indywidualnych inwestorów traci kasę.
95% indywidualnych inwestorów inwestuje gorzej niż proste roboty.

Ale na wykopie widzę jak zwykle elita... ciekawe czy to ci sami co w piątki oglądają fejm mma, potem program o upijaniu się przez patusów i hotel paradajs.
Nie rozumiem skąd ta pogarda do 13% zwrotu w skali roku...


80% procent indywidualnych inwestorów traci kasę.

95% indywidualnych inwestorów inwestuje gorzej niż proste roboty.

Ale na wykopie widzę jak zwykle elita... ciekawe czy to ci sami co w piątki oglądają fejm mma, potem program o upijaniu się przez patusów i hotel paradajs.


@kmlbnd:

13% to dobry wynik. Ale nie bulwersuj się tak, bo komicznie to wygląda ( ͡° ͜
@kmlbnd: 13% nie mowi nic, trzeba je najpierw porownac do wyniku np. s&p500. I w tym roku wypadasz slabo. Co innego gdybys zrobil 13% kiedy s&p spadl o pare procent.

Jezeli stale przegrywasz z etfem, to po co sie w to bawic zamiast kupic etfa?

W co ty inwestujesz, skoro wiekszosc duzych anerykanskich spolek porobila po 30% w tym roku?
@kmlbnd: 13% nie mowi nic, trzeba je najpierw porownac do wyniku np. s&p500. I w tym roku wypadasz slabo. Co innego gdybys zrobil 13% kiedy s&p spadl o pare procent. Jezeli stale przegrywasz z etfem, to po co sie w to bawic zamiast kupic etfa? W co ty inwestujesz, skoro wiekszosc duzych anerykanskich spolek porobila po 30% w tym roku?


W polską giełdę tylko :)
I co z tego że urosły?